View profile

Вісткар - Issue #379

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 14 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

February 14 · Issue #379 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 14 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Українці відкрили майже 70 млн платіжних карток
В Україні відкрито 68,9 млн банківських платіжних карток.
За даними НБУ, понад 60% з них – активні платіжні картки (42,2 млн). З них безконтактних - 8,6 млн.
На одного українця тепер припадає 1,2 активні платіжні картки.
За кількістю операцій переважали безготівкові – 4 167,1 млн шт. (82,4%), тобто вісім із десяти операцій із платіжними картками були безготівковими. Обсяг безготівкових операцій становив 1 798,3 млрд грн, що склало 50,3% від усіх операцій з картками (за підсумками 2018 року – 45,1%). П’ять років тому цей показник становив лише 25%.
Минулого року найбільша кількість операцій із використанням карток припадала на розрахунки в торговельних мережах – 51,2 %, за обсягами – домінували перекази з картки на картку – 42,4 %. (НБУ)
Більше новин
В Одесі поліцейські пограбували офіс, де проводили обшук. В Одесі правоохоронці під час обшуку викрали особисті речі працівників офісу. Обшук вони проводили у комерційній структурі, яка працює з товариством сліпих. Поліцейські вилучили обладнання на 1,5 мільйона гривень, а також привласнювали речі працівників офісу. Суд визнав підприємців невинними, однак ані обладнання, ані вкрадених речей їм так і не повернули. (Новинарня)
Одесские следователи воруют у слепых
У Бристолі, на південному заході Великої Британії, знайшли нове графіті вуличного художника Бенксі. На стіні зображено дівчинку, яка стріляє з рогатки, а на стіні з'являється червона пляма з квітів.
Біллі Айлиш опублікувала пісню “No Time To Die” для нового фільму про пригоди Джеймса Бонда. 18 лютого на церемонії вручення музичної премії Brit Awards в Лондоні Біллі Айлиш вперше виконає композицію “No Time To Die” наживо. (BBC)
Billie Eilish - No Time To Die (Audio)
Британське видання New Musical Express назвало переможців премії NME Awards 2020. Найкращих артистів визначають читачі журналу. В категорії “Best Song In The World” перемогла Billie Eilish – “Bad Guy”. В категорії “Best Album In The World” кращим став альбом Lana Del Rey “Norman Fucking Rockwell”. (NME)
Lana Del Rey - Doin’ Time (Official Video)
Один раз побачити
The Green Knight | Official Teaser Trailer HD | A24
Кінокомпанія A24 опублікувала трейлер фільму Девіда Лоурі “Зелений лицар”. У ньому грають Алісія Вікандер, Джоел Едгертон, Кейт Дікі, Баррі Кеоган. Але головна роль дісталася Деву Пателю. Сценарій стрічки заснований на середньовічній поемі “Сер Гавейн і Зелений Лицар” невідомого автора XIV століття про Гавейна, племінника короля Артура. (Vanity Fair)
Цей день в історії
14 лютого 44 року до н.е. - Імператор Гай Юлій Цезар учетверте став диктатором і всупереч римській традиції отримав повноваження без всяких часових обмежень. Публічна заява про намір правити вічно викликала невдоволення у вищих колах Риму і стала причиною змови проти Цезаря його найближчих соратників.
14 лютого 269 року - за наказом імператора Клавдія за сповідання Христа був обезголовлений римський священник Валентин. Згідно з легендою, перебуваючи у в’язниці перед стратою, святий Валентин залишив прощальну записку дочці тюремника, з якою подружився, і підписав її “Від твого Валентина”.
14 лютого 1876 року - Александр Белл продемонстрував роботу першого телефону.
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь