View profile

Вісткар - Issue #301

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 7 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 7 · Issue #301 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 7 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Програма уряду Гончарука: перелік побажань українцям
У завданнях, які ставить прем'єр Гончарук, згадується набагато швидший, ніж зараз, “розвиток економіки”. Прем'єр наполягає, що за наступні 5 років українська економіка має зрости на 40%. Тобто кожного року ріст ВВП має становити близько 8%.
Уряд розраховує, що зможе залучити в Україну $50 млрд прямих іноземних інвестицій (ПІІ). За даними Держстату, за першу половину цього року Україна змогла залучити $0,84 млрд. Для порівняння: за підрахунками Національного банку, у 2018 році українці, які працюють за кордоном, переказали в Україну $11 млрд.
“Витрати платників податків на обслуговування боргів зменшуються”, - обіцяють автори програми. Співвідношення державного боргу до ВВП має скоротитися до 40% у 2024 році. Нині державний борг України становить близько 60% від ВВП.
Мета чинного уряду - відкриття ринку сільськогосподарської землі. При тому, що ринок землі, згідно із проєктом закону, має стартувати 1 жовтня 2020 року, “100% відомостей про земельні ділянки буде внесено до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року”. Нині, за різними оцінками, до кадастру не внесено близько 20% інформації.
Серед ключових цілей програми нинішнього уряду є й така: “кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму”. Прем'єр поставив амбітне завдання “збільшити (прожитковий мінімум) до 4,5 тис. грн”. “Щоб забезпечити такий прожитковий мінімум, економіці необхідно зрости дуже сильно. За нашими розрахунками, мінімум на 33%”, - заявив прем'єр. Нині прожитковий мінімум становить 1936 грн на місяць, а з 1 грудня має підвищитися до 2027 грн. У проєкті бюджету на наступний рік уряд закладає мінімальну зарплатню у 4723 грн на місяць.
“Уряд технократів” не згадує про підвищення пенсій і тим більше не дає конкретних цифр. Йдеться про те, що “особа похилого віку отримує забезпечення не нижче прожиткового мінімуму”. Якщо він таки становитиме 4500 грн, то це лише на півтори тисячі більше за нинішню середню пенсію, яка, за даними Пенсійного фонду, трохи перевищила 3000 грн на місяць. Мінімальна пенсія з грудня цього року має становити 1624 грн. “Майбутні пенсіонери мають знати, що треба робити, аби забезпечити власну старість, а держава має забезпечувати достатнє інформування,” - йдеться у програмі.
Одна із центральних тем останньої президентської кампанії - комунальні тарифи - у програмі подана досить модерно. Урядовці хочуть зменшити кількість українців “за межею енергетичної бідності”. На скільки саме ця бідність має зменшитися, у програмі не сказано. Але: “Цифри в платіжках мають бути меншими, і ми зараз думаємо, як це зробити”, - заявив Гончарук.
“Українці мають комфортне та доступне житло”, - таку ціль має Міністерство розвитку громад та територій. Втім, звісно, не всі. Уряд розраховує, що за 5 років 80% громадян будуть задоволені житловими умовами. Уряд розраховує, що “задоволеність житлом” покращуватиметься на 5% кожного року. Як? Через більш ефективні механізми управління багатоквартирними будинками, модернізацію спільним - власників та держави - коштом, а також “дієвий механізм комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду” для житла, що не підлягає модернізації. Нині 57% українців не задоволені своїми житловими умовами.
В той же час, в уряді очікують, що тривожність серед українців не зменшиться. “…В Україні наявна загроза зовнішньо інспірованого переростання мирних зібрань та масових заходів в організовані масові заворушення”, - вважають у МВС. Щоб досягти поставленої цілі, МВС запровадить “комплексну систему безпечного проведення мирних зібрань у тому числі шляхом відповідних законодавчих змін”, реалізує “скандинавську модель забезпечення охорони громадського порядку” і запровадить “нові алгоритми ефективної комунікації з організаторами та учасниками масових заходів”.
За 5 років 100% державних послуг мають бути доступні онлайн - ще одна ціль “технократів”. Проте користуватися ними, як розраховують в уряді, будуть 60% українців. Нині, за даними Державної служби статистики, інтернет мають 26 мільйонів українців - це близько 58% населення країни. (BBC Ukr)
Більше новин
Євросоюз знову відмовив Британії у переговорах щодо Brexit. Брюссель відмовився від пропозиції Лондона провести 5-6 жовтня переговори щодо виходу Британії з Європейського союзу (Brexit). Прессекретар Єврокомісії Наталія Берто повідомила, що Брюссель відмовляється обговорювати на вихідних план британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона стосовно ірландського кордону. Очікується, що цього тижня Джонсон поїде європейськими столицями для особистих переговорів з лідерами країн ЄС, а також продовжить телефонні контакти. (Радіо Свобода)
На парламентських виборах у Португалії впевнено перемагають соціалісти. На виборах у парламент Португалії впевнено перемагає лівоцентристська Соціалістична партія, яку очолює чинний прем'єр країни Антоніу Кошта. Соціалісти набирають від 36 до 40 відсотків голосів, опозиційна Соціал-демократична партія може отримати від 24 до 28 відсотків, Лівий блок - від 9 до 12 відсотків голосів, комуністи - від 5 до 7 відсотків, а християнські демократи - від 2,4 до 5 відсотків. Явка на виборах становила 48,5 - 52,5 відсотка, що є рекордно низьким показником. (DW)
Трамп погодив надання Польщі безвізового статусу. Президент США підписав документ, яким Польщу додано до країн, які є членами програми безвізових поїздок Visa Waiver Program (VWP). Польща виконала всі вимоги для таких країн. Тепер поляки зможуть без візи перебувати на території США 90 днів зі службовою метою, або для туризму. Єдина умова - необхідність попередньо зареєструватися в онлайновій системі (Electronic System for Travel Authorization). Раніше власники візи могли перебувати в США до півроку. (Wprost)
Найкращим учителем 2019 року в Україні стала Наталя Кідалова з Мелітополя. Національна премія Global Teacher Prize Ukraine в суботу ввечері оголосила цьогорічного переможця. Найкращим учителем України цьогоріч стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя Запорізької області. Вона викладає англійську мову та українську мову і літературу в мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23. Загалом на «вчительський Оскар» номінували майже три тисячі українських педагогів. Наталія Кідалова отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від проекту «Освіторія», повідомили організатори. (BBC Ukr/Радіо Свобода)
Міграційна служба: в Україні офіційно живе майже 400 тисяч іноземців. «За наявними в ДМС статистичними даними, станом на 1 вересня 2019 року в Україні на обліку перебуває 280 872 іноземці, які проживають на підставі посвідки на постійне проживання, та 114 394 іноземці, які проживають в Україні на підставі посвідки на тимчасове проживання», – розповіли в Державній міграцій службі Україні. (Радіо Свобода)
У Швеції 7 жовтня починається Нобелівський тиждень. 7 жовтня в Швеції відбудеться перше присудження Нобелівської премії. Нобелівська асамблея в Каролінському інституті визначить сьогодні ім’я переможця в галузі медицини. Традиційно Нобелівський комітет в галузі медицини оголошує про своє рішення в перший понеділок жовтня. Переможець отримає призову виплату у 9 мільйонів шведських крон, що наразі дорівнює понад 900 тисячам доларів США. Нагороду і суму можуть розділити до трьох лауреатів. Вручення премії відбувається в річницю смерті Альфреда Нобеля 10 грудня. (Радіо Свобода)
На супутнику Сатурна виявлено нові ознаки життя. Вчені виявили нові складні органічні сполуки, яки потрапляють в космос після вивержень на поверхні Енцеладу - шостого за розмірами супутника Сатурна. Космічний апарат “Кассіні” вперше виявив такі складні органічні молекули у 2015 і у 2017 роках. Нові сполуки містять азот і кисень та спочатку були розчинені у рідині, яка вкриває поверхню супутника. Нові дані не дають переконливої відповіді щодо наявності життя на Енцеладі, але виявлені молекули подібні до тих, що утворюються у глибинах океану на Землі за участі мікроорганізмів. (New Atlas)
Екзоскелет, здатний “читати думки”, допоміг паралізованому чоловіку рухатися. Чоловіку з паралізованими руками і ногами вдалося почати рухатися за допомогою спеціально створеного екзоскелета, який здатен “читати думки”, повідомили французькі дослідники. Його рухи - особливо, ходьба - далекі від досконалості, екзоскелет поки використовується виключно у приміщенні лабораторії. Чоловіку зробили хірургічну операцію, метою якої було встановлення двох імплантів на ті ділянки поверхні мозку, які контролюють рухову активність. 64 електроди в кожному з імплантів зчитують команди мозку і передають інструкції комп'ютеру. Протягом 2 років пацієнт вчився думкою керувати пристроєм. Алгоритм керування поступово збільшував кількість команд, які “розумів”. (Reuters/BBC Ukr)
Помер легендарний рок-барабанщик Джинджер Бейкер. Рок-барабанщик Джинджер Бейкер, найбільш відомий своїми виступами із британською групою Cream наприкінці 1960-х, помер у лікарні 6 жовтня у віці 80 років, повідомили його рідні. Його звучання визначалося використанням двох басових барабанів. “Джинджером” Пітера Едварда Бейкера називали через руде волосся. Він із гітаристом Еріком Клептоном та Джеком Брюсом був співзасновником культового рок-гурту Cream. Пізніше він грав соло на барабанах та в інших рок- і джазових гуртах. Саме Бейкер, на думку багатьох, зробив частиною виступу рок-групи тривалі соло на барабанах. (Радіо Свобода/Variety/BBC)
Cream - I Feel Free
Всі квитки на фестиваль Glastonbury продали за 34 хвилини. 2,4 млн людей намагалися забезпечити собі перебування на ювілейному фестивалі наступного червня. Легендарному рок-фестивалю виповнюється 50 років. Всі 135 тис квитків продані в онлайні за 34 хвилини. Квитки на фестиваль 2014 року продавалися також із рекордними темпами. (The Guardian)
Glastonbury Festival
Tickets for Glastonbury 2020 have now Sold Out. Thank you to everyone who bought one, and sorry to those who missed out. There will be a ticket resale in April - plus we'll be announcing details of a special ballot for the sale of 50 pairs of tickets in the coming days.
Один раз побачити
Rick and Morty Season 4 Trailer | adult swim
У YouTube вийшов перший трейлер четвертого сезону мультсеріалу «Рік і Морті». Прем'єра нового сезону шоу відбудеться 10 листопада. Останній епізод мультсеріалу виходив ще у 2017 році. (Vulture)
Тут можна підтримати Вісткар
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь