View profile

Вісткар - Issue #309

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 18 · Issue #309 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

ЄС і Великобританія домовилися про Brexit
Саміт лідерів Євросоюзу погодив нову угоду про вихід Великобританії з ЄС. Нову угоду ще мають ратифікувати європейський та британський парламенти. Британський Парламент збереться в суботу.
Головна суперечка була зумовлена тим, що Північна Ірландія, як частина Сполученого Королівства (СК), має вийти з ЄС разом з Великобританією. У той же час Ірландія залишається членом Євросоюзу. Проблема полягала в тому, що в такому разі Brexit створив би “жорсткий” кордон на острові Ірландія з митним і прикордонним контролем, проти чого виступали в Брюсселі.
Зараз сторони знайшли нове рішення, яке полягає у тому, що жодних перевірок на території острова Ірландія не проводитимуть, але водночас Північна Ірландія залишиться у складі митної території СК. Задля цього на території Північної Ірландії продовжить діяти “обмежений” набір правил спільного ринку ЄС. Йдеться зокрема про санітарні правила та ветеринарний контроль, податок на додану вартість (ПДВ), правила державної підтримки компаній. Відповідатимуть за застосування цих правил ЄС у Північній Ірландії чиновники Сполученого Королівства.
Що стосується мита, то, якщо під час ввезення товарів з третіх країн до Північної Ірландії не буде ризику, що їх звідти завезуть до спільного ринку ЄС, то влада СК застосовуватиме британські мита. Якщо ж ризик завезення цих товарів до ЄС існуватиме, то влада СК застосовуватиме до них мита ЄС.
Через чотири роки парламент Північної Ірландії матиме можливість продовжити цей порядок на наступні 4 чи 8 років, або відмовитися від нього. (DW/The Guardian)
Jean-Claude Juncker
🇪🇺🤝🇬🇧 Where there is a will, there is a #deal - we have one! It’s a fair and balanced agreement for the EU and the UK and it is testament to our commitment to find solutions. I recommend that #EUCO endorses this deal. https://t.co/7AfKyCZ6k9
Більше новин
Пенс переконав Ердогана призупинити наступ у Сирії. Після зустрічі віцепрезидента США Майка Пенса з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом Анкара заявила про призупинення наступу в Сирії. Після багатогодинних переговорів Пенс зокрема повідомив, що Анкара погодилася призупинити свою наступальну операцію на “120 годин”, щоб дати можливість силам сирійських курдів безпечно відступити зі своїх позицій, наступ на які ведуть турецькі війська. (DW)
НАБУ затримало Олега Гладковського в аеропорту “Бориспіль”. Колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського слідчі затримали під час спроби виїхати з України, кажуть у НАБУ. Пізніше ЗМІ опублікували заяву корпорації “Богдан”, президентом якої є Гладковський. В ній спростовується інформація про те, що ексзаступник секретаря РНБО намагався втекти з України. (DW/BBC Ukr)
Протести в Барселоні не припиняються третю добу поспіль. У каталонській столиці тривають масові заворушення через засудження лідерів руху за незалежність регіону. Уряд в Мадриді пообіцяв, що діятиме жорстко. Водночас лідер Каталонії виступив проти вироків лідерам руху за незалежність регіону та висловив солідарність із протестувальниками. Вироки іспанських судів він назвав “несправедливими”. (DW)
Один раз побачити
Джуді й Панч. Трейлер (оригінальний) (2019)
Вийшов перший трейлер кримінальної драми “Джуді й Панч” (Judy & Punch). Пара акторів-лялькарів намагаються відродити своє шоу маріонеток у місті, в якому панує анархія. Прем'єра у світі: 15 листопада 2019 року. Режисер: Мірра Фоулкс. Актори: Міа Васіковська, Деймон Герріман, Бенедикт Гарді, Едді Бару, Вірджинія Ґей та інші. (film stories)
Цей день в історії
18 жовтня 1596 року - на Соборі в Бересті відбулося проголошення Акту приєднання православної Київської митрополії на чолі з митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі Михайлом (Рагозою) до Апостольської Столиці.
18 жовтня 1867 року - США формально вступили у права володіння Аляскою, купленою у Росії.
18 жовтня 1922 року - у Лондоні засновано британську радіомовну компанію BBC.
Тут можна підтримати Вісткар
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь