View profile

Вісткар - Issue #342

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 4 грудня. Саме такі новини сьогодні варті вашої уваги.
 

Вісткар

December 4 · Issue #342 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 4 грудня. Саме такі новини сьогодні варті вашої уваги.

Дослідження освіти: результати для України маловтішні
Україна вперше взяла участь у міжнародному дослідженні якості шкільної освіти PISA, яке проводиться Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
В дослідженні взяли участь загалом 600 тисяч школярів із 79 країн та регіонів. Дослідження PISA проводиться кожні три роки й охоплює читацьку та математичну компетенції, а також сферу природничих наук. Перевіряються не знання фактів, а вміння школярів використовувати й розумно пов'язувати знання та інформацію, якими вони володіють. 
Результати виявилися маловтішними.
У тестуванні серед 15-річних учнів шкіл, які на час проведення дослідження навчалися щонайменше у сьомому класі, українські школярі набрали менше балів (за середні показники країн ОЕСР) за кожною з трьох оцінюваних компетенцій: у читанні, математиці та природничих науках.
Особливо значним відставання українських школярів було в галузі математики.
Ці результати спростовують міф про ефективність радянської математичної системи освіти, заявила на презентації дослідження міністерка освіти Ганна Новосад. “36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв'язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами”, - наголосила Ганна Новосад.
Українські 15-річні школярі мають проблеми з вирішенням задач рівня 5-6 класу, де рахують відсотки і дроби. 
За математичними навичками, українські школярі мають гірші знання, ніж їхні однолітки з Росії, Білорусі, Польщі, але кращі, ніж учні в Молдові.
Краще ситуація виглядає із читанням та природничими науками - тут базовий рівень знань в обох галузях продемонстрували 74 відсотки українських школярів, в той час як у країнах ОЕСР - 77 відсотків і 78 відсотків відповідно. (DW/DW/BBC Ukr)
Більше новин
Трамп: ми можемо ладнати з Росією. Президент США Дональд Трамп заявив про спільну з французьким лідером Еммануелем Макроном позицію щодо Росії. “Він та я маємо досить схожі позиції в цьому питанні. Я думаю, що ми відчуваємо, що ми можемо ладнати з Росією. Я думаю, це добра річ – ладнати з Росією. Це було моїм гаслом під час передвиборчої кампанії, я говорив про це на великих стадіонах, людям це подобалось», – сказав Трамп 3 грудня в Лондоні, відповідаючи на запитання "Чи ви гадаєте, що Росія є ворогом НАТО?” (РС)
Демократи опублікували звіт щодо імпічменту Трампа. Дональд Трамп не лише тиснув на Володимира Зеленського, але й робив усе, щоб перешкодити розслідуванню цієї справи. Однак для таких випадків передбачений особливий захід - імпічмент, ідеться в звіті демократів. У звіті детально викладена історія з імовірним тиском Трампа на українського президента Володимира Зеленського та наданням військової допомоги в обмін на початок розслідування проти Хантера Байдена. (DW)
Конгрес США ухвалив резолюцію про недопущення РФ на саміти G7. Палата представників Конгресу США ухвалила, що Росія отримає запрошення на саміти “Великої сімки” знову тільки тоді, коли “поважатиме територіальну цілісність сусідів”. (DW)
Укрпошта” пропонує швидку доставку посилок з Польщі. Доставка посилок з Польщі в Україну забирає від 3 до 6 днів, повідомили в компанії. Доставляються товари вагою до 30 кг без обмеження вартості відправлення. Проте, міжнародні поштові відправлення, вартість яких перевищує митний ліміт у 100 євро, будуть підлягати додатковому оподаткуванню. (Facebook)
Верховна Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту. Робити це зможуть будь-які підприємства незалежно від форми власності за наявності ліцензії та системи відеоспостереження за виробництвом. Для “захисту українського товаровиробника” закон передбачає, що імпорт спирту до 1 січня 2022 зможуть здійснювати лише уповноважені урядом України державні підприємства. (DW)
“Укртранснафта” продовжила на 10 років договір з Росією на транзит нафти. Додаткова угода продовжує транзитний договір до 1 січня 2030 року. “Укладення додаткової угоди гарантує безпечну та сталу роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі… і забезпечує довгострокове стабільне джерело доходів "Укртранснафти”, – заявили в компанії. Базові принципи співробітництва між компаніями, зокрема, порядок оплати послуг і механізм взаємодії на рівні технічних служб, залишилися без змін. (РС)
Розлом в Кенії доводить, що Африка розколюється на два континенти. Після рясних злив в Кенії у березні вчені виявили глибокі розломи, які, на їхню думку, є свідченням, що континент Африка у найближчі десяток мільйонів років розколеться на два континенти. За прогнозами, Сомалі, разом із частинами Кенії, Ефіопії і Танзанії стануть новим континентом на Сомалійській платформі. (QZ.com)
Suswa Rift: Kenya is splitting
Один раз побачити
Marvel Studios' Black Widow - Official Teaser Trailer
Вийшов трейлер нового фільму Marvel “Чорна вдова”, події якого розгортаються до подій картини “Месники. Фінал”. Героїня Скарлетт Йоханссон повертається додому і зустрічає молодшу сестру (її грає Флоренс П'ю). Разом вони вирішують відправитися “туди, де все почалося”. Оголошена дата прем'єри - 1 травня 2020 року. (CNN)
Цей день в історії
4 грудня 771 року - 29-річний Карл проголосив себе королем Франкського королівства. У 800 році Папа Лев III коронує Карла Великого на імператора. Імператорський титул: «Romanum gubernans imperium» (правитель Римської імперії).

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь