View profile

Вісткар - Issue #371

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 4 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

February 4 · Issue #371 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 4 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Як швейна машинка Зінгера звільнила жінок
Винахідник швейної машинки Ісаак Мерріт Зінгер говорив, що його хвилюють тільки гроші, але саме він став прикладом того, що, навіть переслідуючи свої власні корисливі цілі, можна сприяти соціальному прогресу.
Зінгер був колоритною, харизматичною особистістю, здатною на широкі жести, а й певна жорстокість в ньому теж була присутня. Він, наприклад, був моторошним бабієм і нажив від різних жінок 22 дитини. Протягом багатьох років йому вдавалося утримувати одночасно три сім'ї, які не підозрювали інших, хоча офіційно одружений він був зовсім іншою жінкою. Принаймні одна з його коханок стверджувала, що він її побив. Не буде помилкою вважати, що Зінгер не був прихильником жіночої рівноправності, рух у підтримку якої ширився світом.
Зінгер і його партнер по бізнесу Едвард Кларк були піонерами в іншій сфері - в маркетингу. Швейні машинки були дорогим задоволенням і коштували кілька місячних окладів звичайної сім'ї. Партнери продавали свої машинки в розстрочку: сім'я платила кілька доларів в місяць за оренду машинки, а потім, коли загальна сума за оренду дорівнювала вартості товару, машинка переходила в повне володіння покупця.
Ось що писала Сара Хейл в 1860 році в американському жіночому журналі Godey’s Lady’s Book and Magazine: “Швачка може відпочити вночі, а протягом дня розважитися або зайнятися сімейними справами. Хіба від цього не виграють всі?” (BBC)
Більше новин
Влада Німеччини не втручатиметься в діяльність продовольчого ринку. Уряд не має наміру встановлювати мінімальні ціни на продукти харчування, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель в понеділок, 3 лютого, перед зустріччю з представниками торговельних мереж. Вона послалася на чинне законодавство, яке забороняє встановлювати ціни нижче вартості виробництва. За встановлення на законодавчому рівні мінімальних цін на продукти виступали, зокрема, німецькі “зелені”. Однак організація Об'єднання роздрібної торгівлі (HDE) застерегла від подібної практики. Німецькі фермери вже кілька місяців влаштовують акції протесту проти посилення політики в області захисту клімату і тварин. Вони незадоволені також запланованим посиленням правил застосування добрив. (DW)
Alphabet вперше за 14 років розкрила дані про доходи від Youtube. Відео-сервіс приніс компанії 15,15 млрд доларів за 2019 рік — це на 36% більше, ніж у 2018-му. Про це йдеться у звітності Alphabet. Це перші опубліковані дані про дохід від YouTube з 2006 року, коли Google купила відео-сервіс за $1,65 млрд. Дані щодо прибутку поки що не розкриваються. Виручка YouTube приблизно вп'ятеро менша ніж виручка, яку отримує Facebook. Загалом Alphabet отримала $10,67 млрд чистого прибутку у четвертому кварталі 2019 року. (Reuters).
Помер засновник і гітарист групи Gang of Four Енді Гілл. На 65-му році життя помер засновник і гітарист однієї з найвпливовіших в жанрі пост-панк груп. Музикант пішов з життя в суботу. Про смерть Гілла група повідомила в соцмережах. Гілл був також відомий як продюсер. Крім Gang of Four він працював з такими групами, як Red Hot Chili Peppers, The Jesus Lizard, The Stranglers, Killing Joke і ін. Gang of Four - одна з найважливіших для пост-панку і нью-вейву група з Лідса. Перший альбом вийшов в 1979-му. Дискографія нараховує дев'ять альбомів. Останній - Happy Now - вийшов минулого року.(Vulture)
Gang of Four - Damaged Goods (Official Live | Later...)
Футбольний клуб FC Barcelona призначила ціну свого футболіста у півмільярда доларів. Суму у $553 млн клуб заказав за “голову” 20-річного Франциско Трінкао (Francisco Trincao), якого Барса “підписала” минулого місяця з португальського клубу SC Braga. Сума контракту на 5 років склала $34.3 млн. Тепер викупити його у Браси можна лише за астрономічну суму у півмільярда доларів. (FC Barcelona)
Один раз побачити
Hunters | Super Bowl Commercial | Prime Video
Під час фіналу Super Bowl в ефір вийшов трейлер драми “Hunters” (Мисливці). Звичайні мешканці Нью-Йорка в 1977 році об'єднуються, щоб вистежувати і вбивати нацистів, які уникли покарання після Другої світової війни і живуть тепер у США. Ватажків “Мисливців” грають Аль Пачіно і Логан Лерман. Прем'єра на Amazon Prime Video 21 лютого 2020 року. (Hollywood Life)
Цей день в історії
4 лютого 1945 року - в Ялті відкрилась Кримська конференція глав держав Великої трійки — СРСР, США, Великобританія, — рішення якої визначили геополітичну ситуацію в Європі на багато років уперед. 
4 лютого 2004 року - почав роботу сервіс «Thefacebook», створений студентом Гарвардського університету Марком Цукербергом з трьома своїми приятелями. Через рік він змінив назву на Facebook і сьогодні є найбільшою соціальною мережею світу.
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь