View profile

Вісткар - Issue #277

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 3 вересня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

September 3 · Issue #277 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 3 вересня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги.

Праві в Німеччині зміцнюють позиції
Правопопулістська партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН) сильно зміцнила свої позиції за підсумками виборів 1 вересня в двох федеральних землях на сході країни.
У Саксонії в порівнянні з голосуванням п'ять років тому вона потроїла свій результат, отримавши 27,5 відсотка, в Бранденбурзі - подвоїла, набравши 23,5 відсотка.
Передвиборні опитування в Саксонії і Бранденбурзі обіцяли правим популістам ще більше: в обох землях у них були реальні шанси вийти на перше місце. Лише під кінець передвиборних перегонів християнським демократам в Саксонії і соціал-демократам в Бранденбурзі вдалося вирватися вперед. Йдеться про партії, які формують так звану “велику коаліцію” Анґели Меркель. І обидві партії переживають не найкращі часи.
У ХДС тривають суперечки про вибір правильного політичного курсу. Серед соціал-демократів, які стрімко втрачають свою колишню електоральну базу, дедалі гучніше чути заклики вийти з уряду і перейти в опозицію. Якщо б ці дві партії, або навіть тільки одна з них, поступилися правим популістам на минулих земельних виборах, відцентрові сили могли би й справді спричинити розвал уряду Меркель. (DW)
Більше новин
Кабінет міністрів ліквідував економічний підрозділ Нацполіціі. Економічний підрозділ Нацполіціі ліквідується, і тепер поліція не повинна втручатися в діяльність бізнесу. Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук на першому засіданні нового уряду. “Найближчим часом ми очікуємо, що парламент прийме проект закону про створення спеціального органу, який буде опікуватися злочинами в економічній сфері”, - сказав прем’єр-міністр. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що при створенні Служби фінансових розслідувань мають бути ліквідовані профільні підрозділи Державної фіскальної служби та СБУ.(ЕП/Радіо Свобода)
Ахметов закрив газету «Сегодня». «Медіа Група Україна» припиняє видавати щоденну газету «Сегодня» - останній номер вийде 27 вересня. Редакція зосередиться на розвитку сайту бренду і ТБ-форматах, повідомила прес-служба групи. (The Page)
Пенс пообіцяв полякам невдовзі скасувати візи до США. За словами віце-президента США Майка Пенса, Польща вже досягла стану, в якому може брати участь у програмі скасування віз. “Після сертифікації Польща стане учасницею цієї програми”, додав він під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою. (DoRzeczy)
Джонсон відкинув ідею проведення дострокових виборів. Борис Джонсон заявив, що проведення дострокових виборів під час виходу Великобританії з ЄС не на часі. Він запевнив, що виведе країну з ЄС 31 жовтня з угодою чи без неї. Питання дострокових виборів повстало, як можлива відповідь на спільні зусилля опозиції і окремих депутатів, членів Консервативної партії, які шукають спосіб заблокувати в Парламенті ініціативи Джонсона, що мають на меті вихід Британії з ЄС без угоди. В той же час, Джонсон заявив, що шанси щодо укладення угоди з ЄС стосовно виходу Великобританії з євроблоку “зростають”.(DW/Reuters)
Аргентина запровадила валютний контроль. Центральний банк країни намагається таким чином попередити колапс національної валюти песо. В країні, зокрема, обмежено купівлю доларів США. Банки і компанії будуть змушені звертатися за ліцензією щоб купити іноземну валюту та пересилати її за кордон. (Aljazeera)
30 серпня вийшов альбом американської прог-метал-групи Tool «Fear Inoculum». Шанувальники чекали цього релізу 13 років. У кліпах Tool використовується лялькова і пластилінова анімація, а виглядають вони досить незвично. Відео на пісню «Prison Sex» навіть прибирали з ефіру MTV. (toolband/Variety)
TOOL - Invincible (Audio)
TOOL - Schism
У кота Ларрі з Даунінг-стріт з'явився конкурент. В будинку на Даунінг-стріт живуть тепер не тільки Борис Джонсон зі своєю подругою Керрі Саймондс і котом Ларрі, але і щеня джек-рассел-тер'єра на прізвисько Ділін (валійською - Dilyn). Борис Джонсон і Кері Саймондс забрали цуценя віком 15 тижнів з притулку в Уельсі. Відомо, що у притулку пес жив поруч з іншим котом, отже проблем у стосунках з Ларрі не очікують. (The Guardian)
У Китаї набуває популярність мобільний додаток Zao. Цей додаток базується на нейромережах. За допомогою Zao користувачі перетворюють себе в кінозірок, замінюючи особи популярних акторів на свої. В додаток необхідно завантажити лише одне своє фото (вистачить звичайного селфі) і за 8-10 секунд буде готовий оброблений фрагмент фільму, серіалу або відеоігри за вашою участю. (Shine)
Allan Xia
In case you haven't heard, #ZAO is a Chinese app which completely blew up since Friday. Best application of 'Deepfake'-style AI facial replacement I've ever seen.

Here's an example of me as DiCaprio (generated in under 8 secs from that one photo in the thumbnail) 🤯 https://t.co/1RpnJJ3wgT
Боб Оденкірк зіграє адмірала-ідіота у серії сюжетів на тему “змін клімату”. Режисер Еррол Морріс (Errol Morris) зняв кілька 30-секундних відео у жанрі “чорного гумору”, присвячених “абсурдності і відчаю”, пов'язаних з темою “змін клімату”. Головну роль адмірала на ім'я Horatio Horntower, який можливо залишився останньою людиною на Землі, грає відомий актор Боб Оденкірк (Bob Odenkirk). (Global Meltdown)
Global Meltdown: PowerPoint
Один раз побачити
Заборонений. Офіційний трейлер 3
1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. “Заборонений” - історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості. На екранах в Україні з 5 вересня 2019 року. Режисер: Роман Бровко. У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь