View profile

Вісткар - Issue #329

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 15 листопада. Такі новини заслуговують сьогодні на вашу увагу.
 

Вісткар

November 15 · Issue #329 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 15 листопада. Такі новини заслуговують сьогодні на вашу увагу.

Народ може подавати законопроєкти, але необхідно визначити поняття "народ"
Конституційний Суд України надав Висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) (реєстр. № 1015) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
Конституційний Суд України у висновку визнав законопроект про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) (далі – Законопроект) таким, що відповідає вимогам Конституції України. Конституційний Суд України зазначає, що внесення запропонованих Законопроектом змін до Основного Закону України може за певних умов призвести до обмеження прав і свобод людини і громадянина з огляду на таке.
Конституційний Суд України як застереження констатує, що запропоноване Законопроектом положення «право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу» потребує конкретизації виходячи з того, що у Конституції України поняття «народ» застосовано у значенні «Український народ – громадяни України всіх національностей».
Відповідно до частини другої статті 5 Конституції України народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні, тому його не може бути визначено суб’єктом законодавчої ініціативи без встановлення в Конституції України відповідної кількості громадян України, які мають право голосу, для здійснення законодавчої ініціативи запропоноване Законопроектом положення унеможливлює реалізацію такої ініціативи. (КСУ)
Більше новин
У Києві винесли перший вирок за домашнє насильство. У Києві засудили до 3 місяців ув’язнення чоловіка, який “систематично скоював психологічне та фізичне насильство у сім’ї” (стаття 126-1 Кримінального кодексу України). Це перший такий вирок у столиці, зазначили у прокуратурі міста Києва. З січня по жовтень чоловіка дев’ять разів притягували до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, однак це не вплинуло на його поведінку. (Радіо Свобода/BBC Ukr)
Венесуела таємно постачає мільйони барелів нафти росіянам. Венесуела таємно постачає мільйони барелів нафти в Індію, Китай і Росію, повідомляє агентство Bloomberg. Нафту перевозять танкерами з відключеними засобами геолокації. За перші 11 днів листопада, за даними агентства, Венесуела відвантажила майже 11 млн барелів нафти, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період у вересні. Половину цієї нафти перевозили “втемну”. У компанії “Роснефть” наголошують, що працюють у Венесуелі за контрактами, укладеними до введення санкцій США. (Bloomberg)
Співзасновник Вікіпедії запустив соцмережу, що конкуруватиме з Facebook і Twitter. Джиммі Вейлз запустив соціальну мережу WT: Social. Він сподівається, що новий майданчик зможе конкурувати з Facebook і Twitter, пропонуючи якісніший контент. WT: Social буде існувати на пожертви користувачів, щоб обійтися без реклами. За словами Вейлза, саме реклама - головна проблема соцмереж, які будують на ній бізнес-модель. Стрічка WT: Social оновлюється виходячи з хронології постів без застосування жодних алгоритмів. (engadget)
Годинник Patek Philippe продали з благодійного аукціону за $31 млн.  Таким чином, перевершено попередній рекорд у $17.7 млн, які заплатили за годинник Rolex Daytona. Той факт, що виручку з аукціону відправили на благодійність, стимулювало покупців до підвищення ціни, вважають експерти ринку. (CNBC)
Christie's
Today's Only Watch auction raised a total of CHF38,593,000 for research into Duchenne Muscular Dystrophy. The sale included a Patek Philippe, which realised the historic amount of CHF31,000,000: https://t.co/GnG6kvX6S0 https://t.co/wiDr3iruzC
Інтерес до діамантів падає. Тільки значні знижки дозволили компанії De Beers продати оптовикам нову партію необроблених діамантів. Виручка компанії цього року на $1.2 млрд нижча за показник минулого року. Американці купують зараз більше виробів з діамантами ніж раніше, але ціни на них постійно падають. (Bloomberg)
Nike забирає свої товари з Amazon. Таке рішення ухвалене після двох років партнерства виробника спортивних товарів і найбільшого онлайнового супермаркету. Nike буде надалі розвивати власні канали продажів взуття і одягу - сайт, мобільні додатки та магазини, хоча товари цього бренду певний час ще будуть доступні через Amazon. Аналітики не виключають, що таке рішення можуть підтримати і інші виробники, які опинилися перед складним вибором між доступом до великої аудиторії покупців та необхідністю ділитися прибутками з Amazon. (AP)
Як виглядає ситуація з боргами урядів в Європі. Інфографіка ілюструє зміну обсягів зовнішнього боргу урядів різних країн Європи (у відсотках до ВВП) за період 2000 - 2018 роки.
Europe (EU) Countries by Government Debt (as % of GDP) (2000-2018) Ranking [4K]
В Чилі учасники протестів сліплять поліцію десятками лазерів. Тисячі жителів Сантьяго днями знову зібралися на площі Італії в центрі міста. Коли мітинг переріс у заворушення і зіткнення з поліцією, учасники протесту почали застосовувати потужні лазерні указки. Таким чином чилійці сліпили поліцейські дрони і камери спостереження. Подібну тактику влітку 2019 року вже застосовували під час протестів в Гонконзі. (reddit)
Chilean protesters use LASERS against police helicopter
Chilean protestors take down police drone using lasers
11 листопада - день, коли в Австралії не впало жодної краплини дощу. Вперше в історії спостережень, на цілий континент площею 7,6 млн кв км за добу не впало жодної краплини дощу. (SMH)
Род Стюарт нарешті показав свою іграшкову залізницю. Музикант, легенда рок музики, Род Стюарт витратив 23 роки, щоб закінчити гігантську масштабну модель американського міста із залізницею. За словами музиканта, “90% зроблено його власними руками”. Модель міста має окремі елементи взяті із Нью-Йорку та Чикаго. Про деталі проекту та своє багаторічне хоббі, музикант розповів в інтерв'ю виданню Railway Modeller. (BBC/Daily Mail)
Hornby
Sir Rod Stewart has recently shared details on his huge model railway layout – and it’s absolutely breathtaking! https://t.co/g7MsEvGKJw https://t.co/kSZRIauctz
Один раз побачити
Christmas 2019 Ad | John Lewis & Partners and Waitrose & Partners
Британський універмаг John Lewis розпочав свою традиційну рекламну кампанію до Різдва з відео, де представив нових героїв - дракона Едгара та дівчинку Аву. Цього року кампанія проводиться спільно із супермаркетом Waitrose, який також належить John Lewis Partnership.
Цей день в історії
15 листопада 1680 року - під час конфлікту, що виник з питання про наслідування англійського престолу католиком Яковом Йоркським, після семигодинної дискусії у верхній палаті англійського парламенту виникли дві партії — консервативна (торі) і ліберальна (віґи).
15 листопада 1777 року - ухвалено перший конституційний документ США — “Статті конфедерації і вічного союзу”. Згідно зі статтями, Конфедерація вирішувала питання війни і миру, дипломатії, західних територій, грошового обігу та державних позик, в той час як інші питання залишалися за штатами.
15 листопада 1971 року - компанія Intel випустила перший у світі комерційний мікропроцесор. Головними проектувальниками процесора були Федеріко Фаджин і Тед Гофф.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь