View profile

Вісткар - Issue #373

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас в четвер 6 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

February 6 · Issue #373 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас в четвер 6 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Популярні пісні стають сумнішими, ніж раніше
Можливість аналізувати великі обсяги даних дозволяють дослідникам вивчати питання, відповіді на які раніше знайти було неможливо. Зокрема, виявилося, що популярні пісні англійською мовою стали за останні роки сумнішими за змістом.
В популярних піснях все більше слів, які мають негативний сенс або відповідають негативним емоціям.
Для дослідження було обрано чотири різні вибірки пісень, серед яких були пісні що опинилися на перших позиціях чартів Billboard Hot 100. Також вивчався контент сайту Musixmatch, який відрізняється різноманітністю і широким спектром користувачів. Аналіз підтвердив, що висновок про зміни настрою стосуються не тільки хітів.
В середньому пісні містили 300 слів. 100 хітів давали для аналізу 30 тис слів. Виявилося, що у 1965 році біля 450 слів мали негативну емоційну окраску, тоді як у 2015 таких слів було вже більше 700. В той же час, у піснях 1965 року було більше 1750 слів позитивного емоційного змісту, а у 2015 році їх було біля 1150. (Aeon)
Більше новин
Сенат США не підтримав імпічмент Дональда Трампа. Сенат США, де більшість мають республіканці, не підтримав імпічмент президента країни Дональда Трампа. З республіканців за однією статтею обвинувачення Трампа визнав винним лише сенатор Мітт Ромні. У голосуванні за першою статтею щодо зловживання владою 48 сенаторів визнали Трампа винним, а 52 - виправдали президента США. Обвинувачення Трампа щодо перешкоджання розслідуванню Конгресу підтримали 47 сенаторів, 53 виступили проти. Республіканці мають у Сенаті 53 мандати. Для того, щоб Сенат підтримав імпічмент Трампа, необхідні було 67 голосів сенаторів, які б визнали президента винним. (DW)
ВООЗ потребує 675 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом. Всесвітня організація охорони здоров'я просить надати їй $675 млн для заходів проти поширення коронавірусу. Ці кошти підуть на втілення стратегічного плану ВООЗ для боротьби з коронавірусом, розрахованого на три місяці. Більшість цих коштів має надійти у країни, які потребують фінансової підтримки у боротьбі з вірусом. Згідно до останніх даних, від коронавірусу у Китаї померли 490 людей. Також збільшилася кількість підтверджених випадків захворювання, вона сягнула 24324 осіб. (DW)
Стівен Кінг пішов з Facebook. Американський письменник Стівен Кінг залишив Facebook. За його словами, йому некомфортно користуватися соцмережею, яка переповнена неправдивою політичною рекламою. Також, додав Кінг, він не впевнений, що адміністрація Facebook надійно захищає персональні дані користувачів. Про це популярний письменник повідомив у своєму твіттері, на який підписані понад 5,6 мільйона людей. (BBC Ukr)
Stephen King
I'm quitting Facebook. Not comfortable with the flood of false information that's allowed in its political advertising, nor am I confident in its ability to protect its users' privacy. Follow me (and Molly, aka The Thing of Evil) on Twitter, if you like.
Виявили півкілометровий трубопровід, який качав спирт з Придністров’я в Україну. На кордоні з Молдовою українські прикордонники виявили трубопровід довжиною півкілометра, яким качали спирт з невизнаного Придністров’я до України. Правоохоронці на ділянці відділу прикордонної служби «Роздільна» за 500 метрів від кордону виявили поліетиленову трубу… з характерним запахом спирту, що знаходилася під землею. (hromadske)
Археологи знайшли найстарішу конструкцію з дерева, створену людьми. В Чехії знайдено стінки квадратного колодязя з дубу, якому 7 тис років. (CNN)
Twitter маркуватиме і видалятиме «маніпулятивні» фото та відео. Соціальна мережа Twitter позначатиме та видалятиме медіа файли, які будуть розпізнаватися як відредаговані або маніпулятивні. У мережі також планують перевіряти текст, який супроводжуватиме подібні файли та профіль користувача. Марковані як «фейкові» файли міститимуть попередження. Нововведення почнуть діяти з 5 березня 2020 року. (РС)
Помер актор Кірк Дуглас. Батько Майкла Дугласа помер у Лос-Анджелесі у віці 103 роки.
Remembering Kirk Douglas: 1916 - 2020
Один раз побачити
Spiral (2020 Movie) Teaser Trailer – Chris Rock, Samuel L. Jackson
Компанія Lionsgate Movies оприлюднила трейлер фільму “Spiral”. Фільм жахів стане дев’ятою частиною франшизи “Saw” (“Пила”). Режисером стрічки став Даррен Лінн Боусман, який знімав кілька попередніх фільмів франшизи. Картина розповідає про розслідування низки жахливих смертей поліцейських. Ролі у фільмі грають Кріс Рок, Семюел Л. Джексон, Макс Мінгелла та Марісол Ніколс. Прем’єра стрічки - 15 травня 2020 року. (IndieWire)
Цей день в історії
6 лютого 1952 року - по смерті короля Георга VI 26-річна Єлизавета Віндзор стала королевою Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
6 лютого 1993 року - бельгійський парламент прийняв поправку до першої статті конституції про федеративний устрій держави, згідно з якою посилилась самостійність обох частин країни — Валлонії та Фландрії.
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь