View profile

Вісткар - Issue #311

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 22 · Issue #311 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

В'язні однієї з тюрем Нью-Йорку перемогли у дебатах студентів Гарварду
В'язні одного із виправних закладів на сході Нью-Йорка провели у вересні дебати зі студентами - членами клубу престижного Гарвардського університету і отримали переконливу перемогу.
Дебати були ініціативою Bard Prison Initiative, програми, яка покликана запропонувати вищу освіту тим в'язням, які відповідають необхідним вимогам.
Дискусійний клуб в'язниці має вже історію успішних дебатів. Вони, зокрема, перемагали відомий в цих колах дискусійний клуб студентів університету із Вермонту та курсантів з військової академії Вест-Пойнт.
У дебатах з членами дискусійного клубу Harvard College Debating Union, ув'язнені були змушені відстоювали позицію, якій вони, насправді, запекло опонують. Таке часто трапляється у подібних дискусіях. В'язням довелося захищати право державних шкіл відмовляти у прийомі дітей іммігрантів, які не мають необхідних документів.
Команда в'яниці готувалася до дебатів у дуже складних умовах: доступу до інтернету не було взагалі, а отримання будь-яких друкованих матеріалів необхідно було узгоджувати з адміністрацією закладу, що суттєво затримувало підготовку.
Але можливість отримати бажану університетську освіту для багатьох в'язнів мала виняткове значення.
Згідно до Bard Prison Initiative, яка вже відкрила доступ до освіти 300 колишнім в'язням в штаті Нью-Йорк, менше їхніх 2% студентів пізніше знову опинялися за ґратами. Для порівняння, 68 з кожних 100 ув'язнених по всій країні протягом трьох років після звільнення, знову повертаються в тюрми. (CNN)
Більше новин
Вибори в Канаді: Трюдо зберігає владу, але вже без більшості. На виборах у Канаді Ліберальна партія прем'єра Джастіна Трюдо зберігає владу, але вже не як уряд більшості, а меншості. Це означатиме, що уряду лібералів доведеться залучати менші партії, щоб ухвалити той чи інший закон. Офіційний підрахунок голосів все ще триває. (BBC Ukr)
Уряд в Лівані заявив про реформи у відповідь на масові протести. Кабінет міністрів країни, у відповідь на п'ятиденні масові протести населення, оголосив про скорочення вдвічі зарплати міністрів та скасування кількох податків. Агентства цитують слова одного з учасників протестів: “Політики 30 років руйнували Ліван. Тепер їхні трони захиталися”. Протести розпочалися в Бейруті після того, як уряд оголосив про податок (20 центів на день) на користування мобільними месенджерами типу WhatsApp. Державний борг Лівану, третій найбільший у світі, сягнув рівня $86 млрд, що складає 150% від ВВП країни. (AP)
Цього тижня Україна переходить на «зимовий час». Цього тижня, коли випаде остання неділя місяця, в ніч на 27 жовтня, Україна перейде на так званий «зимовий час». Стрілки годинників треба буде перевести на одну годину назад – о 4-й ранку за київським часом. (Радіо Свобода)
На Філіппінах виявили понад 500 нових островів. Новий підрахунок провели за допомогою новітнього радіолокаційного методу. Тепер до складу держави входить 7641 острів. У країні мешкають близько 100 мільйонів людей. Заселеними є лише близько чверті островів. (DW)
Китайська компанія Bitmain відкриває в Техасі найбільшу в світі ферму для майнінгу. Компанія вже готова до запуску першої черги ферми потужністю 25MW у місті Рокдейл. Будівництво ще однієї, потужністю 50MW, продовжується. Загальна потужність проекту - 300MW, а отже, це буде найбільша ферма в світі для майнінгу криптовалют. Мер міста привітав ініціативу китайської компанії і назвав її основою для подальшого індустріального розвитку міста. (Yahoo!)
Antminer_main
#Bitmain completes construction of 50MW mining facility in #Rockdale #Texas. (https://t.co/Sztme8Fokf) The project is set to create jobs in the area and plans to work with the local district to provide education and training on blockchain technology and data center operations. https://t.co/z5W7b7eNei
Новий роман норвезького автора можна буде прочитати у 2114 році. Норвезький автор Карл Уве Кнаусгор став відомим завдяки своїй шеститомній автобіографії “Моя боротьба” (My Struggle). Цикл викликав суперечки, головним чином, тому що назва повторює назву книги Гітлера, і частково тому що автор заходить занадто далеко в описах приватного життя своїх друзів і сім'ї. Новий його роман можна буде прочитати тільки після 2114 року. Норвезький літератор став шостим автором, якого запросили написати твір для проекту під назвою “Бібліотека майбутнього”, яка збирає твори сучасних авторів, що будуть залишатися непрочитаними до 2114 року. Проект створено шотландською художницею Кеті Патерсон (Katie Paterson). Зараз він виглядає як 1 тис дерев, які були посаджені у парку поблизу Осло. Через 100 років з цих дерев виготовлять папір, на якому надрукують романи, написані авторами учасниками проекту. Свої праці для нього вже запропонували Маргарет Етвуд (Margaret Atwood) та Девід Мітчел (David Mitchell). Патерсон вважає Кнаусгора одним із найвидатніших авторів 21 століття. (The Guardian)
Астронавтки NASA здійснили “жіночий” вихід у відкритий космос. На відео зафіксовано вихід у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції двох жінок - Кристини Кох і Джессіки Мейр. Вони замінили зарядний блок батарей, який вийшов з ладу.
NASA Astronauts Complete All-Woman Spacewalk
Дженніфер Лоуренс вийшла заміж. Її чоловік Кук Маруні (Cooke Maroney) - арт ділер. Весілля відбулося в суботу у маєтку на Род Айленді. (Yahoo!)
Один раз побачити
The Crown Season 3 | Official Trailer | Netflix
Третій сезон драми “The Crown” вже має повноцінний трейлер. Роль Королеви Єлізавети II перейшла від Клер Фой до Олівії Колман. Весь сезон буде доступний на Netflix вже 17 листопада. (TV Line)
Silicon Valley: Season 6 | Official Trailer | HBO
Канал HBO випустив трейлер до шостого і останнього сезону комедійного серіалу “Silicon Valley.” Шостий сезон “Silicon Valley"виходить на HBO 27 жовтня. (Vulture)
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь