View profile

Вісткар - Issue #361

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 січня. Ось такі новини сьогодні варті вашої уваги.
 

Вісткар

January 21 · Issue #361 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 січня. Ось такі новини сьогодні варті вашої уваги.

В капіталізм вірять американці, решта - розчарувалися
Аналітики компанії Edelman представили щорічний звіт Edelman Trust Barometer, що вимірює довіру людей до соціальних інститутів.
Рейтинг готується на підставі опитування 34 тисяч осіб, які проживають в 27 країнах світу і Гонконгу.
Опитування показало, що рівень довіри людей до бізнесу, урядів, некомерційних організацій і ЗМІ падає. Жоден з цих інститутів не був визнаний одночасно і компетентним, і етичним.
Серед іншого, вперше за 20-річну історію опитувань, людей запитали про їхнє ставлення до капіталізму. Дослідження, проведене в жовтні-листопаді 2019 року, показало, що 56% опитаних вважають, що капіталізм в нинішньому вигляді приносить більше шкоди, ніж користі.
Найменше вірять у капіталізм в Тайланді, Індії, Франції. Більшість американців, навпаки, переконані, що капіталізм несе більше користі, ніж шкоди.
74% респондентів сказали, що відчувають несправедливість в суспільстві, приблизно стільки ж хочуть змін.
47% очікують, що через п'ять років вони самі і їх сім'ї будуть жити краще, ніж зараз. Найбільш оптимістично налаштовані жителі Кенії (90%), Індонезії (80%) і Індії (77%), а найпесимістичніші очікування у жителів Японії (15%), Франції (19%) і Німеччини (23%).
83% опитаних сказали, що побоюються втратити свою роботу. (Reuters)
Більше новин
Більше тисячі компаній з ЄС готуються відкрити офіси в Британії після Брекзиту. Більше ніж тисячу банків, страхових компаній, фінансових фірм і інших бізнесів з країн ЄС збираються відкрити офіси у Британії після того, як вона вийде з Європейського Союзу. За даними консалтингового агентства Bovill, бізнеси хочуть надалі надавати свої послуги клієнтам на Британських островах. (Reuters)
Іран визнав, що український літак збили двома російськими ракетами. В український Boeing під Тегераном потрапили дві ракети ЗРК російського виробництва “Тор-М1”. Про це йдеться у звіті Організації цивільної авіації Ірану. Також Іран не має технічних можливостей для розшифровки бортових самописців з літака. За даними агенції Bloomberg, Франція і США відмовилися поставити Ірану устаткування для дешифрування самописців. (DW)
Сенат продовжить судовий процес у справі про імпічмент Трампа. Очікується, що процес триватиме шість днів на тиждень з перервами кожної неділі. 20 січня адвокати Трампа детально презентували точку зору захисту. За два дні до цього демократи у Палаті представників звинуватили Трампа у “використанні офіційної влади для тиску” на українську владу, щоб “втрутитися у вибори в Сполучених Штатах для своєї персональної політичної вигоди, а потім спробував приховати свою схему шляхом обструкції розслідування Конгресу його неправомірних дій”. Сенатори і Верховний суддя США Джон Робертс вже приведені до присяги. Вони мають відповісти на питання, чи винен Дональд Трамп в зловживанні владою і в перешкоджанні роботи Конгресу. У разі позитивної відповіді, президента можуть усунути з посади. (РС)
Рішення про допуск до навчання невакцинованих дітей ухвалюватимуть директори шкіл. Про це в інтерв’ю заявила міністр освіти та науки України Ганна Новосад. “За кожну конкретну школу відповідає директор. Тому очевидно, якщо буде ухвалено якесь рішення із цього приводу, то це буде відповідальність керівника навчального закладу – прийняти в школу дитину або запропонувати якусь іншу форму навчання, враховуючи наявну довідку”, – зазначила вона. (РС)
У США 22 тисячі людей вийшли на акцію за право на носіння зброї. Багато з них взяли з собою пістолети і гвинтівки. Акцію провели члени руху за захист права на зброю Virginia Citizens Defense League. Мітинг був відповіддю на наміри демократів, які зараз мають більшість місць в Генеральній асамблеї Віргінії, запровадити в штаті нові обмеження на носіння вогнепальної зброї. За оцінкою поліції, на мітинг прийшли близько 22 тисяч осіб. Люди принесли з собою зброю, зокрема, пістолети, гвинтівки і дробовики. Акція пройшла мирно: поліція повідомила тільки про одне затримання. (NYT)
На Netflix вийшла короткометражка Девіда Лінча. Це 17-хвилинна чорно-біла картина під назвою “Що зробив Джек?”, знята в стилі нуар. Режисер з'являється в кадрі в якості детектива, що допитує мавпу. Вона вміє говорити, і її підозрюють у вбивстві. Фільм був знятий ще в 2016 році, але раніше був недоступний для легального онлайн-перегляду. Голос мавпи належить такому собі Джеку Крузу, але є підстави вважати, що “за тварину” говорив сам Лінч. Цими днями режисер відсвяткував 74-й день народження. (Indiewire)
Días de Cine
Acabo de ver 'WHAT DID JACK DO?', el cortometraje de David Lynch donde un mono es interrogado por asesinato, y tengo una duda... ¿la policía sabía que los de asuntos internos les tendían una trampa? https://t.co/CGDSz4DTs1
Один раз побачити
Ordinary Love Trailer #1 (2020) | Movieclips Trailers
Перший трейлер мелодрами “Ordinary Love” з Ліамом Нісоном і Леслі Менвілл. Картина виходить на екрани 14 лютого 2020 року.
Цей день в історії
21 січня 1793 року - король Франції Людовик XVI за вироком Національного Конвенту був публічно гільйотинований на площі Революції в Парижі і став єдиним королем страченим за тисячолітню історію французької монархії.
21 січня 1919 року - 73 депутати від Ірландії відмовились визнати повноваження парламенту Сполученого Королівства і, створивши власний парламент та уряд, підтвердили проголошення незалежності Ірландії, зроблене під час Великоднього повстання 1916 року. Того ж дня вони прийняли “Послання до вільних народів світу”, яким звернулись до світової громадськості з проханням визнати незалежність Ірландії та повідомили, що країна перебуває у стані війни з Великобританією.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь