View profile

Вісткар - Issue #400

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 26 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

March 26 · Issue #400 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 26 березня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації та продовжив карантин
Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації в Україні терміном на місяць і на місяць продовжив карантин – до 24 квітня.
Рішення ухвалили під час засідання Кабміну 25 березня. “Ми продовжимо карантин і запровадимо надзвичайну ситуацію в державі на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року”, – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Під час режиму надзвичайної ситуації влада не має права обмежувати конституційні права та свободи людей. Можуть проводити санітарно-епідеміологічні заходи, евакуацію, посилювати охорону правопорядку чи тимчасово зупиняти роботу підприємств.
Раніше режим надзвичайної ситуації ввели окремі області та міста України, зокрема у Києві, Київській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській, Тернопільській, Черкаській та Донецькій областях. Також режим НС запровадили у Запоріжжі. (The Village)
Більше новин
У магазини Києва не пускатимуть без масок. КМДА доручила магазинам не допускати відвідувачів без захисних масок під час карантину. У приміщенні магазинів може бути не більш ніж одна людина на 10 квадратних метрів торгової площі. КМДА забороняє продавати незахищені харчові продукти, а лише фасовані продукти або в упаковці виробника. Відстань між відвідувачами у чергах до кас чи терміналів самообслуговування має бути не менше ніж метр. Також у магазинах повинні встановити спиртовмісні антисептики для відвідувачів. (The Village)
Бундестаг схвалив антикризовий пакет на 750 мільярдів євро. Для допомоги невеликим фірмам та громадянам під час викликаної пандемією кризи буде виділена допомога на 156 мільярдів євро. Великі підприємства зможуть отримати кредити на загальну суму в 600 мільярдів євро. (DW)
У принца Чарльза виявлено коронавірус.  У сина королеви Великої Британії і Північної Ірландії Єлизавети Другої принца Вельського Чарльза було виявлено коронавірус. Згідно з тестом, здійсненим управлінням охорони здоров’я шотландського графства Абердиншир, спадкоємець британського престолу виказав позитивні результати щодо вірусу Covid-19. Тим часом повідомляється, що принц Чарльз перебуває у задовільному стані, маючи лише те, що визначається як “слабкі симптоми захворювання”. (BBC Ukr / Радіо Свобода)
Росія: Путін оголосив тиждень з 30 березня по 5 квітня неробочою. Президент РФ підкреслив, що всі екстрені служби, аптеки, магазини, банки, транспорт і органи влади продовжать роботу. Він також пообіцяв, що всім збережуть зарплату. (meduza)
Дослідження показало, що засіб проти малярії не допомагає проти коронавіруса. У звіті опублікованому в китайському журналі Journal of Zhejiang University in China йдеться про те, що препарат hydroxychloroquine, який є ліками проти малярії, не демонструє результату, як ліки проти коронавіруса. В той же час, висновок зроблено на підставі досвіду лише 30 пацієнтів, що недостатньо для надійних висновків. Майже одночасно у Франції пацієнтам, яким давали цей препарат, показали позитивну динаміку. Майже всі з 40 пацієнтів, які брали участь у експерименті, вилікувалися. Разом із препаратом проти малярії їм також давали антибіотик azithromycin. (Bloomberg)
Місяць музики для роботи і відпочинку безплатно пропонує сервіс Brain.fm. Якщо ви слухаєте музику, коли працюєте, або любите засинати під музику, спробуйте набір музики різних жанрів від сервісу Brain.fm. Їхній сервіс коштує $50 на рік, але зараз вони пропонують 1 місяць безплатно і не потребує даних для оплати. Необхідно перейти на сайт за цим лінком: brain.fm/invite/AE0QaZzM0K
Один раз побачити
Defending Jacob — Official Trailer | Apple TV+
Серіал “Defending Jacob” базується на романі Вільяма Лендея (William Landay), що має таку ж назву. У трилері йдеться про помічника прокурора, який стикається з моральною дилемою, коли його син став головним підозрюваним у вбивстві. В серіалі грають Кріс Еванс, Мішель Докері (“Downton Abbey”), Жеден Мартель (“Knives Out”), Черрі Джонс та інші. Серіал “Defending Jacob” виходить на сервісі Apple TV+ 24 квітня.
Цей день в історії
26 березня 1953 року - американський лікар Джонас Солк з університету міста Піттсбург оголосив про успішне випробування вакцини проти поліомієліту на невеликій групі дорослих і дітей.
26 березня 1977 року - група Foreigner випустила свій перший сингл “Feels Like the First Time”.
Foreigner-Feels Like The First Time
26 березня 1995 року - набула чинності Шенгенська угода про скасування візового контролю на кордонах семи країн ЄС.
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь