View profile

Вісткар - Issue #282

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 10 вересня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

September 10 · Issue #282 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 10 вересня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

Чоловіки майже втричі частіше вкорочують собі віку, ніж жінки
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) занепокоєна високими показниками смертності внаслідок самогубств. Згідно з оприлюдненою у понеділок, 9 вересня, доповіддю ВООЗ, у заможних країнах показник самогубств є найвищим і становить 11,5 на 100 тисяч населення.
Такий показник є вищим ніж загалом у світі, що за даними 2016 року, становив 10,5 на 100 тисяч населення, зазначають аналітики організації.
Ще одним фактором, на який вказується в доповіді ВООЗ, є те, що в заможних країнах чоловіки майже втричі частіше вкорочують собі віку, ніж жінки. Українські чоловіки вбивають себе у сім разів частіше, ніж жінки.
При цьому ці цифри не враховують спроби суїциду, які, за оцінками тієї ж ВООЗ, стаються приблизно у 20 разів частіше, ніж самогубства, що “вдалися”.
Україна не входить до першої десятки держав із найвищими показниками кількості самогубств на душу населення, проте українські показники майже удвічі перевищують середньосвітові.
Аналітики ВООЗ також наголошують, що суїциди становлять другу за поширеністю причину смерті молодих людей у віці від 15 до 29 років. Більше молодих життів забирають лише автокатастрофи. (DW/BBC Ukr)
Більше новин
Британський парламент відхилив дострокові вибори і пішов на перерву до 14 жовтня. Пропозиція прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона провести в жовтні дострокові вибори не отримала достатньої підтримки у британському парламенті. Джонсон хотів провести вибори 15 жовтня, за два тижні до запланованого на 31 жовтня виходу Сполученого Королівства з ЄС. На парламентських дебатах прем'єр заявляв, що такі вибори - це єдина можливість “вийти з політичного кута”. Тим часом цього ж дня набув чинності ухвалений раніше парламентом закон про неможливість Brexit без відповідної угоди. Саме 9 вересня королева Великобританії Єлизавета ІІ підписала цей нормативний акт. Серед пунктів закону також є той, що зобов'язує прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона подати пропозицію про перенесення запланованої на 31 жовтня дати виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС, якщо до 19 жовтня не ратифікують угоди, що регулювала б Brexit. Сам Джонсон категорично відхиляє можливість перенесення дати Brexit. Парламент офіційно призупинив свою роботу до 14 жовтня. (DW/DW/Радіо Свобода)
НБУ запровадить цілодобовий режим роботи системи міжбанківських електронних платежів. Перехід на цілодобовий режим роботи планують здійснити у два етапи. На першому етапі СЕП працюватиме 23 години на добу, сім днів на тиждень. Не працюватиме система годину о півночі. Зараз система електронних платежів працює 12 з половиною годин на добу і лише у будні дні: з 8:30 до 19:00. У вихідні і святкові дні система не працює. (Радіо Свобода)
Росія: системна опозиція отримала 20 із 45 місць в Московській думі. На виборах до парламенту Москви Комуністична партія РФ перемогла в 13 округах , «Яблуко» - в чотирьох , «Справедлива Росія» - в трьох. Фракція «Єдиної Росії» буде сформована з самовисуванців, в неї увійдуть 24-25 депутатів. Глава «Єдиної Росії» в Москві програв вибори. Він не зміг переобратися в парламент, де засідав з 2001 року. Відзначається, що половина кандидатів, які збирали особисті підписи щоб зареєструватися для участі у виборах, отримала менше голосів, ніж їм зарахували підписів. (Reuters/DW/Голос)
Движение Голос
Половина кандидатов в Мосгордуму, зарегистрированных по подписям, получила меньше голосов, чем им зачли подписей

Из 99 кандидатов в Мосгордуму, зарегистрированных по подписям, 50 (чуть больше половины) получили при голосовании меньше голосов, чем …
https://t.co/oNrWzcIdNS https://t.co/mn3SBlfRgH
Пілоти British Airways продовжують загальний страйк. Пілоти British Airway розпочали вчора глобальний страйк через суперечку щодо зарплат. Дводенна акція коштуватиме перевізнику 44,5 мільйона євро на день, 850 рейсів скасують. Повідомляється, що третім днем страйку стане 27 вересня. British Airways у свою чергу зазначає, що їхня пропозиція щодо зарплати справедлива, а акція пілотів - невиправдана. Речник авіаперевізника також висловив готовність до перемовин з профспілкою. (DW)
Вчені успішно спробували “омолодити” клітини. Пілотні дослідження показали, що певна суміш відомих препаратів дозволяє отримати ефект “омолодження” на клітинному рівні. Дев'ять волонтерів приймали суміш із гормону росту та двох препаратів від діабету. Під час експерименту в організмі вдалося перезапустити “епігенетичний годинник” і “відкрутити” його на приблизно 2,5 роки. Імунна система учасників дослідів також показала ознаки омолодження. (Nature)
Біля 70% американців переконані, що уряд приховує інформацію про прибульців. Але тільки половина з цих людей вірять, що йдеться про факти контактів із інопланетянами. 49% американців вірять у існування на інших планетах форм життя, подібного до людей. 75% переконані, що у Всесвіті існують інші форми життя. (Gallup)
Тижні моди втрачають сенс. Такі явища, як бренди “fast-fashion”, що оновлюють асортимент кілька разів на рік, та технології, як Instagram, надають інформацію про новинки моди безперервно. Отже, регулярні, двічі на рік, покази мод, започатковані в Парижі у 1918 році, та з яких виросла традиція “тижнів моди”, перестали бути актуальними. (Quartzy)
Вийшов черговий сингл Микаели Строс. Пісня «Ainʼt Together» буде на меланхолійному дебютному альбомі 20-річної співачки із Брукліна «Cheap Queen», який виходить 25 жовтня. “Альбом буде дуже сумним”, визнає Строс, яка відома під своїм сценічним ім'ям King Princess. (Vulture)
King Princess - Ain't Together (Official Audio)
Українська реп-виконавиця Alyona Alyona випустила відео на пісню «Булінг». У відео співачка стає на захист скривджених і дає здачі компанії хлопців.
alyona alyona - Булiнг
Один раз побачити
The Lighthouse | Official Trailer 2 HD | A24
Кінокомпанія A24 випустила другий трейлер чорно-білого фантастичного хоррору «Маяк» (The Lighthouse). У кінострічці розповідається про доглядача маяка і його молодого помічника, які живуть на острові Мен наприкінці XIX століття. Головні ролі виконали Роберт Паттінсон і Віллем Дефо. Прем'єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі 19 травня. У прокат фільм вийде 18 жовтня. (Business Insider)
Тут можна підтримати Вісткар:
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь