View profile

Вісткар - Issue #313

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 жовтня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 24 · Issue #313 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 жовтня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

США: 67% вважають, що більшість виборців "не поінформовані"
Американці переконані, що виборці йдуть на виборчі дільниці непоінформованими.
Двоє з трьох потенційних учасників виборів в США (67%) переконані, що більшості виборців бракує інформації. Це менше, ніж у 2014 році. Тоді їх було 83%.
За даними опитування, 21% не згодні з таким висновком і 12% не змогли визначитися.
Під час телефонного опитування респондентів питали: Чи більшість американців є добре поінформованими виборцями? (Rasmussen Reports)
Більше новин
Україна піднялася на 7 пунктів в рейтингу Doing Business-2020. Згідно з даними звіту Світового банку цьогоріч Україна покращила свої показники за 6 з 10 індикаторів і посіла 64 місце зі 190 країн. Найбільший прогрес Україна продемонструвала за компонентою «Захист міноритарних акціонерів» (+27 пунктів) завдяки відкриттю інформації про кінцевих вигодонабувачів та компонентою «Отримання дозволу на будівництво» (+10 пунктів) за рахунок усунення вимог до найму незалежного проектанта та інженера технагляду та запровадження подання повідомлень онлайн, а також зменшила вартість дозволів на будівництво в межах Києва. Позитивні зміни виявлено і за кількома іншими компонентами. Рейтинг Doing Business – це щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який укладається Світовим банком. (KMU)
Уряд Німеччини не блокуватиме відстрочку Brexit. Німеччина не блокуватиме відтермінування виходу Великобританії з Європейського Союзу, заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт. Тим часом Туск провів телефонну розмову з Джонсоном. Речник Джонсона повідомив, що під час розмови британський прем'єр наголосив, що не хоче ще однієї відстрочки Brexit і висловив упевненість, що зможе отримати підтримку угоду про вихід з ЄС в парламенті до 31 жовтня. (DW)
У Гонконгу відкликали законопроєкт, що спричинив протести. Влада Гонконгу виконала одну з вимог протестувальників та остаточно відкликала законопроєкт, що став причиною заворушень. Закон дозволяв екстрадицію правопорушників на територію Китаю. (DW)
 Viz.ai продовжить розробку технології раннього виявлення інсульту. Американсько-ізраїльська компанія отримала $50 млн на подальшу розробку алгоритму штучного інтелекту з метою раннього виявлення перших ознак інсульту. У більш ніж 300 клініках в США вже використовують розробку Viz.ai, яка дозволяє виявити один із типів інсультів через блокування судин (LVO). Штучний інтелект аналізує зображення комп'ютерної томографії і одразу попереджає лікарів про небезпеку. (Reuters)
Бельгійська спортсменка вдалася до евтаназії. Чемпіонка та медалістка двох Паралімпіад, бельгійська спортсменка Маріке Верворт пішла з життя у 40 років після процедури евтаназії. Переможниця і срібний призер Лондонської Паралімпіади-2012 і дворазова медалістка Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро 2016 року страждала на атрофію м'язів - міопатію. Це невиліковне захворювання викликало у Верворт параліч ніг, постійний біль та судоми. Офіційну згоду на евтаназію, яка в Бельгії дозволена законом, вона підписала ще у 2008 році. (BBC Ukr)
Банду кишенькових злодіїв, що діяли в паризькому метро, засудили до сумарних 113 років. Бандою з 20 злодіїв керували ватажки з Румунії. Їх засуджено за торгівлю людьми та відмивання грошей. Більшість членів банди були ромами, які постійно жили у Франції. Вони активно використовували дітей, які обкрадали в метро туристів та пасажирів у часи пік. Арешти у цій справі відбулися також у Румунії, Іспанії та Італії. (The Local)
Кабмін визначив, скільки днів українці відпочиватимуть на Новий рік. На брифінгу премʼєр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що 6 січня “вирішили зробити вихідним”, а робочий день перенесли на 11 січня. (РБК-Україна)
Один раз побачити
Let It Snow | Official Trailer | Netflix
Netflix випустив трейлер романтичної драми із студентського життя “Let It Snow.” Стрічка є збіркою екранізацій творів трьох авторів і розповідає три історії кохання, які трапилися у Різдвяні свята в одному з американських містечок. “Let It Snow” вийде на Netflix 8 листопада. (Collider)
Цей день в історії
24 жовтня 1648 року - в місті Оснабрюк Священна Римська імперія, Франція та Швеція підписали угоду, яка разом з Мюнстерським договором, укладеним в травні, увійшла в історію як Вестфальський мирний договір, що заклав основу нового порядку в Європі на основі державного суверенітету.
24 жовтня 1929 року - “Чорний четвер” американської економіки — початок Великої депресії.
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь