View profile

Вісткар - Issue #317

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 30 жовтня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

October 30 · Issue #317 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 30 жовтня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

США: Політика не цікавить користувачів Twitter
За даними нового опитування від Pew Research, активні користувачі сервісу Twitter складають лише незначну частину електорату в США. З тих, хто користується твіттером регулярно, лише 13% цікавляться політичними подіями.
В той час, як президент США Трамп і інші потенційні кандидати на наступних виборах вважають Twitter ключовою платформою для спілкування зі своєю аудиторією, їхня активність викликає незначну зацікавленість. В той же час, 55% активних користувачів Twitter не підтримують діяльність Трампа, а лише 15% - повністю підтримують.
97% всіх твітів політичного змісту створюється за участі лише 2,2 % населення США.
На думку автора статті, активісти і журналісти мають відкласти вбік свої смартфони і почати вивчати і висвітлювати політичні кампанії у старий добрий спосіб - розмовляти з виборцями, аналізувати якісні опитування, звертати увагу на відвідуваність політичних заходів і читати новини у місцевій пресі. (Washington Post)
Більше новин
Парламент Великобританії підтримав проведення позачергових виборів. Палата громад у Лондоні проголосувала за проведення запропонованих прем'єр-міністром країни Борисом Джонсоном позачергових виборів 12 грудня цього року. “За” проголосували 438 парламентарів, “проти” - 20. Джонсон також повторно прийняв у лави Консервативної партії Великобританії десятьох з 21 парламентарів, яких він виключив з політсили минулого місяця. 28 жовтня Джонсон поінформував Брюссель, що приймає рішення Євросоюзу про відтермінування Brexit на три місяці. (DW)
Розведення сил у Золотому почалось. Штаб ООС підтвердив початок розведення сил у Золотому (Луганська область). Раніше про це заявляв міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. “29 жовтня 2019 року, о 12.00 годині розпочався процес розведення з обох сторін (дзеркально) на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області”, - йдеться у повідомленні. Українські сили відходять на один кілометр назад, так само роблять бойовики. (BBC Ukr)
Нацбанк України скасував ліміт на придбання іноземної валюти. З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень за сумою. Денний ліміт у 150 тисяч гривень скасований. Як повідомляє НБУ, також скасовується вимога щодо подання фізичними особами до банків документів, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти. (DW)
Рада зобов’язала демонтувати огорожі, які перешкоджають доступу громадян до водойм. Верховна Рада зобов’язала демонтувати огорожі або інші конструкції, які перешкоджають доступу громадян до водойм. Відповідний закон підтримали 314 народних депутатів. Закон набуває чинності через три місяці після його опублікування. У першому читанні його ухвалили ще в 2015 році. (Радіо Свобода)
За дитину в машині без автокрісла Рада призначила штраф від 510 гривень. Законопроектом встановлюється штраф за порушення правил перевезення дітей у розмірі 510 гривень, за повторне правопорушення – 850 гривень. Раніше щодо перевезення дітей, які не досягли 12-річного віку, та чий зріст – менший ніж 145 сантиметрів у транспортних засобах без використання спеціальних засобів убезпечення не було визначено конкретних штрафів. (Радіо Свобода)
Від 30 жовтня станцію метро «Золоті ворота» у Києві щоранку закриватимуть на вхід. Із 30 жовтня щоранку в робочі дні з 8:10 до 9:20 закриватимуть на вхід станцію метро «Золоті ворота» у Києві через ремонт ескалаторів, повідомили у Київміськадміністрації. (Радіо Свобода)
Федеральний парламент Німеччини заявив, що Bitcoin - це “несправжні” гроші. Криптовалюти, згідно до тексту оприлюдненої заяви, “дуже обмежено виконують функції грошей, в класичному розумінні”. Автори заяви переконують, що криптовалюти не розглядаються, як альтернатива державним грошам. Щодо криптовалютного проекту Facebook під назвою Libra, парламент Німеччини заявив, що поки що немає рішення про відповідність Libra до законодавства країни. (Bundestag)
Google заробив на рекламі 34 мільярди доларів за квартал. Компанія Google заробила на рекламі $34 млрд за третій квартал 2019 року. Доходи її материнського холдингу Alphabet зросли на 20 відсотків до $40,5 млрд, однак прибуток впав до $7,1 млрд (9,2 мільярда в аналогічному кварталі роком раніше). (DW)
Forbes розповів про те, хто найбільше заробляє на Instagram. Виявляється, що зірка футболу Криштіано Роналду заробляє в Insta більше, ніж у клубі Juventus, за який він грає. (Forbes)
Один раз побачити
The Mandalorian – Official Trailer 2 | Disney+ | Streaming Nov. 12
Disney показав повний трейлер серіалу “The Mandalorian”. За даними Disney, перший сезон серіалу, події якого відбуваються у всесвіті Star Wars, обійшовся у $100 млн. “The Mandalorian” покажуть 12 листопада, в день, коли почне роботу платформа Disney+. Нові епізоди будуть виходити щотижня. (VERGE)
Цей день в історії
30 жовтня 1905 року - (17-го за ст. стилем) російський імператор Микола II підписав «Найвищий маніфест», три пункти якого запроваджували громадянські свободи і парламентаризм на основі багатопартійності. Він докорінним чином змінив політичну систему Російської імперії.
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь