View profile

Вісткар - Issue #338

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 28 листопада. Такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

November 28 · Issue #338 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 28 листопада. Такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Консерватори переконливо виграють парламентські вибори в Британії - прогноз
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і його Консервативна партія матимуть помітну перевагу у 68 місць після виборів до Парламенту, запланованих на 12 грудня.
Таим є прогноз служби вивчення громадської думки YouGov, яка точно передбачила результати виборів 2017 року.
Консерватори здатні виграти 359 місць з 650. На виборах 2017 року вони “взяли” 317 місць.
Лейбористам вдасться вибороти 211 місць. Це менше, ніж на минулих виборах, де вони отримали 262 мандати. Шотландські націоналісти матимуть 43 мандати, Ліберальні демократи - 13, а партія “Brexit”, згідно до прогнозу, не отримає жодного місця.
Борис Джонсон йде на вибори з обіцянкою, що у випадку перемоги Консерваторів, Британія вийде з ЄС 31 січня. (Reuters)
Більше новин
Обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну в поточному році очікується на рівні понад $ 11 млрд. Такий прогноз оприлюднив заступник глави Національного банку України Олег Чурій. “Цифри будуть дещо вищі, ніж минулого року”, додав чиновник. Згідно зі статистикою Нацбанку, в 2018 році сума приватних грошових переказів з-за кордону в Україну склала $ 11,1 млрд, а обсяг репатріації дивідендів - $ 3,3 млрд. (Інтерфакс-Україна)
З Генеральної прокуратури звільнили прокурора, який вів справу Burisma. З органів прокуратури звільнено прокурора Костянтина Кулика, який розслідував справу компанії Burisma, через те, що він “не переатестувався”. 20 листопада генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що органами прокуратури розслідується 13 кримінальних проваджень, де згадується ексміністр екології, власник Burisma Микола Злочевський. “У деяких з цих справ є згадка про компанію … та ще у кількох згадується ім'я Хантера Байдена, сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, який свого часу входив до складу ради директорів "Бурісми”, - пояснив Рябошапка. Миколу Злочевського розшукують за підозрою в незаконному збагаченні. (DW)
Зростання економіки США у третьому кварталі виявилося вищим від очікуваного. Зростання американської економіки у третьому кварталі виявилося швидшим, ніж повідомлялося раніше, навіть не зважаючи на торговельну суперечку з Китаєм, при цьому ціни лишилися на помірному рівні. На це вказують опубліковані в середу дані. Збільшення обсягів експорту та інвестицій у житло сприяли коригуванню темпів зростання економіки з 1,9 до 2,1 відсотка, згідно з уточненими даними міністерства торгівлі за третій квартал. Інфляція у річному вираженні у жовтні залишилася на рівні 1,3 відсотка. (VoA)
Штучний інтелект дозволив виявити фрагменти п'єси Шекспіра написані іншим автором. Аналіз тексту п'єси Шекспіра “Henry VIII” за допомогою сучасних алгоритмів, дозволив виявити місця, які написані іншим автором. Соавтором Шекспіра виявився відомий за тих часів драматург Джон Флетчер. З 1850 року існує версія, що Шекспір і Флетчер співпрацювали над текстом п'єси. Тепер ця версія отримала докази і вдалося точно виявити, що саме написано кожним із авторів. Лінгвістична експертиза за допомогою штучного інтелекту використовувала характерні особливості письма Шекспіра і Флетчера взяті із текстів, які точно належать кожному з них. Виявилося що майже половина тексту “Henry VIII” написана Флетчером. (MIT Technology Review)
Майже дві третини британців незадоволені поширенням фейків, але тільки 15% готові платити за якісну журналістику. 64 відсотки опитаних британців визнають, що занепокоєні проблемою поширення “фейк-ньюз”. Це більше ніж в Італії (63%), Німеччині (56%), Нідерландах (57%) чи Швеції (48%). Проте, за якісну журналістику, яка передбачає перевірку фактів видавцем, готові платити лише 15% британців. 40% опитаних стверджують, що уникають фейків “іншими засобами”, а 14% будуть готові платити у майбутньому, якщо кількість фейків продовжить зростати. (PressGazette)
Один раз побачити
THREE CHRISTS Official Trailer (2020) Peter Dinklage, Richard Gere Movie HD
Вийшов офіційний трейлер драми “Three Christs”. Фільм, режисером та співавтором якого є Джон Авнет, знято за мотивами книги “Три Христи з Іпсіланті” Мілтона Рокеча. Стрічка вже демонструвалася в розділі “Гала-презентації” на Міжнародному кінофестивалі в Торонто 2017 року. В головних ролях знялися Річард Гір, Джуліана Маргуліс та Пітер Дінклейдж. Сюжет картини будується навколо реальних подій, історії лікаря, який відмовився від нелюдських методів лікування шизофренії у трьох чоловіків, кожний з яких вірив, що є Ісусом Христом. (Collider)
Цей день в історії
28 листопада 2000 року - лідер фракції Соціалістичної партії Олександр Мороз у стінах Верховної Ради оприлюднив аудіозаписи розмов президента Кучми з високопоставленими урядовими чиновниками, які дали підстави звинуватити його у причетності до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Скандал і подальші публікації аудіозаписів викликали антипрезидентські протести і політичну ізоляцію Леоніда Кучми на міжнародному рівні.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь