View profile

Вісткар - Issue #378

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

February 13 · Issue #378 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Для спільної європейської валюти почалися важкі часи
Багато хто очікував, що 2020 рік буде успішним для євро. Розставання з Британією відкривало для ЄС шлях до більш визначеного майбутнього. Послаблення торговельної війни між США і Китаєм давало надію на зростання промислового виробництва і експорту. Але реальність виявилася іншою.
Євро перебуває на найнижчому до американського долара рівні за останні чотири місяці і близькому до найнижчого за 30 місяців.
Таким є результат впливу одразу багатьох факторів. Головними є політичні. Зокрема, події в Німеччині, де політична ситуація близька до хаосу.
Серед головних негативних факторів - стан промислового виробництва. Італія, як раніше Німеччина і Франція, повідомляє про жахливу ситуацію у промисловості. Всі три головні економіки зони євро закінчили минулий рік з найнижчими показниками темпів економічного росту.
З'явилася ще одна технічна причина. Євро стала привабливою валютою для практики отримання кредитів там, де відсотки мінімальні і наступного “паркування” грошей там, де відсотки вищі, з тим, щоб заробляти на різниці. Євро з від'ємними ставками працює навіть краще за японську єну, яку раніше використовували для таких операцій, які рано чи пізно починають “тиснути” на курс.
Все це відбувається в умовах, коли капітали течуть в США, де працюють найбільші в світі корпорації, а фондовий ринок б'є рекорди зростання. Результат? Долар стає сильнішим. (Bloomberg)
Надії на зростання євро проти долара залишилися в минулому
Надії на зростання євро проти долара залишилися в минулому
Більше новин
ЄС не змінить політику санкцій щодо Росії без прогресу “Мінська”. За словами єврокомісара Олівера Варгеї, політика санкцій ЄС щодо Росії не зміниться, поки не буде прогресу в мінському процесі. Він також наголосив, що окуповані території не завадять зближенню України та ЄС. За словами Варгеї, не менш важливою є свобода преси і судів, а також реформа банківського законодавства. (DW)
Через вихід Великобританії Євросоюз вже втратив 75 млрд євро. Через “Брекзіт” загальна сума коштів, які матиме у своєму розпорядженні Брюссель, значно зменшилася. Бюджет Європейського Союзу з 2021 по 2027 роки зменшиться в цілому на 75 млрд євро. (DW)
Україна залучила рекордні 9,2 млрд гривень на аукціоні з продажу ОВДП. Уряд запропонував інвесторам державні облігації в гривні з терміном обігу в 3 місяці, 1, 2 та 4 роки. Крім того, Україна продавала зобов’язання в американських доларах на 1 та 2 роки. Найбільше (близько 5 млрд гривень) вдалося залучити на облігаціях номінованих в доларах. Їх розмістили під ставку 3,39%. До цього у 2020 році відбулися чотири аукціони з продажу ОВДП. Двічі Україні вдалося залучити по 6,3 млрд гривень, один раз – 6 млрд гривень і ще раз – 2,3 млрд. (Радіо Свобода)
Американці не готові обрати президентом соціаліста. Під час опитування Gallup більше ніж 9 з 10 американців заявляють, що готові проголосувати на виборах президента за кандидата який буде або чорношкірим, чи католиком, або євреєм чи іспаномовним. Вісім з 10 підтримають гея чи лесбіянку. Менше 7 з 10 готові віддати голос кандидату якому менше 40 років, більше 70 років, мусульманину чи атеїсту. Найбільше опонентів буде у кандидата соціаліста - за нього готові голосувати менше половини американців (45%), тоді як 53% - не підтримають такого. В таблиці видно як міняються пріоритети американців в залежності від політичної орієнтації. (Gallup)
За соціаліста готові голосувати лише 17% республіканців, але 76% демократів.
За соціаліста готові голосувати лише 17% республіканців, але 76% демократів.
Поліція Нової Зеландії почне використовувати віртуального поліцейського. Розроблений місцевими компаніями “AI officer” - “жінка” на ім'я Елла. Це анімований віртуальний асистент, який з наступного тижня буде вітати гостей штаб-квартири поліції та відповідати на запитання відвідувачів. Це перший етап розробки, на якому планується підтвердити саму концепцію “цифрового офіцера”., пояснюють автори проекта.(NZ Herald)
Google оскаржить в суді штраф Єврокомісії. Технологічний гігант звернувся до європейського суду, щоб оскаржити штраф в сумі $2,6 млрд. Антитрастовий орган ЄС оштрафував американську компанію за “несправедливу” конкуренцію, коли Google надає перевагу власним інструментам порівняння цін товарів під час шопінгу в онлайні, що позбавляє шансів на конкуренцію менших європейських конкурентів. (Reuters)
Британський регулятор сфери комунікацій отримав більше повноважень. Тепер Ofcom буде відповідальним і за контроль платформ соціальних медіа. Метою такого кроку називають необхідність захисту споживачів від небезпечного контенту та видалення нелегальних матеріалів. Поки невідомо як саме регулятор буде змушувати великі онлайнові платформи “захищати” інтереси людей і як саме “карати” порушників. Ofcom вже має повноваження на регулювання діяльності теле і радіо мовників, включно із BBC, та займається скаргами на їхню діяльність. (BBC)
Незрячі люди “захищені” від шизофренії. Багаторічні дослідження дають підстави вважати, що сліпота якимось “таємним” чином захищає мозок людини від шизофренії. Вчені сподіваються, що виявлена кореляція між сліпотою і відсутністю поширеного ментального захворювання дасть можливість з'ясувати зв'язок між зором  і психічними розладами. (Vice)
Бійка мишей у метро - найкраще фото. Фотограф Сем Роулі провів у лондонському метро тиждень, аби “схопити” цей кадр. Однієї ночі він сфотографував двох мишей, що буквально билися за кусень їжі, кинутий пасажиром. Наполегливість Сема принесла результат: він отримав премію глядацьких симпатій - LUMIX People’s Choice Award - конкурсу “Фотограф року дикої природи”. Конкурс організовує лондонський Музей природознавства. (BBC Ukr)
BBC News (UK)
Picture of two mice squabbling over a crumb of food in a London underground station wins photography award 🐭📸🐭

https://t.co/gQrTCbyKtd https://t.co/SGISgUf4n7
Пудель виграв популярне шоу собак Westminster Dog Show. Трирічна “пуделиха” Siba стала головною переможницею 144-го Westminster Kennel Club Dog Show і отримала звання “Best in Show”. Віппет на ім'я Bourbon став другим. Це вже п'ята перемога “стандартних пуделів”. Собаки цієї породи перемагали у 1935, 1958, 1973 і 1991 роках. Святковою вечерею для переможниці стала порція м'яса курки. (USA Today)
'Siba' the standard poodle wins Best in Show at 2020 Westminster Kennel Club Dog Show | FOX SPORTS
Один раз побачити
THE FRENCH DISPATCH | Official Trailer
Searchlight Pictures оприлюднила новий трейлер фільма Веса Андерсона “The French Dispatch”. Новий фільм Андерсона - це історії, які надруковані в останньому випуску американського журналу, що виходив у вигаданому французькому місті. Журнал згаданий в картині, це спогади про журнал The New Yorker, який Андерсон виписував, коли був підлітком. Картина наповнена зірками, серед яких Бенісіо дель Торо, Тильда Свіндон, Біл Маррей, Елізабет Мосс та Франсіс Макдорманд. “The French Dispatch” виходить на екрани 24 липня. (Brooklin Vegan)
Цей день в історії
13 лютого 1895 року - брати Люм’єр запатентували «кінематограф».
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь