View profile

Вісткар - Issue #254

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 липня. Такими сьогодні є новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

July 12 · Issue #254 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 липня. Такими сьогодні є новини варті вашої уваги.

Багаті країни охопила шлюбна криза
Ставлення до інституту шлюбу в світі загалом зазнає суттєвих змін.
На рекордно низькому рівні є кількість шлюбів у Англії та Уельсі. У 1970 році їх було 415 тис, тоді як у 2015 - лише 239 тис. Крім того, британці, якщо і одружуються, то значно пізніше. Сьогодні середній вік людей, які одружуються, становить 37 років для чоловіків і 35 років для жінок.
Радикально знизилася і кількість шлюбів серед молодих людей до 20 років: мінус 56% для хлопців і мінус 66% для дівчат.
Подібною є статистика шлюбів у Америці та Північній Європі. Із 1995 року кількість одружень зросла тільки у Ірландії, Швеції, Угорщині, Словаччині, Латвії та Литві.
Найвищий рівень одружень реєструється у Китаї, Росії та Туреччині.
Із загальної кількості одружених, лише 26% брали шлюб у церкві. У 1980 році половина усіх шлюбів відбувалися у церквах. Що ж стосується одностатневих шлюбів, то їх кількість у Англії та Уельсі є мізерною - усього 2,6%. (BBC Ukr/Telegraph)
Більше новин
Верховна Рада повернула «зелений тариф» для наземних домашніх СЕС. Депутати скасували норму закону, ухваленого ними у квітні 2019 року, яка передбачала, що домашні сонячні електростанції можуть розміщувати сонячні панелі тільки на дахах та фасадах будівель. (Радіо Свобода)
Зеленський поговорив із Путіним. У телефонній розмові президент України Володимир Зеленський та президент Росії Володимир Путін обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі, обмін полоненими та можливість переговорів у “нормандському форматі”. (DW/BBC Ukr/Reuters)
31% населення України вважає Сталіна “мудрим керівником”. Серед українців переважає негативне ставлення до Йосипа Сталіна. 40% опитаних українців його ненавидять, 25% ставляться до нього з байдужістю, а 16 % респондентів - з повагою. Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Згідно з опитуванням, 31% населення вважає Сталіна “мудрим керівником”, у той час як, 47% з цим не згодні. Водночас 72 відсотки погоджуються з твердженням, що “Сталін жорстокий, нелюдський тиран, винний у знищенні мільйонів безневинних людей”. (DW/Радіо Свобода)
В уряді показали світловідбивні жилети, які з 1 вересня носитимуть учні 1-4 класів. З 1 вересня в Україні для дітей 1-4 класів буде запроваджене правило носити в темну пору доби спеціальні світловідбивні жилети, щоб бути помітними для водіїв і учасників дорожнього руху. (Радіо Свобода)
Верховна Рада України схвалила новий Виборчий кодекс. Після кількох безрезультатних голосувань, новий Виборчий кодекс України підтримали 230 народних депутатів. Документ набуде чинності 1 грудня 2023 року.  У Виборчому кодексі визначено процедури проведення виборів президента України, депутатів до Верховної Ради, депутатів сільських, селищних, міських (малих міст), районних у містах, районних рад, депутатів міських (великих міст), обласних рад та сільських, селищних, міських голів і старост. Партійні списки будуть відкритими не лише на центральному, а й на регіональному рівні. Замість понад 200 одномандатних округів, за новими правилами, будуть створені 27 регіональних. У кожному окрузі партії формуватимуть свої списки кандидатів. Кожна партія і кожен кандидат отримають порядкові номери. Вони будуть оприлюднені в пресі і розміщені в кожній кабінці для голосування. У виборчому бюлетені буде лише дві графи: номер партії, за яку слід віддати голос і номер кандидата в депутати з партійного списку. Виборцям доведеться вписувати в бюлетені порядковий номер партії і кандидата від неї. (DW/BBC Ukr)
Суд ЄС скасував попередні санкції щодо Януковича і шести його соратників. Суд Євросоюзу задовольнив позови Віктора Януковича і шести його соратників проти Ради ЄС і скасував санкції, які діяли проти них у 2016-2018 роках. У березні поточного року санкції подовжили до 2020 року, на них рішення Суду ЄС не поширюється. Нині в списку лише 12 колишніх високопосадовців. (DW)
В США проаналізують плани Франції оподаткувати великі технологічні компанії. Президент США Трамп наказав провести розслідування планів введення урядом Франції окремого податку на великі технологічні компанії. Результатом розслідування можуть стати додаткові тарифи та інші торгові обмеження з боку США. (Reuters)
Volkswagen випустив останнього “Жука” спеціальної серії. На заводі у Мексиці випустили останнє авто Volkswagen “Жук”. Цю модель випускали понад 80 років. Її спроектував конструктор Порше на замовлення Гітлера. Останні 65 моделей “Beetle Final Edition” будуть продані в Мексиці в інтернеті. Їхня стартова ціна - $21 тис, автівки можуть бути зарезервовані за додаткову тисячу доларів. Збоку кожної машини із цієї серії є пам'ятна дошка із номером 1-65. Автівки доступні у чорному, білому, бежевому і металево-синьому кольорах. Загалом було випущено понад 21 мільйон екземплярів “Жуків”. До 2002 року це, робило його наймасовішим автомобілем у світі , поки його не обійшла за кількістю інша модель Volkswagen - Golf. (DW)
Комп'ютер NASA, який керував місією Apollo, тепер майнить Bitcoin. Комп'ютер, який використовувався NASA під час здійснення місій на Місяць, і літав на борту одного з космічних кораблів Apollo, потрапив до рук інженерів, які відновили його і перепрограмували на виконання процедур майнінгу криптовалюти. В часи, коли комп'ютери виглядали як великі холодильники, Apollo Guidance Computer був значно компактніший. Він важить лише 32 кг. На жаль, комп'ютер за нинішніми стандартами є дуже повільним, а тому перші результати майнінгу можна чекати багато років. (Arstechnica)
Ціле місто освятять з гелікоптера. Єпископ міста Буенавентура в Колумбії прочитає молитви та окропить святою водою все колумбійське місто з неба, пролітаючи над ним на гелікоптері. Акт екзорцизму відбудеться найближчими вихідними. Містечко зазнало поганої слави завдяки бідності, масовій торгівлі наркотиками та високому рівню злочинності. (The Guardian)
Metallica для дітей. Дитяча книжка під назвою “The ABCs of Metallica” вийде з друку в листопаді цього року. Багато ілюстроване видання розповідатиме про історію легендарної групи. Музиканти брали безпосередню участь у створенні тексту та ілюстрацій. (Metallica/Rolling Stone).
Metallica
“The ABCs of Metallica,” a rhyming, illustrated history of Metallica from A to Z, hits shelves on Nov 26th and is available for pre-order now. A portion of all proceeds benefits @AWMHFoundation, supporting communities in need. Visit https://t.co/dkawQtvp5r to pre-order your copy! https://t.co/rngYgyUa6d
50 років тому була випущена одна з головних пісень ХХ століття - “Space Oddity”. Композиція Девіда Бові (Devid Bowie) вийшла 11 липня 1969 року. Вона стала легендарною і дуже часто використовувалася в кіно, серіалах, рекламі, відеоіграх, а також регулярно виконувалася іншими музикантами. (UCR)
David Bowie – Space Oddity (Official Video)
Один раз побачити
Гра в хованки. Український трейлер (2019)
Гра в хованки / Готова чи ні / Ready or Not, 2019 рік. Це історія про наречену, яка входить до заможної та дивакуватої родини свого чоловіка. Родина має стародавню традицію – на перший погляд проста гра у хованки стрімко переростає у криваву боротьбу за виживання. Прем'єра в Україні: 22 серпня 2019. В ролях: Самара Вівінг, Енді Мак-Дауелл, Марк О'Браєн, Адам Броді, Генрі Черні та інші. (Flickering Myth)
Підтримати Вісткар можна тут:

З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь