View profile

Вісткар - Issue #288

Revue
 
Дайджест “Вісткар” виходить за підтримки (тут може бути назва і логотип вашої компанії). Доброго ранк
 

Вісткар

September 18 · Issue #288 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Дайджест “Вісткар” виходить за підтримки (тут може бути назва і логотип вашої компанії).
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 вересня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги сьогодні вранці.

Більшість українців вважають, що Україна "рухається" у правильному напрямку
57,2% українців вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямі, йдеться в соціологічному дослідженні Центру Разумкова. На думку 16,8%, Україна рухається в неправильному напрямі, ще 26% не змогли відповісти на питання.
62,1% вважають, що діяльність нової влади призведе до покращення ситуації в країні, 7,2% очікують, що навпаки, до погіршення ситуації.
Найкращий баланс довіри-недовіри мають президент України (65,9%), Збройні сили України (53,5%) та волонтерські організації (49,6%). Найгірші показники довіри мають ЗМІ Росії (мінус 70%) та суди (мінус 56,6%).
На початку року 73% українців вважали, що Україна рухається в неправильному напрямі. (Радіо Свобода)
Більше новин
Facebook видалив сотні сторінок, які маніпулювали громадською думкою в Україні. Найбільша соціальна мережа світу Facebook видалила сотні сторінок, груп і облікових записів користувачів, яким закидають скоординовані маніпуляції й використання недостовірної інформації, спрямовані на українську Facebook-аудиторію. Серед видалених - сторінки ресурсів Hyser, Znaj.ua і Politeka. Особи, які стоять за скоординованою діяльністю сторінок, використовували фейкові акаунти, аби збільшити охоплення, поширювати контент і спрямовувати людей на зовнішні сайти, які видавали себе за новинні ЗМІ, вказано в повідомленні Facebook. На рекламу видалених ресурсів у Facebook та Instagram було витрачено близько $1,6 млн. Пресреліз компанії поширила, зокрема, нещодавно призначена керівниця з публічної політики фейсбука щодо України Катерина Крук. «Ми пов’язуємо цю мережу із PR-фірмою Pragmatico, яка, зокрема, брала замовлення і на політичний піар, в тому числі і чорний», – написала вона.(DW/Business Insider/Радіо Свобода)
ЄС і США вимагають негайно розслідувати підпал будинку “реформатора” Гонтаревої. Делегація Євросоюзу в Україні та посольство США закликали терміново розслідувати підпал будинку екс-глави Нацбанку України Валерії Гонтаревої і притягнути винних до відповідальності. У свою чергу, правління Національного банку України заявило про терор проти українських реформаторів. “Ми заявляємо про неприпустимість цілеспрямованих, системних атак на ексголову центробанку Валерію Гонтареву і в її особі - на усіх реформаторів, які працювали і працюють на благо України. Це вже не низка інцидентів, це - ТЕРОР”, - вказано у Twitter Нацбанку. (DW)
Уряд шукає «компромісу» із Коломойським. Український прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав британській газеті Financial Times, що президент Володимир Зеленський прагне «компромісу» з мільярдером Ігорем Коломойським. Коломойський також нещодавно заявив про «вікно можливостей» у питанні «Приватбанку», найбільшого комерційного банку України, який був націоналізований 2016 року, коли було виявлено загрозу колапсу з багатомільярдними недостачами. «Ми не погоджуємося із націоналізацією. Цей диспут легше вирішити сьогодні, аніж за минулого президента», – сказав пан Коломойський журналістам у Києві після зустрічі з президентом Зеленським та прем’єр-міністром Гончаруком минулого тижня. (Радіо Свобода/BBC Ukr)
Apple begins its tax battle in Europe. The smartphone maker will tell the bloc’s second-highest court why it shouldn’t pay €13 billion ($14.4 billion) in Irish back taxes, as ordered by the EU in 2016. The landmark case will be watched closely by Amazon and Alphabet, as Europe cracks down on tax avoidance by tech giants.
Зв'язок 5G повністю змінить те, як ми працюємо. Висока швидкість зв'язку дозволить працівникам бути присутніми в офісі віртуально і виконувати свої функції у реальному часі, так, ніби вони були присутні у приміщенні. (qz.com)
Видання The Financial Times відкрило на один день вільний доступ до власного контенту. Пейвол на сайті FT.com відключено на середу 18 вересня. Це частина заходів нової маркетингової кампанії під назвою The New Agenda. Гасло кампанії - Capitalism: time for a reset. Це перша кампанія цього видання з часів фінансової кризи. (ft.com)
Уряди різних країн розглядають плани оподаткування червоного м'яса. Такі плани урядовці пояснюють необхідністю реагувати на загрози зміни клімату. Таким чином червоне м'ясо хочуть додати до “гріховних продуктів”, таких як солодкі напої чи тютюнові вироби. Чиновники переконані, що червоне м'ясо є причиною захворювань на діабет та інших проблем зі здоров'ям. За даними ООН, виробництво продовольства “відповідає” за 37% викидів СО2 в атмосферу. (Business Insider)
Графік: Інвестиції у колекційне червоне вино Pinot Noir  з Бургундії дали більшу прибутковість, ніж в середньому зростає фондова біржа. Наприкінці 2018 року, червоне бургундське виросло в ціні на майже 500% (порівняно з 2003 роком), тоді як біржа S&P 500 показала зростання у 279%. (winebid)
У великих теплицях в селі Яблунів біля Косова вирощували марихуану. СБУ та поліція виявили на Івано-Франківщині високотехнологічну лабораторію, де готували марихуану ціною понад 50 млн євро. “У теплицях площею чотири гектари … висадили елітні сорти канабісу з підвищеним вмістом тетрагідроканабінолу”, - повідомляють у СБУ. Плантацію обладнали високотехнологічними системами підігріву, освітлення, поливу, підживлення ґрунту і повітря, датчиками температури та вологості, системою відеоспостереження й охороняли службовими собаками. Готову марихуану продавали по 3,5 тисячі євро за кілограм. (BBC Ukr)
Конопля замість огірків: наркотеплиці на Франківщині
Модель Поліна Порізкова повернулася на сторінки Sports Illustrated. Народжена в Чехії супермодель стала одним із облич 80-х. Вона знімалася для журналів, грала у кіно та з'являлася у музичних кліпах. Цього року Поліна у віці 54 роки повернулася на сторінки Sports Illustrated’s 2019 swimsuit issue. Вперше у віці 17 років вона знялася для цього видання у 1983 році. (ABC News)
Sports Illustrated Swimsuit
Supermodel Paulina Porizkova is back in a 👙 for #SISwim 2019, and she's NEVER LOOKED BETTER! https://t.co/Qd4hVbtxbu https://t.co/tYSiMwnHTy
Що показав подіум і стритстайл на Тижні моди в Лондоні. Лондон знову довів свою стійкість і самобутність, продемонструвавши власну інтерпретацію модних тенденцій. Що ми побачили на подіумі? (BBC Rus/LFW)
Один раз побачити
Злочинець. Трейлер (оригінальний)
Netflix опублікував трейлер серіалу “Злочинець” (Criminal). По три з 12 епізодів серіалу знято у чотирьох країнах: Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія. Актори: Інма Куеста, Едуард Фернандес, Кармен Мачі, Емма Суарес, Крістіан Кухенбух та інші. (Variety)
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь