View profile

Вісткар - Issue #406

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 3 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

April 3 · Issue #406 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 3 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

МОЗ України запровадило протокол лікування хворих на COVID-19
Міністерство охорони здоров'я України запровадило єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19. Про це відомство повідомило ввечері у четвер, 2 квітня.
“На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн”, - заявив міністр Максим Степанов.
Протокол призначений для всіх медичних працівників, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Його мета - встановити чіткий алгоритм призначення та застосування лікарських засобів для лікування груп пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою (COVID-19) при її середньотяжкому, тяжкому та критичному перебігу.
За даними МОЗ, станом на вечір 2 квітня в Україні зафіксовано 897 лабораторно підтверджених випадків інфікування кронавірусом. Від COVID-19 в Україні померли 22 людини, а 19 осіб одужали.
Більше новин
Попри коронавірус ФРН залучить сезонних працівників зі Східної Європи. По 40 тисяч сезонних робітників зі Східної Європи зможуть в'їхати до Німеччини у квітні і травні, але з дотриманням низки обмежень. Так німецький уряд прагне допомогти власним фермерам зі збором урожаю. (DW)
Польща, Угорщина і Чехія порушили право ЄС щодо розподілу біженців. Польща, Угорщина і Чехія, відмовившись від участі у програмі розподілу біженців, порушили право Європейського Союзу. Відмова від виконання рішення Ради ЄС від вересня 2015 року є порушенням зобов'язань цими державами-членами, йдеться у рішенні Суду ЄС оприлюдненому у четвер, 2 квітня. Суд ЄС обґрунтував своє рішення тим, що східноєвропейські держави при відмові від виконання рішення Ради ЄС помилково послались на необхідність охорони свого громадського порядку та забезпечення їхньої внутрішньої безпеки. Про штрафи, які можуть бути накладені на Польщу, Угорщину та Чехію, у рішенні Суду ЄС не йдеться. (DW)
80% випадків з коронавірусом, які потребували інтенсивного втручання трапилися у людей, що вже мають захворювання. В США виявили, що більше ніж 2/3 пацієнтів інтенсивної терапії, у яких виявлено коронавірус, страждають на одне чи більше хронічних захворювань, зокрема, діабет чи хвороби серця, які ускладнюють стан хворого. Подібна статистика наявна також для Китаю та Італії. (nature)
Уряд дозволив роботу ломбардів і кредитних спілок під час карантину. Уряд дозволив відновити за умов карантину роботу «всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок». Про це йдеться в рішенні, яким внесено зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», інформує Урядовий портал 2 квітня. Також дозволено продаж запчастин для транспортних засобів, у тому числі для тракторів та іншої сільськогосподарської техніки, та продаж добового молодняка свійської птиці. (Радіо Свобода)
Опалення в будинках Києва почнуть вимикати з 5 квітня. “Ми вкотре не чекаємо традиційного 15 квітня для завершення опалювального сезону, щоб кияни змогли максимально зекономити кошти. Особливо враховуючи складний фінансовий стан в умовах жорсткого карантину та низки обмежень, що покликані вберегти містян від коронавірусної інфекції”, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. У КМДА додали, що вже з наступного тижня, за даними синоптиків, середньодобова температура становитиме вище ніж +8 градусів, а на згортання системи централізованого опалення необхідно 2-3 дні. (Радіо Свобода)
Один раз побачити
Зовнішні мілини. Трейлер (оригінальний)
Netflix показав трейлер серіалу “Зовнішні мілини” (Outer Banks). Компанія бунтівних підлітків знаходить карту скарбів, на поверхню виринає давно похований секрет. Актори: Медісон Бейлі, Мадлен Клай, Джонатан Девісс, Чарльз Істен, Алексіс Дезіре Джонс та інші. 10 епізодів на годину кожний вийдеть 15 квітня. (Collider)
Цей день в історії
3 квітня 1885 року - Готтліб Даймлер отримав патент на двигун внутрішнього згорання з водяним охолодженням.
3 квітня 1978 року - стрічка “Енні Холл” Вуді Аллена отримала чотири “Оскари”.
Annie Hall Official Trailer #1 - Woody Allen Movie (1977) HD
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь