View profile

Вісткар - Issue #350

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 16 грудня. Саме такі новини сьогодні варті вашої уваги.
 

Вісткар

December 16 · Issue #350 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 16 грудня. Саме такі новини сьогодні варті вашої уваги.

Меркель кличе працівників з-поза меж ЄС приїжджати до Німеччини
Канцлер Німеччини Анґела Меркель агітує кваліфікованих працівників з-поза меж Євросоюзу приїжджати працювати до ФРН. Підставою для залучення іноземних спеціалістів є новий німецький міграційний закон, який набере чинності 1 березня 2020 року.
“Бізнес не може бути успішним без достатньої кількості кваліфікованих працівників”, - заявила вона у своєму щотижневому відеозверненні, опублікованому у суботу, 14 грудня. Водночас, за її словами, є “багато майстрів та компаній, які відчайдушно шукають кваліфікованих робітників”. Вона додала, що в іншому випадку німецьким компаніям доведеться переносити бізнес в інші країни. “Ми, звичайно, цього не хочемо”, - пояснила Меркель.
Новий німецький міграційний закон передбачає спрощення працевлаштування працівників-іноземців в усіх без винятку сферах, а не лише у тих, де спостерігається брак кваліфікованої робочої сили. Втрачає чинність норма, за якою роботодавець повинен був перевірити, чи не претендують на це робоче місце громадяни ФРН чи країн-членів ЄС.
Крім того, тим іноземцям з-за меж ЄС, котрі володіють німецькою мовою та мають відповідну кваліфікацію, дозволятиметься прибути до ФРН з метою пошуку роботи та перебувати тут до шести місяців. (DW)
Більше новин
Російське телебачення у неділю, 15 грудня, показало “інтерв'ю” українського президента. Насправді, Володимир Зеленський “на ходу” відповів на кілька запитань телеканалу “Россия 1” в кулуарах саміту “нормандської четвірки” в Парижі. Зокрема, він поділився враженнями від першої зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним. Зеленський також зазначив, що найважливішим вважає початок спілкування між сторонами. В сюжеті наголошується, що це було “перше нормальне повноцінне спілкування” українського президента з російськими ЗМІ за останні шість років. (DW)
Китай не підвищуватиме ввізні мита на низку американських товарів. У відповідь на відмову Вашингтона підвищити ввізні мита на наступну частину китайських товарів, Пекін теж відклав підвищення ставок імпортного мита на низку американських виробів. Очікувалося, що Пекін підвищить ставки ввізного мита на деякі вироби зі США, в тому числі автомобілі та деталі до них, на 10 та 5 відсотків. (DW)
BMW відкрила свої робочі алгоритми штучного інтелекту. Тепер вони доступні всім на сервісі GitHub. Розробники з усього світу тепер можуть використовувати ці напрацювання відомого автовиробника, модернізувати та інтегрувати з власними розробками. Серед інших, доступні алгоритми розпізнавання зображень. (BMWBlog)
Журнал Time склав перелік з десяти головних гаджетів десятиліття. Список складали експерти видання. На першому місці – планшет IPad від Apple (2010 рік). Другим у рейтингу став електромобіль TESLA MODEL S (2012 рік). На третьому місці - мікрокомп'ютер RASPBERRY PI (2012 рік) вартістю $35, який став основою для багатьох розробок фахівців та аматорів. (Time)
What is a Raspberry Pi? What can you do with it?
Найкращі фото диких тварин 2019 року. Тепер - народний вибір. Лондонський музей природознавства проводить конкурс на найкращу фотографію тварин. Голосують всі, хто хоче, а не тільки фахівці. Куратори обрали 25 найкращих, на їхній погляд, фотографій для конкурсу “Найкращий фотограф дикої природи (WPY 2019)” - народний вибір. Конкурс закінчується 4 лютого 2020 року. (BBC Ukr)
Сімейний телеканал Hallmark зняв з ефіру рекламу, а глядачі тепер закликають до бойкоту. Рекламне відео, відкликане каналом, відрізнялося від інших подібних тим, що містило поцілунок лесбійської пари під час весілля. Відео було частиною кампанії фірми Zola, яка надає послуги з планування урочистих подій. Проблеми почалися, коли група активісток з організації One Million Moms звернула увагу каналу на цю рекламу, посилаючись на критичну реакцію глядачів на неї. На каналі вирішили зняти частину рекламних відео з одностатевими парами, щоб уникнути ускладнень. Це рішення одразу потрапило під жорстку критику відомих осіб із LGBTQ-ком'юніті і багатьох глядачів. Тепер каналу загрожує бойкот в самий розпал передсвяткового сезону. (BuzzFeedNews)
Zola | Easy Wedding Planning | TV Ad Spot
Правозахисники називають блокування в Україні російських сайтів на кшталт “Вконтакте” та Mail.ru неефективним. Вони радять владі в Києві розробити новий механізм з протидії російській пропаганді. Юристка Лабораторії цифрової безпеки Віта Володарська вважає, що правоохоронці та судді зловживають тим, що укази президента не містять чітких критеріїв, за якими сайти потрапляли у санкційний список. А Рада національної безпеки та оборони (РНБО), рішення якої своїми указами президент запроваджував, відмовилася надати інформацію про те, хто саме складає список сайтів для санкцій і за якими критеріями туди включають веб-ресурси. “Коли держава починає запроваджувати обмеження, важко зрозуміти, коли вона зможе зупинитися, і чи дійсно національна безпека залишиться єдиним приводом для цього”, - зазначає генеральна директорка The Influencer Platfrom Ольга Кирилюк. Правозахисники радять владі передусім змінити підхід до санкцій і, якщо вони дійсно потрібні, запроваджувати їх виключно через суд, а не указом президента на таємне рішення РНБО. (DW)
Один раз побачити
Авеню 5. Трейлер (оригінальний)
Вийшов другий трейлер фантастичного комедійного серіалу від HBO “Авеню 5” (Avenue 5). У центрі сюжету – капітан космічного корабля , який здійснює політ до Сатурна з туристами на борту. Капітан корабля, якого грає Г'ю Лорі, разом з екіпажем намагається привести ситуацію до ладу після того, як на борту виникли технічні проблеми. Прем'єру серіалу призначено на 19 січня. (Space.com)
Цей день в історії
16 грудня 1770 року - народився Людвіг ван Бетховен, німецький композитор. Він був останнім композитором XIX ст., для якого природною формою музичного вислову був жанр «сонати».
Für Elise (Piano version)

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Зробимо Вісткар краще. Надсилайте свої пропозиції і зауваження щодо змісту дайджеста. Ми врахуємо їх у наступному сезоні 2020 року.
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь