View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #33

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 10 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті повертаються "Зоряні війни
 

Вісткар

August 10 · Issue #33 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 10 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті повертаються “Зоряні війни”, знайдено G-spot Європи і новий смартфон від Samsung.

США будуть протистояти Росії і Китаю в космосі
Майк Пенс розповів про Космічні сили
Майк Пенс розповів про Космічні сили
Віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс заявив, що країна створить окремі Космічні сили до 2020 року. Плани він пояснив необхідністю зберігати перевагу США в космосі на тлі зростання конкуренції та загроз з боку Росії та Китаю.
У США під кінець періоду холодної війни діяла Стратегічна оборонна ініціатива (SDI), відома як “зоряні війни”. Її метою було створення систем протиракетної оборони з елементами, які би базувалися у космосі. Програму пригальмували та перейменували у 1990-х роках, проте за адміністрації Джорджа Буша-молодшого їй дали нове дихання. Наразі вона працює як Агентство з захисту від ракет (MDA) та опікується обороною від балістичної зброї.
Колишній астронавт капітан Марк Келлі (Mark Kelly), який брав участь у чотирьох місіях шаттлу, назвав плани створення космічних військ “тупою ідеєю”, яка просто дублюватиме роботу, яку вже зроблено з використанням авіації.
Президент Дональд Трамп закликав до створення “окремих, проте рівноправних” сил, які стануть шостими у загальній структурі збройних сил США. Він також опублікував твіт на підтримку викладеного Пенсом плану. (DW/The Guardian)
Більше новин
Звернення матері Олега Сенцова потрапило у комісію з помилування при президенті Росії. Сьогодні про долю кінорежисера з Путіним буде розмовляти президент Франції Еммануель Макрон. (Eurointegration)
Народжений в Індії 9-річний Шрея Ройал (Shreyas Royal), якого називають “найвидатнішою британською надією останніх поколінь” у шахах, буде змушений залишити Велику Британію на вимогу імміграційних органів. П'ятирічна робоча віза його батька закінчується 10 вересня і вся родина має повертатися в Індію. “Це просто бюрократія, яка збожеволіла”, так оцінив ситуацію президент Англійської шахової федерації. Джерела в уряді дали зрозуміти, що не буде жодних виключень, незважаючи на те, що авторитетні тренери назвали хлопчика “генієм”, який може стати гросмейстером у віці 12 років. (The Times)
Samsung представив нову модель смартфона Galaxy Note9. Він має цифрове перо, коштує біля $1 тис і потрапить у магазини 24 серпня. На думку аналітиків, новинка, скоріше за все, не гарантуватиме Samsung подальшого зростання на дуже фрагментованому ринку. (The Verge)
Парламент Аргентини після 15-годинної дискусії відмовився легалізувати аборти. Сенатори проголосували проти закону, яким дозволялися аборти з вагітністю до 14 тижнів. Раніше нижня палата підтримала законопроект. а президент країни був готовий підписати закон. Цей закон знову може потрапити на розгляд парламенту у 2019 році. Аборти в Аргентині дозволені лише у випадку зґвалтування і за умов медичних показань. (BBC)
В Україні найвищий прохідний бал за результатами вступу-2018 був у абітурієнтів, які вступали на стоматологію. Аби мати змогу навчатися на стоматології за бюджетні кошти, абітурієнти повинні були мати не менше 193,4 бала за результатами ЗНО. Всього на бюджет у 2018 році вступило майже 59 тис людей, з них 2,2 тис скористались можливістю вступу за результатами іспитів, а 45 - за співбесідою. (BBC Ukr)
Суд скасував рішення про арешт Надії Савченко до 10 вересня, однак задовольнив клопотання СБУ про тримання депутатки під вартою до 7 вересня. Адвокат Савченко очікує на роз'яснення рішення суду. Суд також відмовився задовольнити клопотання про взяття Савченко на поруки. (DW)
Батьки Меланії Трамп склали присягу в якості громадян США. Батьки першої леді США Віктор і Амалія Кнавз мали постійний дозвіл на проживання в США. (Breaking News/CNN)
Бред Пітт подав на Анджеліну Джолі до суду у відповідь на закиди колишньої дружини про те, що він не допомагає їй у підтримці спільних дітей. Юристи Пітта зареєстрували позов, де сказано, що їхній клієнт заплатив Джолі близько $1,3 млн. Ще $8 млн актор нібито позичив колишній дружині на придбання нового будинку. 7 серпня, один із юристів Джолі сказав, що виплати, які Пітт здійснював після розлучення з акторкою, були “незначними”. (BBC Ukr)
Ще один землетрус стався в Індонезії – вдруге за цей тиждень. Поштовхи з магнітудою в 7 балів сталися в окрузі Північний Ломбок. Від землетрусу загинули більше 100 людей, більше 230 отримали поранення, тисячі мусили залишити свої домівки. (Радіо Свобода)
Столиця Литви місто Вільнюс готується до запуску міжнародної рекламної кампанії, в якій місто називається “Точкою G Європи”. Уряд країни і церква вже виступили проти такого гасла. (SCMP)
VILNIUS - THE G-SPOT OF EUROPE - YouTube
Один раз побачити
Samsung Galaxy Note 9 - YouTube
Дякую за увагу і до наступного випуску у понеділок!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь