View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #29

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 6 серпня. Сьогодні в нашому дайджесті немає Трампа, але більше н
 

Вісткар

August 6 · Issue #29 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 6 серпня. Сьогодні в нашому дайджесті немає Трампа, але більше новин із Британії, яка готується відчалити від берегів ЄС:

Атака дронів на президента Венесуели провалилася
Охорона прикрила Мадуро, як він сам сказав, "ковдрою кохання" (AP)
Охорона прикрила Мадуро, як він сам сказав, "ковдрою кохання" (AP)
Президент Мадуро пережив “замах” на своє життя.
“Я сповнений віри у народ та збройні сили, а також Господа Бога, який захистив мене". Такими були слова президента Венесуели минулої суботи, одразу після інциденту, який в уряді країни назвали організованою спробою вбивства лідера країни.
Під час параду Національної гвардії два вибухи дронів, які ніби несли вибухівку, спричинили паніку на трибуні, де знаходився Мадуро. Дрони до нього не долетіли. Він не постраждав. Проте, сім гвардійців, як повідомляється, отримали поранення. В урядових колах вже поширюється інформація про військовий заколот, серед організаторів якого називають місцеву опозицію, лідера Колумбії та, звісно, США. Вашингтон відкидає будь-яку причетність до подій у Каракасі. У Венесуелі, тим часом, наростає неспокій через катастрофічний стан економіки. (CNN, NPR)
Доля угоди про життя після Брекзиту залишається невизначеною
Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей переконана, що угоду з ЄС, про умови Brexit та подальшу співпрацю з Брюсселем, буде підписано, незважаючи на поширення в Лондоні думки про те, що Британія “відколеться” від ЄС без жодної домовленості.
В той же час, джерела у Whitehall стверджують, що в уряді переконані в успішності переговорів щодо угоди, але активно готуються до можливих подій, “які мають дуже незначну ймовірність”.
Заяву міністра міжнародної торгівлі в неділю, яка містила скоріше песимістичний погляд на стан речей, в уряді називають “спланованою стратегією” з метою змусити лідерів країн ЄС серйозніше поставитися до сценарію коли сторони не зможуть досягти угоди.
Терез Мей, тим часом, перервала свою відпустку і зустрілася з президентом Франції Макроном щоб обговорити останню версію пропозицій Лондона. У спостерігачів ця позапланова зустріч викликала скоріше занепокоєння долею переговорів. (The Guardian)
Фермери Британії вдалися до технологій середніх віків захищаючи майно від злочинців
Британські фермери вдаються до технологій середніх віків для захисту від злочинності у сільських районах, рівень якої досяг максимуму за останні чотири роки. В країні, за даними поліції, різко зросла активність організованих злочинних банд.
Найбільше злочинність виросла в Уельсі (на 41%). Тільки в Шотландії та на північному сході Англії показники зменшилися порівняно з 2016 роком.
Злочинці масово крадуть велосипеди, квадроцикли, автомобілі, сільськогосподарський інвентар, машини та приладдя. Незважаючи на те, що майно застраховане, фермери страждають через знищення плодів праці і налякані масштабами насильства. В той час, як злочинці стають все більш винахідливими, поліція проводить скорочення в сільських регіонах через брак фінансування.
Щоб зупинити хвилю злочинності британські фермери насипають земляні вали та риють рови, щоб блокувати доступ до своїх ферм для джипів, якими користуються злочинці. (The Guardian)
Більше новин
Британський банк The Royal Bank of Scotland (RBS) – свого часу найбільша компанія світу - схоже тільки зараз здолав негативні наслідки “фінансової кризи” 2008 року. Банк оголосив минулої п'ятниці про першу за останні 10 років виплату дивідендів своїм акціонерам. Акції банку після оголошення виросли на 3%. (The Times)
Китай втратив позицію другого за обсягом активів фондового ринку світу. Минулого тижня вартість активів впала до $6.09 трлн з рекордних $10 трлн у 2015 році. Другою тепер стала Японія з показником $6.17 трлн. Лідером, з великим відривом, є США - $31 трлн. Експерти наполягають на тому, що Китай зможе повернути собі другу позицію завдяки економічному зростанню. (CNBC)
Колишній бухгалтер Пола Манафорта повідомила в суді, що з метою підтримувати дуже витратний спосіб життя в умовах падіння доходів, Манафорт у 2015 році почав маніпулювати фінансовою звітністю, намагаючись отримати великі кредити в банках. Вона також підтвердила, що Манафорт особисто контролював “кожний цент” витрат. Вона також заявила, що нічого не знала про використання ним закордонних рахунків для ухиляння від сплати податків. (NPR)
Лондонський транспортний регулятор заборонив рекламу ритуальних послуг, яка “перетинає межу”. Останнім часом рекламісти відмовилися від “табу” навколо смерті і пропонують рекламу з відпочивальниками на пляжі, які несуть труни замість дошок для серфінгу. (BBC)
Тільки третина пластикових контейнерів, яку в Британії збирають на переробку і утилізацію, дійсно потрапляє на переробку. Решту просто викидають на сміттєзвалища. (BBC)
Більше ніж половині дорослих британців не вистачає грошей на пінту пива у пабі. Згідно до опитування в рамках кампанії Campaign for Real Ale (Camra), середня ціна пінти (0,6 л) пива в Лондоні складає £5.20 і часто сягає £6 (£1 - 35 грн). Середня ціна пінти в усій Британії складає £3.50. Це змушує багатьох дорослих британців залишатися вдома і пити пиво куплене у супермаркеті. (The Guardian)
Google оновила свій сервіс Google Maps: тепер, якщо суттєво зменшити масштаб, він демонструє Землю не як площину, а як глобус. (The Verge)
Як засіб платежу, біткоін використовується все менше і менше. У травні на товари і послуги було витрачено біткоінів на суму $60 млн. Найбільше біткоінів, на суму $411 млн, витрачалося на різноманітні платежі у вересні минулого року. Такі цифри були надані 17 найбільшими процесінговими центрами, які обслуговують платежі у криптовалюті. У червні обсяг платежів трохи виріс - до $69 млн, але це суттєво менше, ніж у червні рік тому - $270 млн. (Bloomberg)
Як платили біткоінами за товари і послуги
Як платили біткоінами за товари і послуги
Один раз побачити
Кількість іноземних туристів (млн), які відвідали країни Європи у 2016 році (World Bank)
Кількість іноземних туристів (млн), які відвідали країни Європи у 2016 році (World Bank)
Дякую за увагу і до наступного випуску у вівторок!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь