View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #26

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 1 серпня! Сьогодні у нашому дайджесті новини, які варті вашої уваги
 

Вісткар

August 1 · Issue #26 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 1 серпня! Сьогодні у нашому дайджесті новини, які варті вашої уваги:

У Facebook виявили "підозрілу" активність
Марк Цукереберг на Капітолійському холмі (David Butow/for NBC News file)
Марк Цукереберг на Капітолійському холмі (David Butow/for NBC News file)
У Facebook виявлено скоординовані зусилля з метою організації політичного впливу напередодні проміжних виборів у США за участі 32 “підставних” сторінок і профайлів. Компанія не робить висновки про прямий зв'язок цієї діяльності з Росією, але, за словами представників соціальної мережі, такий зв'язок цілком можливий.
Підозрілі сторінки поширювали повідомлення про протести у Вашингтоні, заплановані наступного тижня. Кілька конгресменів вже заявили про чергові виявлені зусилля Росії, які мають на меті “підрив демократії”. Майже 300 тис користувачів соцмережі стали фоловерами цих сторінок, які створювалися між березнем 2017 і травнем 2018 року.
“Очевидно, що ті, хто створював ці еккаунти, вдалися до значно масштабніших зусиль, щоб приховати своє походження, ніж це свого часу зробила російська Internet Research Agency (IRA),” заявляють у Facebook. В компанії вже повідомили про видалення цих 32 сторінок і еккаунтів з Facebook і Instagram. (Facebook/Politico/NBC News/Wall Street Journal)
Більше новин
США і Китай докладають зусиль з метою ще раз спробувати досягти домовленостей про взаємну торгівлю. Офіційні особи двох країн ведуть з цією метою приватні розмови. Інформація про ці зусилля позитивно сприймаються на біржі. У середу в США почнуть діяти нові тарифи ще на $16 млрд імпортованих з Китаю товарів. (Bloomberg)
У Центральноафриканській Республіці загинули російські журналісти і документалісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко та Олександр Расторгуєв, які знімали документальний фільм про діяльність в цій країні російської приватної військової компанії “Вагнер” на замовлення одного з видань Михайла Ходорковського. Про те, що в Центральноафриканській Республіці присутні російські найманці, в квітні цього року повідомила французька газета Le Monde.(Reuters/BBC Ukr)
Суд в США знову тимчасово заблокував можливість поширювати в мережі креслення і конструкцію зброї, яку можна друкувати на 3D-принтері. Раніше кілька суддів зняли таку заборону, розглядаючи її як порушення свободи слова. Демократи в Конгресі вимагають від Трампа зробити цю заборону постійною. (The Guardian)
Адміністрація президента Трампа планує обійти Конгрес і скоротити податковий тиск на заможних американців на суму у $100 млрд шляхом урахування інфляції при визначенні податку на приріст капіталу. Приріст капіталу виходить від продажу акцій, облігацій, дорогоцінних металів і майна. Приріст капіталу визнається, коли активи продані за вищою ціною, ніж було заплачено при їх придбанні, або коли вони приносять власнику відсотки або дивіденди. Скоріше за все, цей крок Трампа буде оскаржено в суді. (NYT)
Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей зустрінеться у п'ятницю з президентом Франції Еммануелем Макроном. Мей з чоловіком відвідають заміську резиденцію президента - форт Bregancon, де Макрон з дружиною проводять відпустку. Сторони, як очікується, планують обговорити положення угоди між Британію і ЄС. 29 березня 2019 року Британія виходить з ЄС і угода між країною і блоком буде на порядку денному саміту ЄС в середині жовтня. Франція не раз заявляла про те, що вихід Британії без підписаної угоди - “це останнє, що ми хочемо”. (The Local)
З фотографій супутників США видно, що Північна Корея підвищила активність на заводі, де збираються балістичні ракети. Саме тут зібрано першу ракету, яка, як вважається, здатна досягти території США. Тепер, за даними розвідки, ведуться роботи над однією, або двома міжконтинентальними балістичними ракетами. (Reuters)
Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про високий рівень забруднення повітря у Києві. Останніми днями у Києві спостерігалися метеорологічні умови, що сприяють накопиченню й утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Рівень забруднення діоксидом азоту досяг 5-6 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація). Забруднення формальдегідом досяг 5-7,5 середньодобових ГДК. (Радіо Свобода)
Більше ніж чверть дітей, які починають вчитися у початковій школі у Великій Британії, нездатні спілкуватися закінченими реченнями, або прочитати прості слова, повідомляють у міністерстві освіти країни. Освітяни вважають небезпечним кількість часу, який діти проводять перед екранами різних гаджетів. (The Guardian)
Італійське судно доправило групу зі 108 мігрантів, яких було врятовано у Середземному морі, назад до Лівії, звідки вони прибули. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у зв'язку з цим заявило, що “Лівія не є безпечною гаванню” і повернення мігрантів назад до Лівії може означати “порушення міжнародного права”. (DW)
У Києві чоловік здав на обмін 2300 жетонів. Якщо їздити двічі на день, то це майже на 3,5 роки, розповіла представниця підземки. За її словами, ще двоє пасажирів здали на обмін по 500 жетонів і один – 240 жетонів старого зразка. Вчора був останній день, коли сині жетони можна обміняти на зелені без доплати. У серпні обмін проводитиметься тільки у сервісних центрах і з доплатою. (Радіо Свобода)
“Тіл не знайдено”. В Мексиці повідомили, що всі 103 пасажири вижили після падіння літака поблизу міста Дуранго. 85 людей - поранені, двоє - у критичному стані. Літак Embraer 190 авіакомпанії Aeromexico впав невдовзі після зльоту. (The Guardian)
Німці здають порожні пляшки. Через спеку попит на пиво б'є в Німеччині всі рекорди. Постачання напою стримується дефіцитом тари. Пивоварні звернулися до споживачів з проханням повертати порожні пляшки. (BBC)
Найбільша в світі колонія королівських пингвинів опинилася на межі зникнення. Кількість тварин на острові між Африкою і Антарктикою зменшилася на 90% за останні 30 років. Вчені вважають зміни клімату ключовим фактором, який так вплинув на тварин. (The Guardian)
Один раз побачити
Відсоток громадян ЄС у віці від 25 до 34 років, які живуть з батьками.
Відсоток громадян ЄС у віці від 25 до 34 років, які живуть з батьками.
Дякую за увагу і до наступного випуску у четвер!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь