View profile

Вісткар - Issue #289

Revue
 
Дайджест “Вісткар” виходить за підтримки (тут може бути назва і логотип вашої компанії). Доброго ранк
 

Вісткар

September 19 · Issue #289 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Дайджест “Вісткар” виходить за підтримки (тут може бути назва і логотип вашої компанії).
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 19 вересня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги сьогодні вранці.

Вчені близькі до подолання застуди
Вчені вважають, що вони знайшли спосіб зупинити застуду та близькоспоріднені віруси. Команда зі Стенфордського університету та Каліфорнійського університету в Сан-Франциско знайшла один із компонентів, від яких залежать віруси.
Дослідники звернули увагу на ключовий білок всередині наших клітин, який потрібен вірусам, щоб розмножуватися. Усі віруси не змогли реплікувати всередині клітин, у яких вимкнено “інструкції” щодо цього білка.
Потім вчені створили генетично модифікованих мишей, які були повністю нездатні виробляти цей білок. Результати, опубліковані в журналі Nature Microbiology, показали, що генетично модифіковані миші були здоровими.
План вчених полягає не у генетичній модифікації людей, а в пошуку препарату, який може тимчасово придушити білок та захистити організм. (BBC Ukr)
Більше новин
У Чорнобильській зоні знайшли зниклого військового-контрактника. У зоні відчуження Чорнобильської АЕС знайшли та затримали 30-річного військового контрактної служби, якого розшукували з 5 вересня як зниклого безвісти. Про це повідомили у поліції 18 вересня. Військового передали службі правопорядку Київського гарнізону. (Радіо Свобода)
Уряд України звільнив Володимира В'ятровича. Кабінет міністрів України звільнив Володимира В'ятровича з посади очільника Українського інституту національної пам'яті. (DW)
США та Білорусь вперше за 11 років обміняються послами. Мінськ та Вашингтон вирішили відновити міждержавні зв'язки на рівні послів після більш ніж 11 років “заморожених відносин”. У Вашингтоні ухвалили рішення про відновлення дипломатичного представництва у Білорусі на рівні послів, про це повідомив на зустрічі з білоруським президентом Олександром Лукашенком заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Хейл. “Ми вважаємо, що сьогодні історичний момент у білорусько-американських відносинах. Я радий взяти участь в оголошенні готовності до обміну послами як наступного кроку в нормалізації наших відносин”, - сказав Хейл. (BBC Ukr)
США: кількість абортів є найнижчою за останні 46 років. За даними інституту Guttmacher Institute, у 2017 році зафіксовано 13.5 абортів на 1,000 дівчат і жінок (віком від 15 до 44). Це на 20% менше, ніж у 2011 році. (Los Angeles Times)
США позиваються до Сноудена через публікацію мемуарів. США 17 вересня подали судовий позов проти колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена, який видав свої мемуари. У 20 країнах світу 17 вересня стартував продаж мемуарів «Permanent Record». У книзі Сноуден стверджує, що американські спецслужби використовують електронні методи стеження за співгромадянами і іноземцями, аж до глав іноземних держав. В уряді США вважають, що випуск книги є порушенням угоди про нерозголошення інформації. Видавець мемуарів компанія Macmillan ситуацію з позовом поки не коментує. (Радіо Свобода/Радіо Свобода)
Технології розпізнавання облич швидко поширюються світом. 75 країн світу вже використовують такі технології із застосуванням систем штучного інтелекту (AI). Такі дані оприлюднила організація Carnegie Endowment for International Peace. У її звіті наголошується, що світовим лідером у поширенні цих технологій є Китай. Головні постачальники відповідного обладнання - компанії Huawei, Hikvision, Dahua та ZTE. Тільки Huawei продає своє обладнання у 50 країн світу. Очікується, що уряди таких країн, як Китай і Росія, будуть надалі зловживати технологіями AI для стеження за громадянами. (AP)
 Mastodon - децентралізована альтернатива Twitter. Ця соціальна мережа з відкритим кодом існує з 2016 року і має обмеження повідомлення у 500 символів. Вона також відрізняється тим, що відмовилася від будь-якої стратегії монетизації або зв'язку з криптовалютними проектами. Засновники обрали шлях фінансування через пожертви на сайті Patreon. (Mastodon)
Один раз побачити
Knives Out - Official Trailer 2 - In Cinemas November 27
Кінокомпанія Lionsgate показала другий трейлер детективу «Ножі» (Knives Out). За сюжетом, відомий письменник помирає в день свого народження. Справу розслідує детектив Бланк. Бенет Бланк. Режисер картини - Ріан Джонсон («Зоряні війни: Останній джедай»). В головній ролі - Деніел Крейг. У фільмі також знялися Кріс Еванс, Крістофер Пламмер, Джеймі Лі Кертіс, Дон Джонсон, Тоні Коллет та інші. (UPI/Forbes)
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь