View profile

Вісткар - Issue #387

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 6 березня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

March 6 · Issue #387 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 6 березня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги. Попередній випуск можна прочитати тут.

90 відсотків людей в світі по-різному оцінюють можливості жінок і чоловіків
Такими є результати дослідження “Індекс гендерних соціальних норм” (Gender Social Norms Index , або GSNI), опублікованого у четвер, 5 березня, в рамках програми ООН “Програма розвитку Об'єднаних націй” (United Nations Developement Programme).
За допомогою індексу GSNI вимірюється, яким чином суспільні переконання впливають на гендерну рівність в таких областях, як політика, робота і освіта. Його складають на підставі даних, зібраних в 75 країнах світу у респондентів, кількість яких відповідає 80 відсоткам населення планети.
Згідно з результатами цього дослідження, близько половини чоловіків і жінок по всьому світу вважають, що чоловіки є кращими політичними лідерами. У той же час 40 відсотків людей в світі вважають, що чоловіки краще справляються в якості керівників в бізнесі і повинні мати перевагу при отриманні робочого місця в ситуації, коли вільні вакансії обмежені.
28 відсотків опитаних заявили також, що вважають справедливим, коли чоловік б'є свою дружину.
Найважливішим завданням жінок є дбати про сім'ю та дім, вважають 83% українців (жінок і чоловіків). Такими є результати опитування про роль жінок у суспільстві, яке провела соціологічна група “Рейтинг”. (GSNI)
Більше новин
Верховна Рада висловила недовіру генпрокурору Рябошапці. Під час позачергового засідання Верховної Ради члени парламенту більшістю голосів висловили недовіру генпрокурору Руслану Рябошапці. Раніше президент Зеленський закинув Рябошапці брак результатів роботи. (DW/BBC Ukr)
Турецький спецназ блокуватиме повернення біженців з Греції. Протидіяти поверненню біженців з Греції буде додатково тисяча турецьких силовиків, яких Анкара перекинула на кордон. За даними Туреччини, на кордоні перебувають близько 10 тисяч людей, які прагнуть потрапити в ЄС. Водночас Євросоюз підтримує грецькі органи влади, які намагаються цьому завадити. (DW)
Путін і Ердоган узгодили документ про мирне врегулювання в Сирії. Москва і Анкара погодили документ про мирне врегулювання збройного конфлікту в Сирії. Про це 5 березня після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом у Кремлі заявив президент Росії Володимир Путін. Перед переговорами президентів сторони обмінялися різкими заявами. Але Туреччина не звинуватила безпосередньо Росію в причетності до загибелі своїх військовослужбовців. (Радіо Свобода)
Нетаньягу знову бракує голосів для формування уряду. Після парламентських виборів в Ізраїлі право-релігійний блок на чолі з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньягу отримує 58 мандатів. Для формування уряду необхідний 61 голос. Таким чином, Нетаньягу бракує трьох мандатів. У політичного суперника прем'єра, лідера партії «Кахоль Лаван» («Біло-сині») Бені Ганца – 33 крісла в парламенті. Офіційні результати виборів Центрвиборчком оприлюднить 10 березня. Це були треті менш як за рік парламентські вибори в Ізраїлі. За підсумками попередніх виборів у вересні ні Нетаньяху, ні Ганц не змогли сформувати коаліцію. Сам Нетаньягу через два тижні постане перед судом. Його звинувачують у корупції, шахрайстві та зловживанні довірою. Прем'єр усі звинувачення на свою адресу відкидає. (Радіо Свобода)
Проект SETI @ home закрили після 20 років роботи. Автори проекту SETI @ home - системи розподілених обчислень для аналізу сигналів в пошуках позаземного життя - оголосили про його припинення. Відповідну заяву опубліковано на сторінці Каліфорнійського університету в Берклі. SETI @ home придумали для того, щоб поєднати додаткові потужності, необхідні для обробки сигналів з космосу. Проект стартував в 1999 році, коли вчені з Берклі написали програму, встановивши яку, будь-яка людина в світі могла надати обчислювальні потужності свого домашнього комп'ютера для обробки сигналів, отриманих з телескопа Аресібо в Пуерто-Ріко. За 20 років дії програми в ній взяли участь кілька мільйонів людей. Проект припинено через падіння наукової цінності отриманих даних, та через значну кількість інформації, на обробку якої просто не вистачає часу. (SETI)
UC Berkeley SETI
Thanks to the many volunteers who have helped crunch data for [email protected] in the last two decades. On March 31, the project will stop sending out new work to users, but this is not the end of public engagement in SETI research. https://t.co/P0t0v8w7n4
Вперше операцію з редагування ДНК зроблено пацієнту “на живо”. Лікарі в Орегоні (США) вперше застосували технологію CRISPR для генної модифікації прямо в організмі живого пацієнта. Операція мала на меті повернути зір пацієнту, який страждав на успадковану форму сліпоти. Зазвичай, операції з генної модифікації виглядають як застосування мікроскопічних ножиць, якими з ДНК вирізають ген, що має мутацію. Це відбувається на генетичному матеріалі, який попередньо добувається з тіла людини. Цю технологію застосувати не вдалося, бо модифікований матеріал має завеликий розмір і його неможливо доставити назад у клітини за допомогою деактивованих вірусів, що використовуються як “транспортний засіб”. Тому група лікарів розробила препарат для модифікації ДНК, яка повертає клітинам організму можливість виробляти необхідний для повноцінного зору білок. Кілька крапель препарату наноситься у певні місця на задню стінку ока пацієнта під час операції, яка триває одну годину. Відновлення зору очікується за кілька місяців. (Statnews)
Один раз побачити
Ґрейгаунд. Трейлер (оригінальний) (2020)
Вийшов трейлер американської воєнної драми “Greyhound” (Ґрейгаунд). Початок Другої світової війни. Міжнародний конвой з 37 кораблів союзників під проводом капітана Ернеста Краузе має перетнути Атлантичний океан, уникнувши переслідування “Вовчої зграї” нацистських підводних човнів. Режисер: Аарон Шнайдер. Актори: Том Генкс, Елізабет Шу, Стівен Грем, Мануель Ґарсія-Рулфо, Карл Ґлусман та інші. Прем'єра картини у світі: 12 Червня 2020 року.
The Last of Us | Launch Trailer
Телеканал HBO розпочав роботу над новим телесеріалом за мотивами відеогри про пост-апокаліпсис The Last of Us. Адаптацією гри буде займатися автор серіалу “Чорнобиль” Крейг Мейзін (Craig Mazin) разом із автором гри Нілом Дракманном (Neil Druckmann). The Last of Us — відеогра у жанрі survival-action розроблена студією Naughty Dog у 2013 році. В травні виходить сіквел гри The Last of Us Part II. (Hollywood Reporter)
Цей день в історії
6 березня 1665 року - у Лондоні вийшов друком перший в світі науковий журнал — “Philosophical Transactions of the Royal Society”(“Філософські праці Королівського товариства”).
6 березня 1899 року - німецький хімік Фелікс Гоффманн отримав патент на аспірин.
6 березня 1970 року - в Англії вийшов сингл “Let It Be” групи The Beatles
Let It Be (Remastered 2009)
Підтримати Вісткар в один клік:
Порадьте Вісткар своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь