View profile

Вісткар - Issue #364

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

January 24 · Issue #364 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Франція і Британія обговорили перспективи "цифрового податку"
Дві країни ведуть переговори щодо запровадження глобального “цифрового податку” на великі технологічні компанії.
За словами міністра фінансів Франції Бруно ле Мера, переговори “рухаються у правильному напрямку”. Він розповів про ці плани під час зустрічей у Давосі.
Перспективи такого податку викликали опір в США, але переговори представників Британії і Франції тривають після того, як у Вашингтоні відмовилися долучатися до угоди. Франція і США погодилися поки що винести “цифровий податок” за рамки своїх переговорів про торгівлю.
В британському уряді наголошують на пріоритеті укладання торгової угоди з США, але планують поєднати це з введенням “цифрового податку”. (Reuters)
Більше новин
Королева Єлизавета схвалила закон щодо ратифікації угоди про Brexit. Закон щодо ратифікації угоди про вихід Великобританії з ЄС отримав королівську згоду Єлизавети II. Очікується, що угоду про Brexit очільники ЄС підпишуть вже 24 січня. 29 січня планується ратифікація цієї угоди Європарламентом. 23 січня профільний комітет Європарламенту переважною більшістю голосів підтримав ратифікацію угоди про Brexit. (DW)
Коронавірус у Китаї: кількість загиблих зростає. Кількість загиблих від коронавірусу в Китаї зросла до щонайменше 26 осіб. Щоб зупинити поширення хвороби, в країні ізолювали ще кілька міст. Не мають транспортного сполучення із зовнішнім світом приблизно 32 мільйони осіб. Вірус, який було виявлено в 11-мільйонному місті Ухань, викликає важку пневмонію. За даними науковців, він схожий на вірус SARS, який теж з'явився в Китаї та призвів до загибелі в 2002-2003 роках близько тисячі осіб в різних країнах світу. (DW)
В уряді порахували населення України без перепису. Згідно з даними так званого “цифрового перепису”, населення України становить 37 мільйонів 289 тисяч осіб. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет 23 січня. Водночас, ця оцінка кількості населення України не охоплює непідконтрольні Києву території Криму, Донецької та Луганської областей. У Києві зараз живуть 3,7 млн людей, повідомив Дубілет. Відхилення виявлених результатів не перевищує 2,86%, запевняє міністр. Показник ВВП на одного українця виріс майже на 500 доларів. Формат “цифрового перепису” раніше гостро критикували науковці. Останній фізичний перепис населення в Україні проводили в 2001 році. Тоді в Україні нарахували 48,5 млн людей.(DW/BBC Ukr)
США ускладнюють отримання віз вагітними. В США збираються ускладнити правила видачі віз вагітним жінкам щоб обмежити практику “пологового туризму”. Тепер жінки, які, на думку співробітників консульств, прибувають в США для того, щоб народити, будуть розглядатися як іноземці, які прибувають на лікування. Їм доведеться доводити, що вони потребують лікування та у них є на це гроші. Президент США Дональд Трамп виступав проти норми Конституції про громадянство за правом народження, обіцяючи покінчити з цією практикою. (AP/VoA)
Björk створила музику, що реагує на погоду. Співачка використала технологію штучного інтелекту від Microsoft. За основу взяті її власні записи за 17 років кар'єри. Музика, яка міняється в залежності від погоди, звучить зараз в лобі готелю Sister City в Нью-Йорку. (Designboom)
Премія YUNA оголосила 20 знакових пісень української музики. Організатори Національної музичної премії YUNA оголосили переможців спецпроекту “20 знакових пісень за 20 років”. Список композицій складений за результатами оцінювання експертами. До уваги бралися пісні українських виконавців, які вийшли у період з 1 січня 2000 року до 31 жовтня 2019 року. Початковий лонг-лист складався з майже 80 треків. Дев'ята церемонія премії YUNA відбудеться 24 березня 2020 року у київському Палаці “Україна”. (Yuna
Стендап-комік залишив Росію після скарги на його жарт. Жителя міста Орехово-Зуєво обурив жарт коміка Олександра Долгополова на релігійну тему. Він написав скаргу в поліцію, яка надіслала запит в клуб, де виступав артист, на отримання даних про Долгополова. Його адвокат повідомив, що Долгополов “залишив країну, поки не з'ясуються обставини, щоб бути спокійніше”. (DW)
Один раз побачити
Розколота надія. Трейлер (оригінальний) (2019)
Вийшов трейлер романтичної драми “Розколота надія” (Hope Gap). У центрі сюжету – немолода жінка, яку шокує новина про те, що після 29 років шлюбу чоловік хоче її покинути. Розбита й загублена вона намагається стати на ноги й віднайти свій власний голос. В кінотеатрах стрічка з 6 березня. (Deadline)
Цей день в історії
24 січня 1935 року - розпочалися продажі пива в банках. Компанія Gottfried Krueger Brewing Company запропонувала 2000 банок пива Krueger’s Finest Beer і Krueger’s Cream Ale споживачам у Річмонді, штат Вірджинія. Бум баночного пива розпочався в часи Другої світової війни.
24 січня 1965 року - на 91-у році життя у Лондоні помер сер Вінстон Черчілль, британський державний діяч, дворазовий прем’єр-міністр, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури. Розпорядженням королеви Єлизавети II його похорони стали подією державного рівня та медійною подією в усьому світі. В прямому ефірі за церемонією спостерігали більше 300 млн телеглядачів по всьому світу.
24 січня 1972 року - знайдено японського сержанта, що переховувався у джунглях Гуама через 27 років по закінченні війни.
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь