View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #27

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 2 серпня. Сьогодні я пропоную наступні новини, варті вашої уваги:
 

Вісткар

August 2 · Issue #27 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 2 серпня. Сьогодні я пропоную наступні новини, варті вашої уваги:

У справі Манафорта згадують Україну
Пол Манафорт
Пол Манафорт
Під час розгляду у суді справи проти Пола Манафорта, колишнього глави виборчого штабу президента США Дональда Трампа та екс-політичного радника президента України Віктора Януковича, двоє свідків заявили, що інвойси, за якими мала відбутися оплата за товари і послуги компанією, пов'язаною з Манафортом, є фальшивими. Інвойси, які передали до суду із офісу прокурора Роберта Мюллера, містять граматичні та фактичні помилки і згадують послуги, які не мають відношення до діяльності звинуваченого у махінаціях та ухилянні від податків Манафорта. В центрі справи проти нього є з'ясування факту приховування від оподаткування значної частини від $60 млн, які той отримав за свої послуги в Україні. Прокурори наполягають на тому, що Манафорт систематично бреше щодо свого “екстравагантного способу життя”, яке було можливим завдяки “таємному” доходу з України. (Reuters/CNN)
Суддя у справі Манафорта заборонив слово "олігарх"
До переліку термінів та слів, “заборонених” до вживання в залі суду над Манафортом, можуть додати і слово “олігарх”.
Суддя Елліс висловив занепокоєння тим, що бізнесменів, які фінансували діяльність Манафорта в Україні, називають “олігархами” з натяком на те, що вони займаються нелегальною тіньовою активністю.
“Ми тут не збираємося доводити, що він [Манафорт] пов'язаний з жахливими людьми, а тому і сам є жахливою людиною”, наголосив суддя. “Це неамериканський спосіб ведення справ”, додав Елліс.
“Олігархія - це деспотична влада невеликої групи осіб”, висловив свою думку суддя. “За такою логікою директори шкіл є олігархами”, додав він. “Те, чого я хочу уникнути… то це використання вами цього слова у значенні, що за консультації йому платили люди, які є злочинцями. Ми не маємо доказів цього”. Якщо ж йдеться про заможну людину, продовжував суддя, то і містер Сорос… може бути олігархом, але ми його так не називаємо.
Прокурор Андрес, намагаючись заперечити висновок судді, заявив, що “ми не називаємо американських бізнесменів олігархами, а українських так називають. Такими є факти”.
Суддя перервав прокурора словами: “Це факти не з цієї справи”. Суддя вирішив, що будь-яка згадка цього слова свідками буде вважатися їхньою приватною оцінкою. (Politico)
Українські хакери викрали дані 15 млн кредиток, лякаючи бізнеси перевірками
Троє українців опинилися під арештом в результаті розслідування тривалої хакерської активності проти більш ніж сотні американських компаній, яка включала, серед іншого, викрадення інформації про кредитні картки їхніх клієнтів. Серед постраждалих такі бізнеси, як мережі фастфуду Chili’s, Arby’s та ресторани Chipotle. Група хакерів заволоділа даними більш ніж 15 млн карток, викрадених з більш ніж 6,5 тис карткових терміналів.
Відомі фахівцям з кібербезпеки як група Carbanak, злочинці використовували фішинг та інші сучасні технології, щоб отримати доступ до фінансової інформації. Стартова “інфекція” виглядала зазвичай, як вірус, вкладений у додаток до повідомлення, надісланого електронною поштою. Це могла бути фіктивна резервація в готелі, або лист, замаскований під документ від офіційних організацій.
Так група надіслала до ресторану листа, який виглядав, як повідомлення від Центру нагляду за якістю продуктів про випадок отруєння у цьому закладі. В листі пропонувалося ознайомитися з графіком “перевірок вашого ресторану”, доданим до листа, який, насправді, містив злоякісну програму.
Кожного з трьох учасників групи, а це Дмитро Федоров, Федір Гладир та Андрій Колпаков, звинуватили у 26 випадках змови з метою хакінгу, нелегального доступу до пристроїв та крадіжки персональних даних.
Згідно до інформації слідчих, українці також створили компанію, яка ніби надавала бізнесам послуги тестування їхніх систем захисту від втручання.
Арешти відбулися у Німеччині, Польщі та Іспанії. Двоє чекають на екстрадицію.
Це не перші арешти пов'язані з діяльністю Carbanak. У березні і Іспанії виявили пов'язаного з групою українця, якого поліція називала “Denis K.” Андрія Колпакова також затримали в Іспанії. (The Verge)
Більше новин
Президент Венесуели Ніколас Мадуро визнав, що “економічна модель” соціалістичного уряду провалилася, після того, як у вівторок зникло електропостачання на майже 80% території столиці. “Моделі виробництва, які ми досі застосовували, провалилися, і відповідальність в цьому наша, моя і ваша”, заявив Мадуро перед з'їздом правлячої партії. “ Лідер країни, де інфляція сягнула абсурдних значень та не вистачає продуктів харчування, звернувся до делегатів зі словами: "досить ниття, мені потрібні рішення, товариші”. (France 24)
За повідомленнями, Google планує перезапустити свій пошуковий сервіс в Китаї, який буде задовольняти вимогам уряду щодо цензурування результатів. Компанія у 2010 році закрила свій сервіс пошуку через спроби уряду “обмежити в мережі свободу слова”. Тепер інтернет-гігант хоче повернутися на найбільший за кількістю користувачів онлайновий ринок у світі. (Intercept/The Verge/Techcrunch)
Компанія Huawei у другому кварталі обійшла Apple і стала другим у світі найбільшим продавцем смартфонів після Samsung. Вперше за останні сім років компанія змогла потіснити когось із перших двох лідерів. Аналітики вважають, що успіх Huawei це результат послаблення падіння на ринках Китаю, найбільшого ринку смартфонів, а також успіхів компанії в Європі. Незважаючи на традиційну “слабкість” показників Apple у другому кварталі року, аналітики називають успіх Huawei “видатним”. (The Guardian)
Медаль, яку вважають найпрестижнішою нагородою у світі математики, вкрали у професора Кембриджу одразу після того, як він її отримав під час церемонії у Ріо-де-Жанейро. Кочер Біркар (Caucher Birkar) отримав Fields medal, яку сприймають як “Нобеля для математиків”, під час Міжнародного конгресу математиків. Вона зникла за кілька хвилин. Вчений залишив нагороду, гаманець і телефон у кейсі на столі в залі, де відбувалася церемонія. Служба безпеки знайшла потім кейс, але медалі там не було. (The Guardian)
Один раз побачити
VENOM - Official Trailer 2 (HD) - YouTube
Дякую за увагу і до наступного випуску у п'ятницю!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь