View profile

Вісткар - Issue #359

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 17 січня. Ось так виглядають новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

January 17 · Issue #359 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 17 січня. Ось так виглядають новини варті сьогодні вашої уваги.

90 років зростання економіки США в одній діаграмі
В сучасних США кожний черговий відсоток зростання ВВП означає додавання нового багатства на суму біля $2.5 трильйони.
3 роки найбільшого зростання ВВП припадають на роки війни:  1942 - 18.9%,  1941 - 17.7%, 1943 - 17.0%
3 роки найбільшого зростання ВВП припадають на роки війни: 1942 - 18.9%, 1941 - 17.7%, 1943 - 17.0%
За посиланням можна переглянути діаграму в повному розмірі (Howmuch.net)
Більше новин
Володимир Зеленський підписав указ про призов в армію з 18 років. Президент України підписав указ щодо призову, яким встановив призовний вік від 18 до 27 років. Утім, 18-ти та 19-річних призиватимуть лише за власним бажанням. під час призову у 2020 році повістки отримають, як і раніше, хлопці від 20 років. А ті, кому виповнилося 18 та 19 років, - за їхнім власним бажанням. Військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань у районі проведення операції Об'єднаних сил. (DW)
Верховна Рада ухвалила закон про повну середню освіту. Згідно з законопроєктом, представники нацменшин України, мови яких не є офіційними мовами Європейського Союзу, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою обсягом щонайменше 80 відсотків річного обсягу навчального часу. Освітні програми закладів загальної та середньої освіти можуть передбачати вивчення одного або кількох навчальних предметів (інтегрованих курсів) разом із державною мовою, англійською або іншою офіційною мовою Європейського Союзу. (DW/BBC Ukr)
В Каліфорнії відмовляються від електрокарів Tesla. Кількість реєстрацій нових авто від виробника електромобілів Tesla в штаті, який є для компанії значним ринком, впало з 25400 в останньому кварталі 2018 року до 13580 за той же період минулого року. Причиною падіння інтересу каліфорнійців до електрокарів на 46.5% є завершення програми фінансової підтримки продажів урядом (податковий кредит). (Reuters)
Пентагон закупив контрафактні антени для елітного підрозділу “морських котиків”. У відомстві витратили більше $165 тисяч на комплект надсучасних антен для елітного підрозділу Navy SEAL. Виявилося. що постачальник з Каліфорнії продав Пентагону дешеву підробку з Китаю. За вимогами до держзакупівель, купити антени у виробника, який після продажу міжнародній компанії втратив статус “малого бізнесу”, було неможливо, отже звернулися до посередника, що задовольняв критеріям “малого бізнесу” і пропонував ту ж саму ціну. Але 450 антен були закуплені не у виробника, а у китайської компанії. До військових неякісні антени потрапили з фальшивими номерами і підробленою документацією. Загалом Департамент юстиції США за 2019 фіскальний рік повернув біля $3 млрд після сумнівних договорів з федеральними постачальниками. (Quartz)
Помер Толкін-молодший, який доопрацював “Сильмаріліон”. Англійський письменник і лінгвіст Крістофер Толкін помер у віці 95 років у французькому містечку Драгіньян. Молодший син автора “Володаря перснів” Джона Рональда Руела Толкіна допрацював і видав його “Сильмариліон” і дванадцятитомну збірку чернеток батька зі своїми коментарями. Він дописав кілька творів батька і керував компанією, яка володіла правами на книги Джона Толкіна. (РС)
Один раз побачити
Нічний портьє. Трейлер (оригінальний) (2020)
Головний герой фільму “Нічний портьє” (The Night Clerk) - інтелігентний молодий чоловік на ім’я Барт, який працює нічним портьє в готелі. Позаяк у Барта аутизм, він використовує приховані камери для спостереження за відвідувачами, щоб поліпшити свої навички соціальної взаємодії. Під час його останньої зміни в одному з номерів вбивають жінку. Барт – єдиний свідок і головний підозрюваний…  Прем'єра в Україні: 19 березня 2020 року. (Firstshowing)
Офіційний постер стрічки "Нічний портьє"
Офіційний постер стрічки "Нічний портьє"
Цей день в історії
17 січня 395 року - в Медіолані у віці 48-и років помер Феодосій I Великий, останній правитель єдиної Римської імперії, фанатичний борець з язичництвом, який зробив християнство державною релігією, заборонив Олімпійські ігри і з мовчазної згоди якого були зруйновані шедеври елліністичної архітектури. По його смерті імперія остаточно розділилась на дві держави, Східну і Західну, правителями в яких стали сини Аркадій і Гонорій.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь