View profile

Вісткар - Issue #337

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 27 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

November 27 · Issue #337 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 27 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Україна опускається у рейтингу простоти сплати податків
За результатами щорічного дослідження «Оподаткування 2020» (Paying Taxes 2020), яке проводиться командою PwC разом із експертами Світового банку, Україна посіла 65 місце та втратила таким чином 11 пунктів.
Це пояснюється, перш за все, збільшенням фіскального навантаження на бізнес в Україні та активними діями інших держав, спрямованими на автоматизацію процесів та скорочення часу адміністрування податків.
Наприклад, Туреччина, що піднялася з 80-ї на 20-ту сходинку, скасувала ПДВ на капітальні інвестиції й таким чином позбавила бізнес необхідності витрачати час на його відшкодування. Угорщина, яка піднялася з 86-ї на 56-ту позицію, істотно скоротила тривалість перевірки коригувань звітності з податку на прибуток.
В середньому вітчизняний бізнес витрачає на облік 328 годин на рік, що вдвічі більше, ніж у розвинених країнах. А за тривалістю обліку ПДВ наша держава посідає 176 сходинку зі 190. (PwC)
Більше новин
27 листопада суд обере запобіжний захід меру Львова. Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) 27 листопада розгляне клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання запобіжного заходу міському голові Львова Андрію Садовому. Про це повідомляє ВАКС у Facebook. “Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду розгляне клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання запобіжного заходу міському голові Львова”, – йдеться у повідомленні. Засідання розпочнеться о 12:15. (РС)
Національний банк Польщі повернув з Лондона 100 тонн золота, яке зберігалося там з 1939 року. Національний банк Польщі повідомив про завершення таємної операції з перевезення до Польщі 100 тонн золота, які є частиною резервних активів банку.  Загальна вартість вантажу 4,2 млрд євро. У сховищах Національного банку Польщі міститися 105 тонн золота. Загальний же золотий запас Польщі становить понад 228,5 тонн. (InPoland/NBP)
20 грудня в обіг введуть монети номіналом 5 гривень. 20 грудня в обіг введуть монети номіналом п’ять гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень, повідомив Національний банк України. (РС)
53% росіян у віці 18-24 років хотіли б виїхати з країни. Це рекорд за 10 років. Такими є результати опитування “Левада-центру”. Це максимальний показник з 2009 року. Головна причина, яку називали учасники опитування, що замислюються про переїзд, - занепокоєння майбутнім дітей (45%). На другому місці - економічна і політична ситуація (40% і 33% відповідно). (Levada)
Американські моли орієнтуються на багатих. Моли в невеликих містах США переживають важкі часи внаслідок фінансових проблем у головних орендаторів - компаній Macy’s та JCPenney, а також через тривалі труднощі бренду Sears. Люди також більше купляють в онлайні. У великих містах картина інша, там моли переорієнтувалися на покупців з грошима - верхній прошарок середнього класу. Торгові центри відкривають відділи таких брендів, як Louis Vuitton та Gucci, а свої шоуруми в молах відкривають Apple і Tesla. Моли для багатих поки що успішно уникають проблем, які виникли, зокрема, і через підвищення цін на товари з Китаю. (CNN)
Землетрус в Албанії: кількість людей, що постраждали, зросла до 600. Наразі відомо про 22 загиблих. У ніч на 26 листопада в Албанії стався землетрус магнітудою 6,4. Після цього відбулося кілька повторних струсів. Унаслідок підземних поштовхів зруйнована низка будівель. (Exit)
МОК підтримує найжорсткіші санкції проти Росії. Міжнародний олімпійський комітет заявив, що підтримає найжорсткіші санкції за маніпуляції з російськими даними по допінгу. Напередодні комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) рекомендував виконкому цієї організації відлучити Росію від участі в міжнародних змаганнях на 4 роки. У МОК закликали Москву надати міжнародним експертам дані по всім епізодам, про які йдеться в розслідуванні агентства і які стали приводом для пропозиції про відлучення Росії. (BBC Ukr)
Twitter видалить в грудні неактивні еккаунти і звільнить багато імен. Власники еккаунтів в Twitter, які не користувалися ними більше 6 місяців, отримують листи в яких їх попереджають про необхідність відновити користування мережею. Неактивним еккаунтам загрожує видалення, а їхні назви знову будуть доступні для використання новими власниками. (The Verge)
Один раз побачити
Зоряний шлях: Пікар. Трейлер #2 (оригінальний)
Опубліковано трейлер серіалу “Star Trek: Picard”. Це веб-телевізійний серіал, створений для CBS All Access виконавчим продюсером Алексом Курцманом. Це восьма частина франшизи “Star Trek”. Сюжет серіалу зосереджується на персонажі Жана-Люка Пікара. За межами США серіал покаже сервіс Amazon Prime, починаючи від 24 січня 2020 року. (Radio Times)
Цей день в історії
27 листопада 1095 року - на соборі в Клермоні (нині — Франція), папа Урбан II на прохання візантійського імператора Олексія I Комніна закликав до хрестового походу у Святу Землю, щоб відвоювати Гроб Господній, захистити паломників та визволити Палестину.
27 листопада 1918 року - на першому засіданні Української Академії наук Володимира Вернадського обрано її першим президентом.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь