View profile

Вісткар - Issue #389

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 11 березня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

March 11 · Issue #389 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 11 березня. Ось так виглядають сьогодні новини варті вашої уваги.

Люди почали практикувати страхування вже 30 тис років тому
Дослідження прикрас виготовлених зі шкарлупи яєць страусів привели вчених до висновку, що люди, які дуже давно жили на території пустелі Калахарі створювали мережі взаємної допомоги.
Племена, які населяють сьогодні південні частини пустелі Калахарі в Африці добре знають, що війна або тривала спека можуть загрожувати їхньому існуванню. Щоб суттєво зменшити ризик тотального вимирання, вони вступають у стосунки із сородичами, що мешкають в сусідніх регіонах, далеких і близьких. Вони знають, що коли трапляється важкий рік і бракує їжі та води, вони можуть звернутися до сусідів по допомогу.
Ця практика з давніх часів стала адаптацією людей до специфічних кліматичних умов регіону, де існує значна нерівномірність і нестабільність у розподілі ресурсів та таких явищ природи, як температура чи кількість опадів.
За даними розкопок, такий спосіб доісторичного “страхування” існує в цьому регіоні останні 30 тис років. Вчені дійшли висновку, що прикраси з яєць страуса використовувалися як предмет обміну, який підтверджував факт існування домовленості між племенами. Науковці вважають, що традиція обміну різними “товарами” у різних древніх людей працювала, як механізм створення соціальних зв'язків. Зокрема, існують докази переміщення з такою метою різних речей - кам'яних інструментів та фарби - між дуже віддаленими поселеннями. (PNAS / Smithsonian Mag)
Більше новин
Трамп не приїде в Москву 9 травня. Президент США Дональд Трамп не зможе приїхати в Росію 9 травня для участі в святкуванні 75-річчя Перемоги, повідомляють ЗМІ. Пізніше це підтвердили в Кремлі. В той же час, Вашингтон запевнив Москву, що американська сторона “буде представлена ​​на високому рівні”. (Коммерсант)
Вибори в США: Байден здобув важливу перемогу над Сандерсом. Претендент на участь у виборах президента США, колишній віцепрезидент Джо Байден переміг у шести штатах на праймеріз Демократичної партії. Байден випередив свого конкурента, Берні Сандерса, в штатах Міссісіпі, Міссурі, Мічіган, Північна Дакота, Айдахо та Вашингтон. 10 березня визначалася доля голосів 352 делегатів літньої Національної конвенції Демократичної партії, де буде обраний кандидат на президентську посаду. Для цього претендентові потрібно зібрати 1990 голосів серед 3979 делегатів. (Радіо Свобода)
Путін виступив за “обнулення” президентського терміну. Президент Росії Володимир Путін підтримав ідею обнулення президентських термінів, що дозволить йому висунутися на виборах у 2024 році. Державна дума РФ підтримала цю норму. У поправці йдеться, що запропоноване в законопроєкті обмеження для однієї особи у вигляді двох президентських термінів “не перешкоджає особі, яка займала чи обіймає посаду президента РФ на момент набуття чинності цією поправкою, брати участь в якості кандидата на виборах президента РФ… незалежно від числа термінів, протягом яких зазначена особа займала чи займає цю посаду”. Зараз статтею 81 Конституції РФ закріплено, що одна і те ж особа не може обіймати посаду президента РФ більше двох термінів поспіль. (DW / BBC Ukr)
500 найбагатших людей світу втратили минулого понеділка разом $239 млрд. Ринки не залишають шансу багатіям уникнути втрат в часи кризи. (Robb Report)
Один раз побачити
Платформа. Трейлер (оригінальний) (2019)
“The Platform” (Платформа) від Netflix - фантастична алегорія на сучасне суспільство. Вертикальна в'язниця з однією камерою на кожен рівень. Двоє в'язнів у кожній камері. Лише одна платформа з їжею, яка поступово опускається згори донизу. Система була би справедливою, якби кожен арештант брав тільки необхідну кількість харчів. (/Film
Ozark Season 3 | Official Trailer | Netflix
Вийшов трейлер третього сезону серіалу “Ozark”. Прем'єра - 27 березня. Мартіну Берду (Джейсон Бейтман) і його дружині Венді (Лора Лінні) вдається відкрити казино The Missouri Belle. Однак підприємство з відмивання грошей для наркокартелю стикається з новими викликами, а героям знову доводиться боротися за виживання. (IndieWire)
Цей день в історії
11 березня 1702 року - у Лондоні вийшла друком одна з перших у світі щоденна газета “Daily Courant”. Газета складалася з однієї сторінки з двома стовпцями тексту та публікувала, головним чином, іноземні новини. Газета виходила до 1735 року, коли її було об'єднано з Daily Gazetteer.
11 березня 1818 року - у Лондоні вийшов перший у світі науково-фантастичний роман “Франкенштейн” 18-річної Мері Шеллі.
11 березня 1918 року - у форті Райлі американського штату Канзас зафіксовано перший смертельний випадок від невідомої хвороби, а кількість хворих з аналогічними симптомами досягло близько сотні чоловік. Пандемія “іспанського грипу”, що за 24 тижні охопила третину людства і тривалий час неправильно ідентифікувалась, привела до загибелі близько 50 мільйонів чоловік, більше, ніж під час Першої Світової війни і будь-яка інша епідемія в історії людства.
Підтримайте "Вісткар"
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь