View profile

Вісткар - Issue #332

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 листопада. Ось ці новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

November 20 · Issue #332 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 листопада. Ось ці новини варті сьогодні вашої уваги.

Україна готова до "розумного компромісу" у конфлікті на сході
Україна готова прийняти “розумний компроміс” під час чотириденного саміту з урегулювання конфлікту на сході країни, заявив у вівторок міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час спільної з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом прес-конференції.
Міністр наголосив, що “ми є реалістами” і є розуміння того, що вимагати перед “нормандською зустріччю” виведення всіх незаконних та іноземних військ “немає сенсу”.
Лідери України, Росії, Німеччини і Франції планують зустрітися у грудні у так званому “нормандському форматі”, щоб спробувати покласти кінець конфлікту на сході України, в якому за пять років загинули не менше 13 тисяч людей. (Reuters/Укрінформ)
Більше новин
У Швеції припинили розслідування проти Ассанжа у справі про зґвалтування. Розслідування в справі про зґвалтування проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа припинили через “ослаблення” доказової бази, стверджують шведські прокурори. 2017 року кримінальну справу проти Ассанжа призупинили через неможливість перевірити належним чином всі закиди на його адресу. Утім, у травні 2019 року прокуратура Швеції поновила розслідування та дала запит на видачу ордеру на арешт Ассанжа. Однак у червні цього року суд відмовився задовольнити цей запит шведських прокурорів. Сам Ассанж нині перебуває під вартою у Великобританії. Його видачі домагаються США, де його звинувачують у розкритті таємних документів. Слухання щодо екстрадиції мають розпочатися 25 лютого 2020 року. (DW/AFP)
ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити компенсацію російському опозиціонеру. Європейський суд із прав людини визнав Україну винною в нерозслідуванні викрадення в 2012 році російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва, який відбув термін ув’язнення в так званій «Болотній справі» в Росії. Своїм рішенням від 19 листопада ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити Развозжаєву чотири тисячі євро компенсації. (Радіо Свобода)
В Росії начальник поліції, який став депутатом, відкрив пам'ятну дошку самому собі. У Вологодської області не знайдено порушень у залученні почесної варти поліції під час відкриття пам'ятної дошки на честь депутата місцевих законодавчих зборів. Пам'ятну дошку відкрито на будівлі районного управління внутрішніх справ, яке раніше очолював депутат. Він особисто брав участь у церемонії. (Дождь
Telegram оголосив конкурс на створення агрегатора новин. Месенджер Telegram оголосив конкурс на розробку алгоритму для відбору і класифікації новин. Згідно з завданням конкурсу, алгоритм має знаходити тексти англійською та російською мовами, вибираючи з них тільки новини, а потім розподіляти їх по семи групах - суспільство, економіка, розваги, технології, наука, спорт і “інші”. Відібрані новини алгоритм має також групувати в “сюжети”. Переможці конкурсу отримають $100 тис і вийдуть у другий етап, за підсумками якого передбачена аналогічна нагорода. (telegram)
На супутнику Юпітера виявили воду у вигляді пари. Агентство NASA оголосило про наявність водяної пари над поверхнею одного із супутників Юпітера - Європи. Дані, що свідчать про наявність водяної пари на Європі, підтверджують теорію існування на супутнику гігантського океану під крижаною поверхнею. Висновки зроблені на підставі спостережень за допомогою телескопів обсерваторії Кека, яка розташована на піку гори Мауна-Кеа на Гаваях. (NASA)
Water Vapor Plumes on Europa
Жозе Моурінью призначений новим головним тренером клуба “Tottenham Hotspur”. Колишній головний тренер англійських клубів “Chelsea” і “Manchester United” португалець Жозе Моурінью очолив лондонський клуб “Tottenham Hotspur”, змінивши звільненого у вівторок Маурісіо Почеттіно. Контракт укладений до кінця сезону-2022/23. (BBC)
Fox намагається зареєструвати торгову марку “OK, boomer”. Телекомпания Fox подала відповідну заявку. Fox планує використати фразу “ok, boomer” в якості назви нового шоу. Про це повідомляється на сайті Відомства з товарних знаків і патентів США. На думку фахівців, у реєстрації буде відмовлено, тому що згадана фраза, яка стала мемом в інтернеті, широко використовується у спілкуванні. (CNN)
Один раз побачити
Микеланджело. Бесконечность / Фильм о великом художнике
Біографічна драма, яку можна переглянути в YouTube, розповідає про життя і творчість знаменитого скульптора Мікеланджело Буонарроті. Глядач потрапляє в світ художника завдяки двом головним героям - Мікеланджело Буонарроті і Джорджо Вазарі. Останній, відомий мистецтвознавець, художник і архітектор, є надійним і пристрасним гідом фільму. У фільмі представлені художні твори, включно із скульптурою, живописом і малюнками, до яких додаються дивовижні реконструкції завдяки складним цифровим ефектам.
Цей день в історії
20 листопада 1917 року - намагаючись перешкодити розгортанню громадянської війни, Центральна Рада видала III Універсал, яким проголосила Українську Народну Республіку у складі федеративної Росії.
20 листопада 1945 року - в Палаці юстиції у Нюрнберзі за участю представників Великої Британії, США, СРСР та Франції розпочались засідання Міжнародного військового трибуналу проти 24-х високопоставлених діячів нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Керував процесом, що тривав десять місяців і складався з 216 судових сесій, британський суддя Джеффрі Лоуренс.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь