View profile

Вісткар - Issue #395

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 19 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

March 19 · Issue #395 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 19 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Економіка України - остання за рівнем свободи в Європі
"Вільних" лише шість: Сингапур (його показник найвищий – 89,4 бала), Гонконг, Нова Зеландія, Австралія, Швейцарія, Ірландія.
"Вільних" лише шість: Сингапур (його показник найвищий – 89,4 бала), Гонконг, Нова Зеландія, Австралія, Швейцарія, Ірландія.
Економіка України знову визначена як “переважно невільна” і за рівнем економічних свобод остання в Європі – такі дані останнього рейтингу американського аналітичного центру The Heritage Foundation.
Показник економічних свобод в Україні дещо кращий, ніж був в минулорічному дослідженні, але Україна все одно ще лишається посередині низки країн, які перебувають у другій найнижчій категорії економічних свобод. Поліпшення, яке помітили дослідники, стосується результатів діяльності не урядів президента Володимира Зеленського, а ще його попередників.
Індекс економічних свобод в Україні – 54,9 бала зі 100 можливих. Таким чином, зі 180 досліджених країн і територій вона 134-а. Рік тому вона мала 52,3 бала і була 147-ю теж зі 180. Зараз Україна має кращий показник за Афганістан і Пакистан, та гірший за Бенін і Кенію.
До категорії “помірковано вільних” потрапили 62 країни, серед них і майже вся решта країн пострадянського простору, включно із Росією, Білоруссю і Молдовою. Серед 63 “переважно невільних” опинилися, крім України, ще Узбекистан (його позиції кращі, ніж українські) й Таджикистан (він від України відстав).
В європейському регіоні, як його визначено в дослідженні (що дещо відрізняється від географічних меж Європи), Україна лишилася на найгіршому, останньому місці – 45-ю з 45, і її показник і далі значно нижчий і від регіональних, і від загальносвітових пересічних величин. (Радіо Свобода)
Більше новин
На час карантину військкомати призупинили призов на військову службу. В Україні військові комісаріати призупинили виклик призовників до призовних дільниць та обласних збірних пунктів. Вони також мають організовувати протиепідемічні заходи. (DW)
Ціни на нафту впали до рівня 2003 року. На тлі пандемії коронавірусу ціни на нафту впали до рівня 2003 року. Барель нафти марки WTI коштує 25 доларів. (DW)
“Євробачення-2020” скасовано через пандемію коронавірусу. Через поширення COVID-19 та обмежувальні рішення урядів організатори пісенного конкурсу вирішили відмовитись від його проведення. Наразі йдуть переговори про проведення “Євробачення” в Роттердамі в 2021 році. (DW)
Китай вислав з країни журналістів кількох провідних американських видань. Серед тих, хто змушений залишити Китай журналісти Wall Street Journal, New York Times та Washington Post. В Пекіні наголошують, що це крок у відповідь на обмеження діяльності китайських медіа в США. (TC)
Мобільні роботи створюють фігури “спілкуючись” лише між собою. На відео група зі 100 роботів 10 см у діаметрі самостійно створюють літери N і U , рухаючись виключно на підставі інформації, якою вони обмінюються між собою. Кожний робот отримує форму фігури, сам визначає місце і планує маршрут до своєї позиції. (IEEE Spectrum)
Shape Formation in Homogeneous Swarms Using Local Task Swapping
Фестиваль Glastonbury 2020 скасували через коронавірус. Британський музичний фестиваль Glastonbury 2020 скасували через коронавірус, повідомили організатори фестивалю. Фестиваль планували влаштувати 24-28 червня. Хедлайнерами Glastonbury мали стати Кендрік Ламар, Пол Маккартні, Тейлор Свіфт, Даяна Росс, а також Banks, Dua Lipa, Fatboy Slim та Metronomy. (The Village)
Glastonbury Festival
We are so sorry to announce this, but we are going to have to cancel Glastonbury 2020. Tickets for this year will roll over to next year. Full statement below and on our website. Michael & Emily https://t.co/ox8kcQ0HoB
Один раз побачити
Ніколи, зрідка, іноді, завжди. Трейлер #2 (оригінальний) (2020)
Опубліковано другий трейлер драми “Never, Rarely, Sometimes, Always”. Це - інтимний портрет двох тінейджерок з пенсильванської провінції.  Коли Отем зіштовхується з незапланованою вагітністю та нестачею підтримки, вона разом зі своєю кузиною Скайлар наважується на непросту подорож до Нью-Йорку. Режисер: Елайза Гіттман. Актори: Раян Ігголд, Теодор Пеллерен, Талія Райдер, Сідні Фленіґан, Шерон ван Еттен та інші. Прем'єра у світі: 13 Березня 2020 року. (Rolling Stone)
Цей день в історії
19 березня 1534 року - зі смертю матері Сулеймана Пишного Айше Хафси владу у гаремі отримала його улюблениця Роксолана. З часом вона стала однією з найвпливовіших осіб імперії, започаткувавши так званий “Жіночий султанат”, понад столітній період в історії Османської імперії, коли дружини і матері султанів мали визначальний вплив на державні справи.
19 березня 1958 року - у Люксембурзі відбулось перше засідання Європейської Парламентської асамблеї, законодавчого органу Європейського економічного співтовариства. Сьогодні Європарламент — один із семи інститутів Євросоюзу.
За цим посиланням можна підтримати Вісткар
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь