View profile

Вісткар - Issue #291

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 23 вересня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги
 

Вісткар

September 23 · Issue #291 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 23 вересня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

В Україні повторили експеримент з публікацією безглуздої "наукової" статті
У псевдостатті під назвою «Неепістемічна генеративна естетика» описано вигаданий напрямок зарубіжної естетичної думки.
Ця псевдостаття щедро рясніє безглуздими висловами на кшталт «комутативність означника вміщує в собі дигресію смислу», «доконцептуальні перцепції маніфестують себе через нейронно-трансмісійну ділянку свідомості», «неоперсоналістична рефлексивність відображає імперсональний зміст естетичності, оприявнений через безпосередню даність сингулярного досвіду», тощо.
Були введені й інші очевидні маркери – так, «Критика здатності судження» приписувалась Гегелю, а серед засновників неепістемічної генеративної естетики були зазначені Пютуа (персонаж оповідання А. Франса), П. Менар (персонаж Л. Борхеса) і М. Темешвар, вигаданий албанський автор із містифікації, описаної У. Еко. Всі інші джерела у списку літератури теж очевидно вказували на фейк.
Стаття була розіслана під псевдонімом Крутієнко Анастасія Василівна. Спершу установою, в якій начебто працює авторка, було вибрано неіснуючий Крижопільський державний педагогічний університет.
З кінця квітня до початку червня стаття була розіслана у 25 журналів. Опублікували статтю 3 журнали. Відправили на доопрацювання 2 журнали. Зацікавились, але з різних причин не опублікували 7 журналів. Відхилили статтю 4 журнали: у 3-х через негативні висновки рецензентів, а редколегія одного журналу не розглядала статтю, відхиливши її як таку, що не відповідає профілю журналу. (false-science)
Більше новин
Трамп назвав “фейком” вимогу до Зеленського надати компромат на Байдена. Дональд Трамп заявив, що ЗМІ та демократи сфабрикували проти нього історію, в якій обвинуватили його в спробі тиску на Володимира Зеленського для отримання компромату на свого суперника в президентських перегонах. Демократи у Конгресі припустили, що Трамп нібито міг вимагати від Зеленського надати компромат на сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена, який є одним з його головних суперників на майбутніх президентських виборах. Йшлося нібито про прискорення проведення розслідування у справі української газодобувної компанії Burisma. В її раду директорів раніше входив Хантер Байден - син Джо Байдена. (DW/BBC Ukr/VoA)
Трамп розповів про деталі розмови з Зеленським
Donald J. Trump
The Fake News Media and their partner, the Democrat Party, want to stay as far away as possible from the Joe Biden demand that the Ukrainian Government fire a prosecutor who was investigating his son, or they won’t get a very large amount of U.S. money, so they fabricate a.....
Donald J. Trump
....story about me and a perfectly fine and routine conversation I had with the new President of the Ukraine. Nothing was said that was in any way wrong, but Biden’s demand, on the other hand, was a complete and total disaster. The Fake News knows this but doesn’t want to report!
Міністр оборони про майбутнє призову до армії: «ми йдемо шляхом професіоналізації». «Взагалі генеральна позиція Міноборони, ЗСУ – ми йдемо шляхом професіоналізації. Тобто наше завдання у перспективі – це все ж таки максимально фокусуватися на професійних військовослужбовцях, тих, які підписали контракт. Тому що зараз військова служба – це в першу чергу досвід та знання», – сказав Загороднюк. У 2013 році тодішній президент України Віктор Янукович скасував призов до Збройних сил України. У 2014 році призов відновили після анексії Росією Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі. (Радіо Свобода)
Британський уряд не рятуватиме Thomas Cook від банкрутства. Найстаріша у світі туристична компанія потребує 200 млн фунтів стерлінгів. Британський уряд навряд чи втручатиметься у ситуацію. Компанія Thomas Cook була заснована в 1841 році та була першою туристичною компанією у світі. Вона названа на честь винахідника організованого туризму Томаса Кука. Окрім туристичного бізнесу компанія володіє авіакомпанією Thomas Cook Airlines. (DW)
У Росії юристи обговорюють кримінальне покарання за крадіжку танків з World of Tanks. Асоціація правників Росії (АЮР) запропонувала ввести кримінальну відповідальність за крадіжку віртуальних активів, у тому числі дорогих персонажів ігор. За словами авторів ініціативи, акаунти в іграх можуть коштувати десятки тисяч рублів, а іноді і доларів, однак зараз їх крадіжка ніяк не регулюється російськими законами. Існують прецеденти, коли обкрадені гравці зверталися в поліцію і це приносило результат. Зокрема, поліцейські з Нижнього Новгорода розкрили крадіжку танка в онлайн-грі World of Tanks вартістю 70 тис рублів. Автори ініціативи пропонують прирівняти ігрові предмети до поняття «віртуальний актив». Це дозволить залучати віртуальних злодіїв до кримінальної та цивільної відповідальності. (Secretmag)
У Мюнхені розпочався 186-ий Октоберфест. У столиці Баварії в суботу 21 вересня розпочався 186-ий Октоберфест. Організатори свята очікують близько шести мільйонів відвідувачів. За літровий кухоль пива у наметах броварень просять від 10,80 до 11,80 євро. (DW)
Українська реперка Alyona Alyona отримала міжнародну премію Anchor. Українська реперка Alyona Alyona (Альона Савраненко) отримала німецьку міжнародну премію Anchor, яку щорічно присуджують найбільш перспективному новому артистові. (Радіо Свобода)
Серіал «Чорнобиль» отримав три премії Emmy. Серіал отримав нагороди в номінаціях «Кращий мінісеріал», «Режисура мінісеріалу, фільму та драматичної програми» та «Сценарій мінісеріалу, фільму та драматичної програми». Загалом «Чорнобиль» отримав 19 номінацій і поступився за цим показником лише «Грі престолів». Комедія “Fleabag” від Amazon стала кращою в своїй категорії і має чотири премії. Emmy — престижна американська премія, яка вважається телевізійним еквівалентом «Оскара». (BBC/Радіо Свобода/DW/Techcrunch)
В світі відзначили 80 років знаку Dark Knight. Так званий “Bat-Signal” висвітлили на знакових спорудах по всьому світу о 8 вечора в суботу (Batman Day). В акції взяли участь Нью-Йорк, Вашингтон, Берлін, Рим, Лондон, Монреаль, Токіо, Мельбурн і ще кілька великих міст. (Slate/CNN)
Rotten Tomatoes
The #Batman 80th Anniversary celebration continues. The Bat-Signal went off last night in cities around the world, including LA, New York, Mexico City, Berlin and more. #BatmanDay https://t.co/5Lmz7FwDx3
Один раз побачити
Ритм-секція. Трейлер (оригінальний) (2019)
Опубліковано тейлер містичної драми “The Rhythm Section”. Стефані Патрік – звичайна жінка, яка ступила на стежку саморуйнації після того, як її сім'я загинула в авіакатастрофі. Коли жінка дізнається, що це був не нещасний випадок, вона вирішує помститися відповідальним за смерть рідних. Режисер: Рід Морано. Актори: Блейк Лайвлі, Джуд Ло, Макс Казелла, Стерлінг К. Браун, Деніел Мейс та інші. (Vulture)
The Crown Season 3 | Teaser Trailer | Netflix
 Netflix випустив трейлер третього сезону історичної драми “The Crown” (Корона). Роль Королеви Єлизавети II тепер виконує Олівія Колман. Автори серіалу відмовилися від планів симулювати на комп'ютері блакитний колір очей королеви. Колман має карі очі. Події серіалу починаються у 1963 році і охоплює багато важливих подій наступного десятиліття. “The Crown” виходить 17 листопада. (THR/Indiewire)
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь