View profile

Вісткар - Issue #354

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 20 грудня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

December 20 · Issue #354 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 20 грудня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

Швеція відмовилася від негативної банківської ставки
Державний банк Швеції підвищив базову ставку (REPO) з мінус 0,25 до 0%.
“Очікується, що ставка залишатиметься на нулі протягом наступних кількох років”, - йдеться в повідомленні. Експерти банку також прогнозують, що рівень інфляції буде знаходитися близько до цільового у 2%.
Експерти наголошують, що негативна процентна ставка була “експериментом”, який не призвів до жодних значущих наслідків у шведській економіці, на які сподівалися в банку.
Негативна ставка практично не вплинула на розмір відсотків під які банки видавали кредити, зокрема, на покупку нерухомості. В той же час, впали до нуля відсотки на депозити, які населення тримало в банках.
Плани Держбанку полягали в тому, що негативна ставка мала б сприяти зростанню інфляції, через яку піднялися б роздрібні ціни на масові товари і послуги, а це, відповідно, покращило б шанси на відновлення економічного зростання та зменшення безробіття. (Local)
Більше новин
Україна і Росія домовилися про транзит газу. Україна і Росія досягли принципової згоди щодо транзиту російського газу через територію України до Європи з 1 січня 2020 року. Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович на брифінгу за підсумками тристоронніх газових переговорів в Берліні увечері 19 грудня. Деталі домовленостей будуть відомі пізніше. Чинний контракт щодо транзиту російського газу українською територією, підписаний 10 років тому, закінчується 1 січня 2020 року. (BBC Ukr)
У США ухвалили торговельну угоду з Мексикою і Канадою. Палата представників США підтримала переглянуту торговельну угоду із Мексикою та Канадою USMCA, яка замінить попередню угоду про вільну торгівлю NAFTA. Тепер за торговельну угоду повинні проголосувати у Сенаті - верхній палаті Конгресу США. Як очікується, у Сенаті її буде ратифіковано наступного року. (DW)
В Конгресі не поспішають просувати процес імпічменту. Спікер Ненсі Пелосі заявила, що не відправить статті імпічменту до Сенату і не призначить прокурорів, доки сенатори не погодять правила розгляду. Сенат не може почати розгляд, поки не отримає від Палати представників статті імпічменту. Теоретично, дедлайну для цього немає. Деякі ЗМІ висловили припущення, що Ненсі Пелосі може затягувати перехід до наступної частини аж до президентських виборів у листопаді. З критикою дій демократів виступив Дональд Трамп. У своєму твіттері він написав: “Пелосі відчуває, що її шахрайський імпічмент настільки жалюгідний, що вона боїться представити його в Сенаті, де б встановили дату розгляду, і покінчили би із цією аферою!” (VoA)
Єлизавета ІІ: “Пріоритетом уряду є забезпечення виходу Великої Британії з ЄС 31 січня”. Королева Великобританії Єлизавета II, виступаючи з тронною промовою на відкритті нової сесії британського парламенту, розповіла про плани уряду країни стосовно Brexit. “Пріоритетом мого уряду є забезпечення виходу Великої Британії з ЄС 31 січня», – завила королева. Вона зазначила, що урядовці внесуть на розгляд парламенту законопроєкти, які мають забезпечити Brexit у вказану дату. (РС)
BBC Politics
“My government’s priority is to deliver the United Kingdom’s departure from the European Union on 31 January”

The Queen outlines the government’s plan “to make the most of the opportunities this brings for all the people of the UK”

#QueensSpeech https://t.co/VFOYNQOCN1 https://t.co/by7QA3soU2
На Софійській площі у Києві офіційно засвітили головну новорічну ялинку країни. Головну новорічну ялинку у Києві традиційно запалюють 19 грудня, у День Святого Миколая. (РС)
У Києві відкрили головну ялинку країни
Один раз побачити
TENET - Official Trailer
Кінокомпанія Warner Bros. опублікувала перший трейлер нового фільму Крістофера Нолана “Tenet” (Аргумент). Режисер став відомим за такими фільмами, як «Початок», «Інтерстеллар», «Дюнкерк», «Престиж» і трилогії «Темний лицар». В ролях знялися Роберт Паттінсон, Елізабет Дебікі, Джон Девід Вашингтон, Кеннет Брана, Майкл Кейн та інші.
Свято наближається
Mykola Leontovych - Carol of the Bells (SS Cover) ● Christmas carol song, Xmas songs, loop version
2 Hours of the Best Classic Christmas Music w fireplace
Цей день в історії
20 грудня 1812 року - вперше вийшли з друку “Казки братів Грімм”.
20 грудня 1917 року - створено Всеросійську надзвичайну комісію, яку очолив близький соратник Володимира Леніна й ініціатор її створення Фелікс Дзержинський. ВЧК була надзвичайним органом боротьби з прибічниками буржуазії, контрреволюцією і саботажем.
20 грудня 1957 року - під час різдвяних канікул в своєму новому маєтку Graceland в штаті Теннессі, зірка рок-н-роллу Елвіс Преслі отримав повістку про призов до армії. Він отримав нетривалу відпустку і заступив до служби 24 березня 1958 року.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь