View profile

Вісткар - Issue #341

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 3 грудня. Саме ці новини сьогодні варті вашої уваги.
 

Вісткар

December 3 · Issue #341 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 3 грудня. Саме ці новини сьогодні варті вашої уваги.

Багаторазові пакети погіршили ситуацію з використанням пластику
Вже кілька років магазини пропагують серед своїх покупців пакети для повторного використання з метою скоротити використання пластикової упаковки. Більш надійна багаторазова тара мала витіснити з ужитку одноразові пакети. Але цього не сталося.
Новий звіт організацій Environmental Investigation Agency (EIA) і Greenpeace, які вивчали стан з використанням багаторазових пакетів в овочевих магазинах Британії, показав, що ідея запровадження “bags for life” провалилася. У 2019 найбільші 10 супермаркетів продали 1.5 млрд таких пакетів, або по 54 пакети на одну сім'ю в Британії.
Мережа замороженої їжі Iceland продала в 2019 році в 10 раз більше багаторазових пакетів, ніж минулого року.
Британський уряд запровадив оплату в розмірі 5 пенсів за звичайні пластикові пакети у 2015 році з тим, щоб стимулювати покупців використовувати багаторазову тару. Наслідком цього стало те, що покупці почали масово купувати надійні багаторазові пакети під час кожного візиту до супермаркета.
Отже, замість скорочення, супермаркети значно збільшили обсяг пластикової упаковки, яку використовують покупці. З 2017 до 2018 року загальний об'єм пластикової тари виросло на 17 тис тонн. Значною мірою це сталося внаслідок кампанії з популяризації багаторазових пластикових пакетів.
“Ми просто замінили одну проблему на іншу”, стверджують у Greenpeace UK в інтерв'ю виданню The New York Times. “Багаторазові пакети просто купуються щотижня, з кожним візитом до супермаркета", йдеться у звіті. (QZ.com)
Більше новин
Кабмін оголосив конкурс стартапів. Кабінет міністрів приймає заявки від підприємців на отримання фінансування від Українського фонду стартапів, повідомляє міністерство цифрової трансформації. Заявки оцінюватиме та вибиратиме рада незалежних інвестиційних експертів. “Передбачено надання безповоротної фінансової допомоги стартапам на початкових стадіях розвитку — pre-seed і seed. Стартапи на стадіях pre-seed будуть отримувати гранти в розмірі до $25 тис., seed — до $50 тис. Таким чином, один стартап може отримати фінансування в розмірі до $75 тис”. Щоб отримати гроші, стартап повинен фінансуватися тільки українським бізнесом з орієнтацією на світові ринки. (Facebook)
ЦВК дозволила виборцям змінювати місце голосування онлайн. Виборці зможуть у електронній формі подавати заяви про тимчасову зміну місця голосування, кажуть у ЦВК України. Посвідчення про зміну місця голосування надходитимуть на електронну пошту заявників. (DW)
У США вивели сорт яблук, які можна зберігати в холодильнику цілий рік. Новий сорт яблук, який, як стверджується може зберігатися в холодильнику до року, надійшов у продаж в США в неділю. Його селекція зайняла близько 20 років. Сорт під назвою Cosmic Crisp є гібридом сортів Honeycrisp і Enterprise і був вперше виведений вченими Університету штату Вашингтон в 1997 році. Комерційне освоєння цього сорту яблук обійшлося в $10 млн. (BBC)
Ліонель Мессі ушосте отримав “Золотий м'яч”. Форварда каталонського клубу Barcelona, аргентинця Ліонеля Мессі визнано найкращим футболістом 2019 року за версією французького видання France Football. За кількістю отриманих “Золотих м'ячів” Ліонель Мессі випередив Кріштіану Роналду. У вересні цього року Мессі було визнано також найкращим футболістом сезону за версією FIFA. (DW)
Один раз побачити
In Event of Moon Disaster - Nixon Deepfake Clips
Це така зване “Deepfake” відео. На ньому за допомогою штучного інтелекту відтворюється виступ президента США Ніксона, якого ніколи не було. На відео, створеному у Center for Advanced Virtuality (підрозділ MIT), Ніксон “виголошує” промову, яка насправді була підготовлена у 1969 році на випадок, якщо місія Apollo 11 на Місяць закінчиться загибеллю астронавтів. (Wbur)
NO TIME TO DIE Teaser
2 грудня в вийшов тизер фільму “007: Не час помирати”. Це 25-а картина про Джеймса Бонда. На відміну від попередніх, в цій історії про агента 007, він керує електромобілем Aston Martin. Премʼєра запланована на 9 квітня 2020 року.
Цей день в історії
3 грудня 1967 року - в госпіталі Гроот-Шур в Кейптауні (ПАР) професор Крістіан Барнард провів першу у світі пересадку серця людини 53-річному пацієнту Луісу Вашканському, який прожив ще 18 днів.
3 грудня 1992 року - інженер-випробовувач Ніл Папворт з британської компанії Sema надіслав з комп’ютера перше у світі SMS-повідомлення, яке отримав на телефон директор компанії Vodafone Річард Джарвіс. Перша комерційна мережа сервісу коротких повідомлень запрацювала наступного року у Фінляндії.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь