View profile

Вісткар - Issue #312

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 23 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 23 · Issue #312 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 23 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Соцмережі як джерело новин уперше обійшли ТБ - опитування
Уперше в Україні соцмережі, як джерело новин, за популярністю обійшли телебачення. Про це свідчать результати опитування компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що відбулося впродовж червня-липня 2019 року. 
68 відсотків опитаних назвали джерелами новин саме соцмережі, 66 відсотків - ТБ, 59 відсотків - новинні сайти, кожен п’ятий - радіо, 15 відсотків залишаються вірними друкованим ЗМІ.
Разом з тим у 2019-му довіра до традиційних ЗМІ знизилася у середньому на 11 відсотків порівняно з 2018 роком.
Дослідники з'ясували, що загальне зниження довіри до ЗМІ пов'язано переважно з політичними кампаніями і насиченістю політичними новинами, замовним характером інформації і заангажованістю.
Попри обмеження у трансляції, кожен десятий в Україні і надалі черпає новини з російських засобів масової інформації. “Але на запитання, чи знають люди своїх знайомих, які "споживають” новини з Росії, ствердно відповіли 30 відсотків". 36 відсотків споживачів російських новин вважають, що вони можуть знайти там альтернативну точку зору, 22 відсотки назвали російські ЗМІ “цікавими”, а ще 21 відсоток спокушається можливістю отримувати новини російською мовою. (DW)
Більше новин
Британський парламент відхилив запропонований Джонсоном графік Brexit. Парламент Великобританії не підтримав запропонований Борисом Джонсоном графік розгляду законодавства щодо виходу країни з ЄС. Це рішення стало серйозною перешкодою для Джонсона на шляху забезпечити Brexit із угодою до 31 жовтня. Раніше цього дня Палата громад в попередньому читанні вперше схвалила зміст досягнутої між Лондоном і Брюсселем угоди про Brexit. (DW)
ЄС створив нову структуру, що займатиметься відносинами з Британією. У складі Генерального директорату Єврокомісії створили Цільову групу з питань відносин зі Сполученим королівством (Task Force for Relations with the United Kingdom, UKTF). UKTF очолить головний перемовник Єврокомісії у питанні Brexit Мішель Барньє. Рішення про її створення набере чинності 16 листопада, незалежно від того, чи відбудеться Brexit 31 жовтня. (Радіо Свобода)
Протести фермерів паралізували рух у багатьох містах Німеччини. Тисячі фермерів вийшли на вулиці німецьких міст, виступаючи проти планів уряду в аграрному секторі. Через велику кількість техніки рух у багатьох містах було паралізовано. Особливий спротив викликають наміри уряду посилити приписи щодо застосування пестицидів. За твердженнями фермерів, це загрожує існуванню родинних господарств. (DW)
Bundesbank: економіка Німеччини можливо вже переживає рецесію. За даними центрального банку Німеччини, в економіці країни, скоріше за все, більше не спостерігається зростання. Головні індикатори не дають підстав сподіватися на відновлення експорту і стабілізацію в індустріальному секторі. Економіка Німеччини, орієнтована на експорт, переживає наслідки торговельних воєн і виходу Британії з ЄС. (BI)
Купівельна спроможність українців найнижча в Європі. Дослідження свідчить, що купівельна спроможність українців найнижча в Європі і у 8 разів менша за середньоєвропейську. Згідно з оприлюдненим у понеділок, 21 жовтня, дослідженням компанії GfK, пересічний українець після сплати обов'язкових платежів може щороку витратити в середньому лише 1830 євро. Ця сума маже в 37 разів менша, ніж у середньому витрачає мешканець країни-лідера рейтингу Ліхтенштейну. Там на харчі, проживання, оплату послуг та енергопостачання, пенсійні заощадження тощо житель може витратити 67550 євро на рік. Окрім Ліхтенштейну, найвищі показники - у Швейцарії, Люксембургу та Ісландії, найнижчі - у Косові, Молдові та Україні. Загальний середній показник купівельної спроможності для усіх кран Європи склав 14739 євро на рік на людину. Результати 16 держав були вищими за середньоєвропейські. Україна з року в рік посідає останнє місце у цьому рейтингу. (DW)
Запрацювали нові правила видачі водійських прав. Серед іншого, термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10-ти до 2-х років та допускається індивідуальна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв. (hsc.gov)
Влада Берліну заморозила ціни на оренду житла в місті на п'ять років. Цей крок пояснюється бажанням зупинити зростання цін оренди нерухомості в столиці Німеччини. Ліва коаліція в місцевій владі раніше вже оголошувала про плани заморозити орендну плату в приміщеннях, збудованих до 2014 року. В Берліні склалася традиція не купувати, а орендувати житло, а тому, зростання цін на ринку оренди змушує багатьох мешканців переїжджати за місто. (AP)
Північна Ірландія остаточно легалізувала одностатеві шлюби і аборти. Північна Ірландія стала останнім регіоном Великобританії, який узаконив гей-шлюби і аборти. Місцеві депутати не стали блокувати ухвалене в Лондоні рішення. (DW)
Компанія Biogen активізувала плани випуску ліків для хворих на Альцгеймер. Biogen Inc (BIIB.O) у вівторок повідомила, що намагається отримати згоду в США на випуск своїх ліків “aducanumab”. Препарат, як показали тестування, затримує розвиток хвороби Альцгеймера у пацієнтів. Акції компанії на цих новинах виросли на 27%. (Reuters)
Один раз побачити
Зоряні війни: Сходження Скайвокера. Фінальний трейлер (оригінальний) (2019)
Космічна сага, що підкорила мільйони, повертається на великі екрани. Дев'ятий епізод епосу «Зоряні Війни» розповість історію Скайвокерів, що триває понад 40 років, та дасть відповіді на всі загадки. Культові герої, унікальні світи, захопливі подорожі на край Всесвіту і приголомшливий фінал! Прем'єра в Україні: 19 грудня 2019 року.
Звіт. Трейлер #2 (оригінальний) (2019)
Вийшов другий трейлер драми “Звіт” (The Report). Головний герой фільму – Деніел Джонс, голова комітету Сенату США, що займався розслідуванням дій ЦРУ, зокрема тортур під час допитів. Коли з'ясувалося, що практика ЦРУ є брутальною, аморальною і неефективною, Джонс активно боровся за викриття правди, яку чимало владних осіб намагалося приховати. Режисер: Скотт З. Бернс. Актори: Адам Драйвер, Корі Столл, Евандер Дак-молодший, Джон Гемм, Лінда Павелл та інші. (Film)
Цей день в історії
23 жовтня 1956 року - в Угорщині розпочалося повстання проти комуністичного режиму. Учасники масових демонстрацій, котрі почались із виступів студентів у Будапешті, вимагали проведення в країні демократичних перетворень, виводу радянських військ. У повстанні взяли участь більш ніж 50 тисяч повстанців. До 11 листопада повстання було придушене радянськими військами. Наслідком кривавих подій у Будапешті була масова еміграція угорців.
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь