View profile

Вісткар - Issue #321

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 5 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

November 5 · Issue #321 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 5 жовтня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Євро - це помилка, вважає керівник Центробанку Угорщини
У статті в газеті Financial Times (FT), керівник Центрального банку Угорщини Дьордь Матолші (Gyorgy Matolcsy) наголосив на тому, що прийшов час шукати виходу із “пастки євро”. Він назвав невдалою ідею створити єдину європейську валюту.
“Минуло два десятки років з моменту створення євро, але більшість з необхідних ключових елементів для успішної глобальної валюти - єдина держава, бюджет, який охоплює не менше 15-20% спільного ВВП країн єврозони, відповідне європейське міністерство фінансів з міністром на чолі - досі відсутні", пише банкір.
Він також наголошує, що “більшість країн єврозони перебували у кращому стані до введення євро, ніж після того".
“Єдина валюта не була потрібна для історії успіху в Європі до 1999 року і більшість країн єврозони не відчули переваг він неї після того".
“Прийшов час відмовитися від цієї небезпечної і безрезультатної мрії", - пише далі Матолші, який називає євро “пасткою”.
“Нам необхідно зрозуміти, як визволитися з цієї пастки. Країни єврозони мають отримати право виходу з неї у найближчі роки, а ті, що залишаться, повинні створити більш надійну глобальну валюту", пропонує керівник Центробанку Угорщини. (FXStreet/CNBC)
Більше новин
США офіційно виходять з Паризької кліматичної угоди. Державний секретар США Майк Помпео подав відповідне офіційне повідомлення до ООН. Президент США Дональд Трамп у червні 2017 року оголосив, що США вийдуть із Паризької угоди про протидію глобальному потеплінню і почнуть переговори про укладення нової угоди. (Радіо Свобода/Independent)
НБУ зняв обмеження на купівлю валюти. Національний банк України з 5 листопада скасовує обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 тисяч гривень на день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. (Радіо Свобода)
Уряд планує онлайновий перепис населення у 2020 році. За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, в уряді шукають можливість зробити перепис “максимально з урахуванням онлайн-інструментів”. Людей будуть “стимулювати самостійно заповнювати інформацію про себе”, додав Гончарук. Востаннє перепис населення в Україні проводили у 2001 році. (Радіо Свобода)
Дружина Луценка підтвердила, що відмовляється від депутатського мандата. Народний депутат від «Європейської солідарності» Ірина Луценко підтвердила, що подала заяву про дострокове припинення депутатських повноважень. Чоловік Ірини Луценко Юрій Луценко працював на посаді генерального прокурора у 2016–2019 роках. Верховна Рада звільнила його 29 серпня. Наразі він виїхав до Великої Британії. (Радіо Свобода)
За 20 років кожен третій житель ФРН матиме походження з родини мігрантів. Таким є прогноз дослідника міграції Герберта Брюкера. У великих містах країни частка мігрантів та їхніх нащадків сягне 70 відсотків. “В такому місті, як Франкфурт, ми матимемо частку мігрантів від 65 до 70 відсотків”, - стверджує Брюкер. (DW)
Британський парламент обрав нового спікера. Новим спікером Палати громад, нижньої палати парламенту Великої Британії, обраний представник опозиційної лейбористської партії Ліндсі Гойл. Він змінив на цій посаді Джона Беркоу, який був спікером від 2009 року. 62-річний Гойл вперше був обраний до парламенту в 1997 році, з 2010 року був заступником спікера. (Радіо Свобода)
В Саудівській Аравії на біржу виходить найдорожча в світі компанія. Державна компанія Saudi Aramco, яка виходить на місцеву фондову біржу Riyadh stock exchange, запропонує покупцям 1-2% своїх акцій. Аналітики оцінюють загальну вартість компанії в $1.2 трлн. (BBC)
Дані з міжпланетного зонда Voyager-2 підтвердили вихід за межі Сонячної системи. Апарат NASA став другим в історії апаратом, який вийшов за межі геліосфери. Voyager-2 вийшов у міжзоряний простір на сім років пізніше ніж Voyager-1, хоча був запущений раніше. Його траєкторію розрахували щоб сфотографувати Уран і Нептун. Сигнал від Voyager-2 зараз дістається до Землі 16 годин. За прогнозами NASA, запаси енергії двох апаратів Voyager, які живляться атомними елементами, вистачить ще на певний час, але зонди продовжуватимуть свій рух ще мільярди років після того, як зникне їхній сигнал. На борту апаратів Voyager знаходяться послання для інопланетних цивілізацій - позолочені диски із записом фотографій і звуків з Землі. (NASA)
Компанія Vera Voice стверджує, що синтезує голоси відомих людей. Приклад запису викладено у YouTube. Нова технологія використовує можливості нейромереж. (Vera Voice)
Neural Network Speaks with Russian Celebrities' Voices
Один раз побачити
“Déguste” on Vimeo
Короткометражні стрічка Déguste пропонує глядачам прожити один день очима шефа на кухні. На відміну від інших таких творів, цей 5-хвилинний фільм відкриває стреси і напруження, які ховаються за дверима кухні. Режисер картини Стефан Баз використав свій власний досвід в якості шефа у французькому ресторані. Бюджет картини 25 тис євро.
Цей день в історії
5 листопада 1605 року - за анонімним доносом у підвалі будинку англійського Парламенту був заарештований Гай Фокс. Він збирався підірвати бочки з порохом під Парламентом після появи короля в Палаті лордів. “Порохова змова” зірвалась, і під тортурами Фокс розповів про всі її деталі і виказав усіх її учасників.
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь