View profile

Вісткар - Issue #374

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 7 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

February 7 · Issue #374 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 7 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

ЗНО 2020: без нового правопису і обов'язкової математики
В Україні розпочалась нова кампанія “Зовнішнього незалежного оцінювання”. ЗНО-2020, за оцінками, складатимуть близько 350 тис. людей - випускники шкіл цього і минулих років, учні профтехів.
Реєстрація почалась 3 лютого і триватиме до 24 березня 2020 року.
Учням 11 класу три предмети ЗНО будуть зараховані як державна підсумкова атестація - оцінки підуть в атестат.
Випускники обов'язково мають здавати три предмети: українську мову і літературу, математику (або історію України (період ХХ — початок ХХІ століття) - на вибір, а також ще один предмет з переліку: біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова та французька мова. Математика цього року не є обов'язковою для ЗНО. Проте стане такою для ЗНО 2021 року.
Українська мова і література - єдиний предмет, який обов'язково мають здавати всі випускники. Рік тому уряд ухвалив нову редакцію українського правопису, але на тестах ЗНО з української мови це не позначиться.
Результати опублікують на інформаційних сторінках учасників до 24 червня 2020 року. (BBC Ukr)
Більше новин
Прем'єр Іспанії анонсував діалог з Каталонією у лютому. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес зробив заяву після зустрічі з каталонським лідером Кімом Торрою у спробі покращити напружені відносини між офіційним Мадридом і Каталонією. Ця зустріч не принесла прориву через різні позиції сторін щодо питання прагнення Каталонії отримати незалежність від Іспанії. Попри це, сторони погодилися розпочати офіційні міжурядові переговори до кінця лютого. (DW/Reuters)
Організатор фінансової піраміди Берні Медофф, засуджений в США до 150 років, попросив відпустити його на свободу. Медофф повідомив суд, що страждає на невиліковну хворобу нирок. У документах йдеться, що жити йому залишилося не більше 18 місяців. Медофф сів на 150 років у 2009 році за обман тисяч людей на загальну суму $13 млрд. Мейдоффу 81 рік, в липні 2019 го його перевели у відділення паліативної допомоги. Він також страждає на серцево-судинні захворювання, у нього гіпертонія. В грудні минулого року Медоффу вже було відмовлено у звільнені. (AP)
Американка встановила рекорд з тривалості космічних місій серед жінок. Крістіна Кох з НАСА повернулася на Землю, завершивши найдовший космічний політ, коли-небудь виконаний жінкою. Вона провела на Міжнародній космічній станції майже цілий рік - 328 днів. (DW)
Astronauts Christina Koch, Luca Parmitano and Cosmonaut Alexander Skvortsov Return Home from Space
США: все більше людей не довіряють соціальним мережам, як джерелам політичних новин. Нове опитування компанії Pew Research показало, що американці, незалежно від політичних поглядів, не довіряють соціальним мережам, коли йдеться про новини політики і виборчих кампаній. Найменший рівень довіри у трьох найбільших мереж - Facebook, Instagram і Twitter. В той же час, саме соціальні платформи стали головним джерелом новин. Опитування Pew в 2018 році показало, що 68% американців отримують певний обсяг новин з соціальних медіа, а для 43% джерелом є Facebook. Отже, Facebook перетворився на головне джерело новин, якому більшість людей не довіряють, коли йдеться про політику. (Socialmediatoday)
Жовтим позначено рівень недовіри
Жовтим позначено рівень недовіри
Один раз побачити
THE JESUS ROLLS Official Trailer (2020) The Big Lebowski 2, John Turturro Movie
Перший трейлер картини “The Jesus Rolls”, яку називають спін-оффом культової стрічки “Big Lebowski”, схоже не має з нею нічого спільного, хоча в обох картинах є спільний персонаж: Jesus Quintana, якого грає Джон Туртурро (John Turturro). Ролі в картині виконують Одрі Тату, Крістофер Вокен, Сюзан Сарандон і кілька інших зірок. (Slashfilm)
ZERO ZERO ZERO Official Trailer (2020) Gabriel Byrne, Amazon Series
Вийшов офіційний трейлер серіалу “Зеро Зеро Зеро” від Amazon. Нову “кокаїнову” драму знімали на локаціях в Мексиці, Італії, Сенегалі, Морокко та США. Серіал базується на бестселері Роберто Савіано (Roberto Saviano) з такою ж назвою про кокаїнову індустрію та її вплив на світову економіку. Серіал з 8 епізодів виходить 6 березня на Amazon Prime Video. (ew.com)
Цей день в історії
7 лютого 1483 року - в римській друкарні Еухарія Зільбера вийшла праця професора Болонського університету Юрія Дрогобича «Прогностична оцінка поточного 1483 року», перша з відомих на сьогодні виданих книг українського і східно-європейського автора.
7 лютого 1992 року - в нідерладському Маастрихтті міністри закордонних справ, економіки та фінансів 12 країн підписали «Договір про Європейський Союз», який передбачав завершення формування єдиного внутрішнього ринку, створення монетарного та валютного союзів і трансформацію Європейської економічної спільноти в наднаціональне політичне об’єднання.
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь