View profile

Вісткар - Issue #362

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 22 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

January 22 · Issue #362 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 22 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Більше половини населення Землі - це "середній клас" і "багаті"
Вперше за історію людства більшості населення планети не загрожує бідність.
За новими розрахунками, більше 50% населення Землі, або 3,8 млрд людей, живуть у домогосподарствах, які, за рівнем витрат, можна віднести до “середнього класу” або “багатих”.
Приблизно стільки ж людей живуть в умовах бідності, або загрози бідності.
Вересень 2018 року вважається переломним моментом, коли, вперше за всю історію людства, бідні та вразливі верстви не складають більшості населення планети.
Ми живемо в нову еру - домінування “середнього класу”. (Brookings)
Більше новин
ООН визнала “право” кліматичних біженців на притулок. Комітет з прав людини ООН заявив, що країни не можуть депортувати людей, життю яких на їхній батьківщині загрожують обставини, пов'язані зі зміною клімату. Це рішення відкриває двері для клопотань про надання притулку, пов'язаних з глобальним потеплінням. (DW)
Україна посіла 56-те місце в рейтингу інноваційних країн. Україна посіла 56-те місце у щорічному рейтингу інноваційних країн від видання Bloomberg. Усього в рейтингу Bloomberg Innovation Index 2020 − 60 країн. Порівняно з рейтингом 2019 року, Україна опустилася на три сходинки. Лідерами є Німеччина, Південна Корея та Сінгапур. Останні місця у рейтингу - В’єтнам, Єгипет, Казахстан і Макао у Китаї. (Village)
Українці проти надання російській мові статусу державної. Майже 70 відсотків українців не підтримують ідею надання російській мові статусу державної. З цим згодні лише 11 відсотків опитаних, ще 15 відсотків вважають, що вона має отримати статус “офіційної” в окремих регіонах. 56,2 відсотка опитаних безумовно вважають, що держслужбовці та керівники країни мають у робочий час спілкуватися державною мовою. 52,7 відсотка респондентів безумовно згодні з тим, що ЗМІ повинні бути наповнені продукцією українською мовою не менше ніж на половину. (DW)
У Оззі Осборна діагностували хворобу Паркінсона. Як гість програми “Good Morning, America”, 71-річний музикант розповів, що невиліковне захворювання у нього виявили минулого року. Осборн повідомив, що 2019 рік був “найважчим в його житті” - зокрема, через невдале падіння він отримав травму шиї і був змушений скасувати концертний тур. Оззі Осборн - один з найбільш впливових і успішних музикантів в історії хеві-метала. У всьому світі продано більше 100 мільйонів записів його робіт в складі групи “Black Sabbath” і як сольного артиста. (GMA)
Один раз побачити
Зниклі дівчата. Трейлер (оригінальний) (2020)
Netflix показав днями трейлер драми “Lost Girls”. Коли донька Марі Ґілберт зникає, а поліція, здавалося б, нічого не робить, жінка вирішує взяти справу у власні руки. Її розслідування привертає увагу до масових убивств секс-працівниць. Містична драма базується на книзі “Lost Girls: An Unsolved American Mystery”, яку написав Роберт Колкер (Robert Kolker). Вихід картини заплановано на 12 березня. (What’s on Netflix)
Цей день в історії
22 січня 1918 року - в будинку Педагогічного музею в Києві почалось закрите засідання Малої Ради, на якому було затверджено IV Універсал, що проголосив Україну незалежною державою.
22 січня 1919 року - рівно через рік після проголошення незалежності Української Народної Республіки, на Софійській площі у Києві було урочисто оголошено про її об’єднання із Західно-Українською Народною Республікою в єдину державу.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь