View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #28

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 3 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини:
 

Вісткар

August 3 · Issue #28 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 3 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини:

В Сенаті США розглядають нові санкції проти Росії
В США готують нові санкції проти Кремля
В США готують нові санкції проти Кремля
Американські сенатори внесли на розгляд палати законопроект, яким передбачено нові санкції проти Росії. Закон має назву “Акт 2018 року про захист від агресії Кремля” (Defending American Security from Kremlin Aggression Act of 2018). Республіканці вимагають від Росії відмовитися від кібератак, вивести війська з України і припинити “спроби створювати хаос в Сирії”.
Законом передбачено, зокрема, створення центру з боротьби з гібридними “загрозами” для відповіді на “російську дезінформацію” та оцінка фінансового стану та активів президента Путіна з тим, щоб ввести санкції проти тих, хто сприяє корупції в його інтересах.
Документом вводяться також санкції проти операцій з новими облігаціями російського держборгу, що, на думку аналітиків, може помітно обвалити рубль.
Попередньо повідомлялося про більш жорстку версію санкцій, що плануються. (U.S. Senator Ben Cardin)
Справа Пола Манафорта
Ми не засуджуємо людей тому, що вони мають багато грошей і розкидають їх наліво і направо. Уряд не може переслідувати людину за її дороге вбрання.”
Це слова судді Т.С. Елліса III, який розглядає справу щодо фінансових махінацій та ухиляння від сплати податків Пола Манафорта, колишнього голови передвиборчого штабу президента Дональда Трампа та екс-радника президента України Віктора Януковича.
Своєю заявою суддя обмежив прокурора, який намагався перерахувати все дороге вбрання в гардеробі Манафорта, яке, за словами сторони звинувачення, купувалося на гроші отримані, зокрема, від українських “олігархів”. (USAToday/AP News)
Більше новин
Сенат США проголосував за збільшення воєнного бюджету на 2019 рік до $716 млрд. Таким чином, витрати на оборону виросли на $82 млрд порівняно з минулим роком. Зростання на 9,3% - одне з найбільших у сучасній історії США. Оборонний бюджет піднімали на більшу суму тільки раз - на 23% у 2003 році. (Washington Post)
Папа Римський Франциск радикально змінив ставлення католицької церкви до смертної кари. Він оголосив її невірним вибором в усіх випадках, назвавши “атакою на недоторканість і гідність людини”. (NYT)
Вбиті у Центральноафриканській республіці російські журналісти їхали знімати золоті копальні, в яких веде бізнес компанія, яка належить Євгенію Пригожину, відомому спонсору приватної воєнної компанії “Вагнера”, якого ще називають “поваром Путіна”. (Радіо Свобода
Apple стала першою публічною компанією в США вартість якої перевищила $1 трлн, що стало результатом її видатного успіху на ринку. На світовому ринку це другий випадок - у 2007 році на деякий час вартість китайської PetroChina сягнула $1 трлн. (The Verge)
Майже половина опитаних громадян Швеції та Данії надають перевагу ймовірному вступу своїх країн у “Північний союз” Швеції, Данії, Фінляндії та Норвегії, а не долученню до Європейського союзу. У Швеції 47% і у Данії 45% респондентів надають перевагу регіональній спільноті, а не ЄС. (The Local)
Археологи виявили у Кельні, Німеччина, залишки найдавнішої в країні бібліотеки, датованої 2 роком до н.е. Розміри фундаменту двоповерхової будівлі складають 20 на 9 метрів. Вона могла містити до 20,000 текстів. (BBC)
Дослідники компанії 20th Century Fox розробили систему штучного інтелекту, яка навчається, переглядаючи трейлери нових фільмів. Це дозволить їй, як сподіваються розробники, прогнозувати успіх того чи іншого фільму у певних груп аудиторії. Система робить висновки аналізуючи візуальні та інші елементи трейлера. (Engadget)
Математики з Гравардського університету створили математичну модель, яка дозволить визначити хто написав відомі хіти The Beatles - Леннон чи Маккартні. Виявляється, донині не відомо, хто написав музику пісні “In My Life,” яка є 23-ю у списку найвидатніших пісень в історії. Десятки років науковці аналізують музику Beatles з використанням A.I., але здатні тільки робити припущення щодо авторства певних з них. Учасники групи часто не фіксували своє авторство. (Inverse)
Нове дослідження доводить, що кожна народжена дитина буквально робить клітини матері “старішими”. Біологічний вік клітин зростає на 0.5 - 2 роки з кожною дитиною. Це значно більше, ніж попередньо вважали науковці. Раніше було виявлено, що перше материнство збільшує біологічний вік клітин жінки майже на 11 років. В той же час, під час вагітності клітини матері стають “молодшими”. (Science Alert/Science Alert)
Один раз побачити
Як зростала капіталізація Apple з 2000-го року. (Business Insider)
Як зростала капіталізація Apple з 2000-го року. (Business Insider)

Дякую за увагу і до наступного випуску у понеділок!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь