View profile

Вісткар - Issue #339

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 29 листопада. Так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

November 29 · Issue #339 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 29 листопада. Так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Макрон: Росія більше не ворог
Президент Франції Еммануель Макрон закликає НАТО до тіснішої взаємодії з Росією.
Росія не є ворогом Північноатлантичного альянсу, наголосив французький президент. Він закликав членів НАТО до участі у переговорах з Москвою та Вашингтоном щодо нового договору про ядерне роззброєння.
“Чи є Росія нашим ворогом? Я так не вважаю”, - заявив він у четвер, 28 листопада, після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Парижі, додавши, що спільним ворогом Альянсу є “тероризм”.
Французький президент також підтвердив, що написав листа російському колезі Володимиру Путіну, в якому йдеться про розгляд пропозиції Росії щодо мораторію на розміщення ядерної зброї середньої дальності в Європі. Він переслав цей лист усім партнерам по НАТО, запевнив Макрон.
Раніше, в інтерв'ю тижневику The Economist Макрон сказав, що через брак керівної ролі США НАТО “перебуває в комі”. Він вважає, що наразі “те, що ми переживаємо, є смертю мозку НАТО”. (DW/The Times)
Більше новин
Рейтинг Зеленського стрімко впав. Рейтинг президента України Володимира Зеленського у листопаді знизився до 52 відсотків з 73 відсотків у вересні. Позитивно ставляться до прем'єра Гончарука 11 відсотків українців. Протягом осені зменшилась частка тих, хто не знає Гончарука: 49 відсотків у вересні, 48 відсотків - у жовтні і 36 відсотків - в листопаді. (DW)
В Україні проведуть “перепис населення” за допомогою даних мобільних операторів і держреєстрів. Такий спосіб дасть змогу отримати модель того, скільки людей живе в яких населених пунктах України. Витрати на цей перепис, вважають в уряді, сягнуть 1,4 млрд гривень.  Міністр уряду Дубілет запевняє, що ці дані можуть бути більш точними, ніж після традиційного перепису населення. Уряд планує оприлюднити результати дослідження (електронного перепису населення) ще у 2019 році. (Facebook)
США скоротили внески в бюджет НАТО. Влада США скорочує внески в бюджет НАТО з 22% до 16%. Країни-учасниці НАТО підтримали нову формулу розподілу витрат. Раніше США забезпечували 22,1% прямого бюджету оборонного альянсу, що в 2019 році склало $2,5 млрд. У той же час Німеччина вносила 14,8% бюджету. Згідно з новою угодою, США і Німеччина стануть вкладати по 16,35% від загального обсягу бюджету. Більшість європейських країн, що входять в НАТО, погодилися збільшити свої внески в бюджет альянсу. При цьому Франція вирішила зберегти обсяг вкладень на колишньому рівні - 10,5%. (CNN/AFP)
Іноземців, які вивчають російську мову, за 30 років стало вдвічі менше. Кількість іноземців, які вивчають російську мову або навчаються російською в школах, коледжах і вузах, з часів розпаду СРСР скоротилося майже в два рази. Такими є дані Центру соціологічних досліджень міністерства освіти РФ. На початку 1990-х років російську мову вивчали 74,6 млн іноземців. До 2018-го ця кількість скоротилася до 38,2 млн. Без урахування країн колишнього СРСР, кількість іноземців в усьому світі, які вивчали російську, за пострадянський період, впала з 20 млн до трохи більше мільйона. У країнах колишнього СРСР також відбулося падіння - з 119,5 млн до 82,5 млн людей розмовляють російською. В 2018 році російську мову вивчали в школах і коледжах в країнах колишнього СРСР біля 7,5 млн осіб. (РБК)
Влада Сингапуру вимагає від Facebook виправити пост користувача на підставі вимог нового закону про ‘fake news’. Уряд Сингапуру вимагає від Facebook виправити пост користувача після того, як той відмовився зробити це самостійно. Запит направлено у відповідності з вимогами нового закону про боротьбу з ‘fake news’. У пості на сторінці одного з видань блогер звинуватив владу у фальсифікації результатів виборів та арешті активіста. В уряді ці звинувачення назвали “фальшивкою” та “образою”. Блогер наголосив, що живе в Австралії і не збирається підкорятися вимогам нового закону Сингапуру. У Facebook поки не коментували ситуацію. (Reuters)
Один раз побачити
GORILLAZ: REJECT FALSE ICONS | Official Trailer | In Cinemas Worldwide 16 December
GORILLAZ: REJECT FALSE ICONS - новий документальний фільм від гурту Gorillaz. Режисер Денгольм Г'юлетт (Denholm Hewlett) провів разом із музикантами останні три роки. В картину увійшли історії створення двох альбомів та світовий тур команди. В кінотеатрах картина буде демонструватися тільки один вечір - 16-го грудня.
Цей день в історії
29 листопада 1830 року - у Варшаві почалось національно-визвольне повстання, ініціатором якого стали польські офіцери. Підтримане варшавським студентством і ліберально настроєною шляхтою, воно за тиждень охопило всю територію Царства Польського, а також перекинулось у Литву, Білорусію і Правобережну Україну.
29 листопада 1887 року - світ побачив різдвяний випуск лондонського журналу «Beeton’s Christmas Annual», в якому була надрукована повість 27-річного Артура Дойла «Етюд у багряних тонах» (A Study in Scarlet). Саме 56 оповідань і чотири повісті про ексцентричного приватного детектива Шерлока Холмса і його приятеля доктора Ватсона принесли автору світове визнання.
29 листопада 1919 року - пленум ЦК РКП(б) ухвалив резолюцію «Про Радянську владу на Україні», якою було внесено вагомі корективи у національну і земельну політику. Затверджений резолюцією перехід до українізації та формальне визнання права України на незалежність заклали основи тій політиці більшовиків, яка в епоху творення національних держав змогла надовго подовжити існування централізованої імперії.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь