View profile

Вісткар - Issue #394

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 березня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.
 

Вісткар

March 18 · Issue #394 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 березня. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги.

В Україні певний час не штрафуватимуть за несплату податків
В Україні через коронавірус не штрафуватимуть за несплату податків. Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу на період карантину через коронавірус. Ці зміни, зокрема, забороняють застосовувати штрафи за несплату податків.
Ухвалений закон забороняє:
- впроваджувати штрафи за порушення податкового законодавства з 1 березня до 30 квітня 2020 року;
- скасовує документальні та фактичні перевірки з 18 березня до 31 травня 2020 року;
- подовжує до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи.
Закон дозволяє:
- не нараховувати та не сплачувати з 1 березня до 30 квітня 2020 року плату за землю, а також не сплачувати податок на нерухомість;
- приватним підприємцям (ФОП) не сплачувати Єдиний внесок осіб (ЄСВ) з 1 березня по 30 квітня;
- не застосовувати щодо них штрафні санкції та пеню за несплату податків з 1 березня по 30 квітня;
- віддалену роботу для співробітників, держслужбовців і службовців місцевого самоврядування;
- дозволяє змінювати режим роботи на підприємствах, у держорганах та установах;
- звільняти від сплати штрафів та пені громадян, які вчасно не внесли виплати за споживчими кредитами з 1 березня по 30 квітня. (DW)
Більше новин
В Україні 14 випадків зараження коронавірусом, дві особи померли. Число офіційно зареєстрованих випадків зараження новим коронавірусом в Україні зросло до 14. Померла ще одна людина. “За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська області (1) та м. Київ (2)”, - йдеться у повідомленні МОЗ .(DW)
Київ: Користуватися транспортом зможуть тільки пасажири в медичних масках. Пасажирів без медичних масок до перевезення громадським транспортом у Києві не допускатимуть, каже перший заступник голови КМДА. Чиновник також повідомив, що КМДА не має наміру збільшувати кількість автобусів у зв'язку з закриттям метрополітену через обмежувальні заходи. (DW)
Уряд Іспанії націоналізував всі лікарні і компанії, що працюють на ринку медичних послуг. В країні оголошено надзвичайний стан та мобілізовані війська. Іспанія стала третьою країною світу, після Китаю і Італії, за масштабом поширення коронавірусу. (BI)
Фіни скуповують алкоголь. В країні різко виросли обсяги продажу алкоголю. Фіни закуповують його у оптових кількостях. Зокрема, дуже популярним є формат багатолітрової тари з вином для підключення до домашнього кранику. “Нічого подібного я не бачив вже років 30”, розповів один з керівників компанії Alko, яка монопольно контролює ринок роздрібного продажу алкоголю в країні. (Helsingin Sanomat)
В Норвегії власникам літніх будинків і дач за містом заборонили переїжджати туди під час епідемії. Всім наказано повернутися в свої помешкання в містах. В уряді побоюються ситуації, коли регіональні і сільські лікарні не зможуть прийняти значний обсяг пацієнтів у випадку, якщо люди вирішать перечекати епідемію за містом. (Citylab)
Чемпіонат Європи з футболу перенесли на літо 2021 року. УЄФА перенесла Чемпіонат Європи з футболу з 2020 року на літо 2021 року через коронавірус. Усі змагання під егідою УЄФА призупиняються до подальшого повідомлення. (DW)
Чад сплатить державний борг великою рогатою худобою. Уряд Республіки Чад сплатить держборг Анголі в сумі $100 млн натурою. З країни за наступні 10 років кредиторам передадуть 75 тис корів. Ангола втратила багато тварин через жахливу засуху останніх років. (BBC)
Один раз побачити
Інакше ягня. Трейлер (оригінальний) (2019)
Вийшов трейлер фільму жахів “The Other Lamb” (Інакше ягня). Дівчина, що народилася в лісі, в повністю жіночій секті, на чолі якої – чоловік, починає сумніватися в його вченнях і власній реальності. Режисер: Малгожата Шумовська. Актори: Реффі Кессіді, Міхіль Хейсман, Деніс Гоф, Келлі Кемпбелл, Ів Конноллі та інші. Прем'єра у світі: 3 Квітня 2020 року. (Vulture)
Цей день в історії
18 березня 1909 року - вперше радіоаматор вийшов у ефір з домашньої радіостанції.
18 березня 1931 року - компанія Schick випустила у продаж першу електробритву.
18 березня 1965 року - космонавт Олексій Леонов вперше в історії здійснив вихід у відкритий космос.
18 березня 1978 року - диск “Saturday Night Fever” групи Bee Gees вийшов на перше місце в усіх англомовних країнах.
Saturday Night Fever • Night Fever • Bee Gees
18 березня 1992 року - корпорація Microsoft презентувала операційну систему Windows 3.1.
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь