View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #35

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 14 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті китайське відео, яким ляка
 

Вісткар

August 14 · Issue #35 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 14 серпня. Сьогодні у нашому дайджесті китайське відео, яким лякають світ, зустріч Путіна і Меркель, яку не чекали, криза в Туреччині, яку чекали і гра в покер, яка змусила успішну дослідницю кинути науку.

Путін їде до Меркель
Канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Росії Володимир Путін проведуть наступними вихідними несподівану зустріч поблизу Берліна. Серед тем, які планується обговорити, Сирія, Україна та постачання російського газу в Європу. Аналітики переконані, що Меркель і Путін мають ще одну важливу тему, яка непокоїть їх обох - дії президента Трампа. Адміністрація Трампа завдала серйозних втрат обом країнам недавнім запровадженням санкцій та митних тарифів на сталь і алюміній. Трамп також жорстко критикує постачання газу з Росії до Німеччини. Тепер лідери обох країн матимуть нагоду обмінятися думками щодо можливої відповіді на непередбачувану останнім часом активність Вашингтону. (NYT)
Більше новин
У газеті Le Monde оприлюднено лист на підтримку Олега Сєнцова. 120 діячів культури, серед яких Жан-Люк Годар, Девід Кроненберг, Бертран Таверньє, Фредерік Уайзман, Коста-Гаврас і Кен Лоуч, закликають звільнити українського режисера, який уже три місяці тримає голодування в російській в'язниці за полярним колом. Звернення знаходиться за пейволом, і прочитати його повністю можуть тільки передплатники Le Monde. (Current Time/Le Monde)
Виявляється, що Google слідкує за місцем перебування користувачів і зберігає ці дані, навіть у випадку, коли ця функція відключена у налаштуваннях приватності. Дослідники з університету Princeton University підтвердили ці висновки, до яких прийшли у розслідуванні в агентстві Associated Press. (Bloomberg)
Терористичні атаки практично жодним чином не впливають на стан фінансових ринків. Дослідження, в якому аналізувалися більш ніж 10 тис атак у майже 40 країнах світу показало, що фондові ринки і курс валют майже завжди повертаються на попередній рівень, компенсуючи початкові втрати. (ScienceDirect)
Турецька ліра за минулий тиждень втратила більше ніж 20%. В країні виникли підстави для серйозної фінансової кризи. Серед причин падіння курсу національної валюти, в Стамбулі називають протистояння уряду з адміністрацією США. Аналітики стверджують, що криза є наслідком поглибленого втручання турецького уряду в економіку країни, який переслідує виключно політичні цілі. Серед інвесторів поширюється думка про ненадійність місцевого ринку і взагалі ринків, що донедавна вважалися такими, що розвиваються. (The Guardian/Reuters/Радіо Свобода)
Під час конференції з кібербезпеки організатори продемонстрували ризики, які мають місце, коли йдеться про хакерські атаки на системи підрахунку голосів на виборах. На очах присутніх, менш ніж за 10 хвилин, 11-річна дівчинка зламала захист моделі веб-сайту держсекретаря штату Флоріда і змінила там результати голосування. Офіційні особи не повірили у симуляцію зламу і наполягали, що вона не враховує певні захисні системи, які застосовуються на практиці, а сам експеримент назвали спробою підірвати довіру до них. (Buzzfeed)
Вченим вперше в лабораторних умовах вдалося “розвернути” процес старіння кліток людського організму. До практичного застосування цього методу ще далеко, але з'являється підстава для розробки препаратів, які будуть здатні зупиняти старіння. (The Conversation)
Китайський турист загинув після того, як на нього напав гіпопотам, під час спроби зробити селфі на березі озера Наіваша у Кенії. Ще один турист з Китаю отримав поранення під час інциденту. За словами представників заповідника, напади на туристів є винятковими подіями, тому що їх, зазвичай, охороняють провідники. (BreakingNews)
Фахівець з експериментальної психології Марія Коннікова кілька років тому почала вивчати гру в покер, щоб зрозуміти логіку гравців та вплив везіння на результати. Тепер вона - професійний гравець на рахунку якого більше $200 тис виграшів. “Все пішло несподіваним шляхом”, розповідає колишній вчений і письменниця, батьки якої переїхали до Штатів із Москви. (PokerNews)
У французькому парку навчили птахів збирати сміття. Ворон та граків навчили підбирати недопалки і інше сміття і вкидати його в урни. Розумних птахів за це очікує винагорода. (LiveScience/qz.com)
Один раз побачити
我是谁?我是中国军人,我是人民子弟兵! - YouTube
Китайська пропаганда стала хітом на YouTube. Армія Китаю днями поширила в соцмережах відео під назвою “Я солдат Китаю”. “Мир - за мною, війна - переді мною”, переконливо говориться у фільмі. Пропагандистське відео вивчають експерти багатьох країн, тому що в ньому вперше показані кілька зразків найсучаснішої зброї. (Business Insider)
Дякую за увагу і до наступного випуску у середу!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь