View profile

Вісткар - Issue #360

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас в понеділок 20 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

January 20 · Issue #360 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас в понеділок 20 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Банки в Україні мають розкривати повну вартість споживчого кредиту
З 19 січня усі банки в Україні мають розкривати повну вартість споживчого кредиту.
Тепер банки зобов'язані повідомляти суми різноманітних платежів, які раніше приховувалися і не згадувалися, зокрема, в рекламі.
До таких платежів відносяться вартість страховки та податки, збори на пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів тощо.
Мета цієї норми – розкривати інформацію про повну вартість споживчих кредитів, аби споживачі розуміли всі свої витрати на отримання та обслуговування таких кредитів. (НБУ)
Більше новин
Компанія Space X перевірила систему екстреного порятунку астронавтів. Запуск ракети-носія з випробувальної капсулою був проведений з космодрому на мисі Канаверал (Флорида). Це заключний етап випробувань пілотованого корабля, після якого Crew Dragon має бути сертифікований як придатний для польотів з екіпажами. Перший такий політ може відбутися в середині 2020 року. (РС)
Crew Dragon Launch Escape Demonstration
Tesla купує землю під Берліном. Tesla купить 300 гектарів землі в федеральній землі Бранденбург, щоб збудувати завод, який щороку випускатиме 150 тисяч електромобілів. Місцеві жителі протестують, оскільки ділянка перебуває у водоохоронній зоні. Про плани Tesla спорудити автозавод поблизу Берліна стало відомо в листопаді 2019 року. (DW)
США: Байден вимагає вибачень від Сандерса. Колишній віце-президент США Джо Байден звернувся з вимогою вибачень до іншого кандидата від Демократичної партії на виборах президента - сенатора Берні Сандерса. В штабі Сандерса випустили відео, на якому Байден “погоджується” з пропозиціями республіканців щодо приватизації сфери соціальної політики. “Це брехня, це відео - брехня”, заявив Байден. За словами Байдена він “саркастично” підтримав пропозиції колишнього спікеру нижньої палати Конгресу Пола Райяна. (NBC News)
В Китаї підтвердили поширення коронавірусу. Епідемія коронавірусу шириться Китаєм. Випадки захворювань зафіксовано в нових містах. Кількість пацієнтів за останній час збільшилося втричі. Всього вірусом заразилися більше 200 людей. Підтверджено третій смертельний випадок. За даними офіційних кіл Китаю і фахівців Світової організації охорони здоров'я (WHO), епідемію пневмонії в країні викликає нова мутація коронавірусу. Перші захворювання зафіксовані в провінції Ухань напередодні національного фестивалю - Місячного Нового року. (Reuters)
Netflix витратить цього року на контент $17 млрд. Минулого року стримінговий сервіс Netflix витратив на контент $15,3 млрд. Очікується, що витрати Netflix на контент в 2028 году сягнуть $26 млрд. Конкуренти цього року витратять значно менше. Disney у 2020 році витратить $1 млрд на свій сервіс Disney Plus, а Warner Media вкладає $2 млрд в HBO Max. (Variety)
Один раз побачити
OB_TRAILER on Vimeo
Вийшов трейлер документальної стрічки “Біографія: Дев'ять життів Оззі” (Biography: The Nine Lives of Ozzy) присвяченої легендарному рок-музиканту Оззі Озборну. Оззі коментує своє дитинство на вулицях Бірмінгему. Дружина музиканта, яка є його менеджером, розповідає також про те, як Оззі залишив один із найкращих рок-гуртів світу і “став ще могутнішим”. (Billboard)
Цей день в історії
20 січня 1265 року - за ініціативою лідера баронської опозиції Симона де Монфора в Лондоні почав роботу парламент, на якому вперше крім баронів і лицарів графств, як це відбувалося раніше, брали участь і городяни з великих міст, що стало початком станового представництва в Англії і формування парламентаризму в сучасному розумінні цього слова.
20 січня 1981 року - колишній актор, телеведучий і профспілковий лідер республіканець Рональд Рейган, який з великою перевагою переміг демократа Джиммі Картера, став 40-м президентом США. Свою власноруч написану інавгураційну промову він присвятив вирішенню економічних проблем країни. Рейгану приписують вислів: “Уряд — як дитина: харчовий канал з великим апетитом на одному кінці і відсутність відповідальності на іншому”. Він також часто повторював: “Я наказав у разі виникнення критичної ситуації для країни будити мене в будь-який час доби, навіть якщо я знаходжуся на засіданні уряду”.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь