View profile

Вісткар - Issue #380

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 17 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

February 17 · Issue #380 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 17 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Загальний борг американців перевищив $14 трлн
Американці 22 квартали поспіль збільшують обсяги своєї заборгованості. Люди беруть більше кредитів для покупки житла, або для рефінансування поточної заборгованості. Про це повідомляє Federal Reserve Bank of New York.
Загальний борг американських домогосподарств у 4-му кварталі минулого року виріс на $601 млрд порівняно з 4-м кварталом попереднього року і вперше в історії перевищив рівень у $14 трлн.
На $120 млрд до $9.56 трлн виросла заборгованість за іпотечними кредитами. Відсоткова ставка 30-річного кредита на покупку житла впала за останній рік на 100 базових пунктів. Тепер кредит у $500 тис на 30 років коштує менше $300 на місяць.
Обсяг студентських боргів виріс до $1.51 трлн ( складав $1.46 трлн наприкінці 2018 року). Більше $100 млрд студентських боргів на навчання припадає на людей віком 60 років і більше. Обсяг кредитів на автомобілі виріс до $1.33 трлн, а заборгованість по кредитних картках - до рекордних $930 млрд. (Yahoo!)
Більше новин
Партія Зеленського визначила свою ідеологію - “активний центризм”. Українська владна партія “Слуга народу” провела 15 лютого в Києві свій з’їзд, під час якого ухвалила кадрові рішення та визначила власне ідеологічне спрямування. За словами голови партії Олександра Корнієнка, це “активний центризм”. Учасники з’їзду вирішили, що партія братиме участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року. (Радіо Свобода)
Facebook щодня видаляє мільйон фейковий акаунтів. Голова корпорації Facebook Марк Цукерберг заявив, що адміністратори соціальної мережі щодня видаляють близько мільйона фейкових акаунтів, частина з яких пов’язані з політичними кампаніями різних урядів. Про це він заявив у своїй промові на міжнародній конференції з безпеки в Мюнхені. “Зараз ми видаляємо понад мільйон фальшивих акаунтів в день. Переважну більшість з них виявляють протягом декількох хвилин після реєстрації. Велика частина з них не пов’язана з державними суб’єктами, які намагаються вплинути на вибори. Вони є комбінацією спамерів і людей, які намагаються робити різні речі. Але, безумовно, деякі з них – частина кампаній урядів”, – сказав Цукерберг. (Радіо Свобода)
Керівництво французької кінопремії пішло у відставку через новий фільм Поланські. Відставка комітету премії Cesar, яка є французьким еквівалентом американської кінопремії Oscar, сталася за два тижні до нагородження переможців. Причиною масової відставки стала скандальна ситуація навколо нової стрічки режисера Романа Поланські “An Officer and a Spy”, яка опинилася серед кандидатів у 12 номінаціях. Картина розповідає історію Альфреда Дрейфуса, офіцера, якого несправедливо звинуватили у шпигунстві на користь Німеччини у 1890-х роках. Поланські розпочав роботу над фільмом минулого року майже одразу після того, як французька актриса звинуватила його у зґвалтуванні у 1975 році, коли їй було 18 років. 86-річний Поланські відкидає це звинувачення. (Reuters)
An Officer and a Spy / J'accuse (2019) - Trailer
Футбольний клуб Manchester City відсторонили від єврокубків на два роки. Англійський топ-клуб покараний за порушення правил фінансового фейр-плей. Клуб також зобов'язали виплатити штраф у 30 мільйонів євро. Клуб має намір подати апеляцію. У 2019 вартість клубу оцінювалася в $2,7 млрд. Команда бере участь в основному турнірі Ліги чемпіонів протягом останніх восьми сезонів. Фінансовий фейр-плей діє з 2011 року і зобов'язує підтверджувати свою беззбитковість клуби, які беруть участь в турнірах УЄФА. (DW)
Відео зустрічі астронавтки NASA зі своїм псом стало хітом інтернету. Астронавтка Кристина Кох зустрілася зі своїм собакою після рекордного для жінки перебування на борту Міжнародної космічної станції. Після 328 діб відсутності, на порозі її дома жінку зустрів пес на ім'я LBD (або Little Brown Dog). Радість впізнавання і зустрічі зафіксовано на відео, яке швидко поширилося інтернетом. (Space)
Christina H Koch
Not sure who was more excited. Glad she remembers me after a year! https://t.co/sScVXHMHJn
Один раз побачити
Stranger Things 4 | From Russia with love… | Netflix
Netflix опублікував тизер чергового, четвертого, сезону серіалу “Дивні дива”. Підзаголовок відео - From Russia with love… (З Росії з любов'ю …). Події тизера відбуваються, схоже, у радянському таборі в Сибіру, де ув'язнені будуть залізницю. Серед них глядачі серіалу можуть впізнати героя попередніх сезонів – шерифа Джима Хоппера. (Vulture
Цей день в історії
17 лютого 1600 року - після семирічного ув’язнення в Римі на площі Квітів за рішенням суду інквізиції спалили 52-річного доктора богослов’я Джордано Бруно, якого звинуватили у єресі. Дж Бруно став легендою як символ раціоналістичного світобачення і вільного пошуку правди всупереч релігійним догматам та авторитету церкви.
17 лютого 1904 року - прем’єра опери Джакомо Пуччіні “Мадам Батерфляй” в Міланському театрі Ла-Скала закінчилась провалом.
Puccini - Mme Batterfly - Un bel di, vedremo - Ying Huang - Cio-Cio-San (Mme Butterfly)
Підтримати Вісткар можна швидко і безпечно за цим посиланням. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь