View profile

Вісткар - Issue #369

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 31 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

January 31 · Issue #369 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 31 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

В світі рекордно зросло незадоволення демократією
Невдоволення громадян демократією в розвинених країнах знаходиться на найвищому рівні за останні 25 років.
Співробітники Центру майбутнього демократії Кембриджського університету проаналізували результати 3,5 тисячі опитувань, проведених в 154 країнах за участю приблизно чотирьох мільйонів осіб.
Частка незадоволених демократією зросла в світі з 48% в 1995 році до 58% в 2019-м. В останні 10 років в ставленні до демократії виник стійкий негативний тренд.
В Британії в 2019-му, перед виборами, незадоволення демократією досягло 61%. У США рівень схвалення в 1995-2005 роках був ще вищим, ніж в Сполученому Королівстві - близько 75%, а потім пішло “драматичне і несподіване” падіння до рівня нижче половини.
У той же час рівень задоволення тим, як працює демократія, підвищився до історичного максимуму в Данії, Швейцарії, Норвегії та Нідерландах.
“Віра в демократію слабшає, тому що демократичні інститути недостатньо добре справляються з головними проблемами нашого часу - від економічних криз до глобального потепління”, переконані дослідники. (BBC)
Більше новин
Велика Британія офіційно виходить з Євросоюзу. Після 31 січня почнеться перехідний період, який триватиме до кінця 2020 року. У цей час Британія продовжить дотримуватися правил Європейського союзу, але вже не матиме своїх представників у європейських інституціях. Паралельно сторони продовжать домовлятися про подальшу економічну й безпекову співпрацю. Британія стала першою країною, що виходить з ЄС, залишивши блок 27 країн-учасниць після 47 років свого членства. (РС)
Депутати Європейського парламенту у Брюсселі співають шотландську народну пісню Auld Lang Syne після ратифікації угоди про вихід Британії з ЄС
ВООЗ оголосила надзвичайний стан через коронавірус. Причиною запровадження надзвичайного стану стала передача вірусу від людини до людини за межами Китаю, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я. Там побоюються захворювань у країнах з поганою медициною. Наразі кількість померлих від нового вірусу становить 170, а кількість зареєстрованих випадків інфікування - більше восьми тисяч людей. (DW)
World Health Organization (WHO)
@DrTedros @WHOWPRO @WHOSEARO @pahowho @WHO_Europe @WHOEMRO @WHOAFRO 🚨BREAKING🚨

"For all of these reasons, I am declaring a public health emergency of international concern over the global outbreak of #2019nCoV."[email protected]DrTedros
У Берліні “заморозили” зростання орендної плати на житло на п'ять років. Палата депутатів Берліна ухвалила рішення заборонити збільшення орендної плати на житло у місті протягом п'яти років. За відповідне рішення у четвер, 30 січня, проголосували 85 зі 150 парламентарів. При цьому закон навіть змушує за певних обставин до зниження орендної плати, якщо вона буде “занадто високою”. Ухвалений документ стосуватиметься близько 1,5 мільйона квартир у місті. Закон набуде чинності вже навесні, однак частина, яка стосується необхідності зменшення орендної плати, буде запроваджена на дев'ять місяців пізніше. “Заморозка” цін на ринку оренди житла буде зафіксована на рівні 18 червня 2019 року. Нові правила не розповсюджуватимуться на новобудови, які були введені в експлуатацію з 2014 року. Вони також не діятимуть для так званих соціальних квартир, житла організацій, які надають соціальну допомогу, та квартир у гуртожитках. (DW)
Україна запровадила тимчасовий безвізовий режим для британців. Україна запровадила для громадян Великобританії безвізовий режим - з 31 січня 2020 року до 30 січня 2021 року. (DW)
НБУ знизив облікову ставку до 11%. Облікова ставка є одним із інструментів, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості кредитів і депозитів. У 2019 році НБУ змінював облікову ставку п'ять разів і знизив її з 18% до 13,5%. (РС/BBC Ukr)
На кордоні США і Мексики знайшли кілометровий тунель. Американські митники повідомили, що виявили найдовший тунель для контрабанди, який коли-небудь знаходили в районі мексиканського кордону. Довжина підземного тунелю - 1 313 метрів, він оснащений ліфтом, рейковими шляхами, системами вентиляції та дренажу, а також високовольтними електричними лініями. Вхід до нього розташований на території промислового об'єкту на околиці міста Тіхуана в Мексиці. Вихід знайшли в місті Сан-Дієго, штат Каліфорнія. Середня глибина, на якій проходить тунель, складає 21 метр. (BBC Ukr)
Воррен Баффет вирішив продати весь свій газетний бізнес. Відомий інвестор був переконаний, що новини будуть потрібні завжди, але тепер стало відомо, що він позбавився всього газетного бізнесу, в якому брав участь. За $140 млн фонд Berkshire Hathaway продав 31 щоденну газету і 49 тижневиків. Незважаючи на порівняно невелику вартість цих активів, для Баффета незвично продавати весь бізнес, який працює у певному сегменті. Баффет у дитинстві розпочинав заробляти з продажу газет. (Reuters)
Facebook за рік заробив $70 млрд. Згідно до квартального звіту, виручка Facebook в 2019 році зросла на 27% до $70,7 млрд. Це на $15 млрд більше, ніж роком раніше.Чистий прибуток виріс на 7% до $7,3 млрд. Акції Facebook за рік виросли в ціні на 55% і зараз за одну дають понад $220. Щоденна аудиторія соціальної мережі становить 1,66 мільярда користувачів, щомісячна - 2,5 мільярда користувачів. Після публікації квартального звіту акції Facebook впали майже на 7% через незадоволення інвесторів більшим, ніж очікувалося, зростанням витрат компанії. (FB/Nasdaq/Forbes)
Скільки Facebook заробляє з одного користувача
Скільки Facebook заробляє з одного користувача
Один раз побачити
Better Call Saul Season 5 Trailer | Rotten Tomatoes TV
AMC публікує перший повний трейлер п'ятого сезону серіалу “Краще дзвоніть Солу”. На екрани п'ятий сезон пригод Джиммі МакГілла виходить 23 лютого. Вже відомо, що шостий, останній, сезон вийде у 2021 році. (IndieWire)
Цей день в історії
31 січня 1606 року - у лондонському Вестмінстері не очікуючи виконання смертного вироку Гай Фокс, головний виконавець змови католиків проти короля Якова I і парламенту, покінчив життя самогубством, стрибнувши з ешафота з петлею на шиї.
31 січня 1945 року - біля французького села Сент-Марі-о-Мін у Ельзасі був розстріляний 24-річний американський солдат Едвард Словік. Він став останнім американським військовослужбовцем, розстріляним за дезертирство і єдиним, хто за цей злочин був страчений у роки Другої світової війни.
31 січня 1990 року - у Москві відкрився перший в СРСР McDonald’s.
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь