View profile

Вісткар - Issue #410

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 10 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

April 10 · Issue #410 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 10 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Люди займалися землеробством вже 10 тисяч років тому
Нове дослідження підтверджує гіпотезу про те, що стародавні люди вирощували злаки і інші поживні рослини 10 тис років тому.
Дослідники Penn State University виявили вже п'яту зону на Землі де в доісторичні часи люди займалися землеробством, вирощуючи злаки. Стаття з результатами досліджень вийшла в журналі Nature.
За цими даними жителі регіону Амазонії не були тільки мисливцями і збирачами, а вирощували на спеціально створених ділянках маніоку, маїс і кілька інших поживних рослин одразу після закінчення Льодовикового періоду, в епоху Голоцену, тобто близько 10 тис років тому.
Гіпотеза про стародавнє землеробство давно існує в науці, але вперше виявлено докази і конкретні місця, де люди вирощували рослини.
Раніше з'явилася гіпотеза щодо місць, де в стародавні часи вирощували рис (територія Китаю), зернові на Близькому Сході, маїс і бобові в Мезоамериці та картоплю в Андах.
До останнього часу регіон Амазонії вважався територією суцільних лісів, де ніколи не ступала нога людини. (The Guardian)
Більше новин
OPEC і Росія узгодили припинення нафтової “цінової війни”. Учасники зустрічі країн-експортерів нафти в форматі OPEC+ погодили у четвер, 9 квітня, умови скорочення обсягів нафтовидобутку задля стабілізації світових цін. За даними агенції новин Reuters, що посилається на власні джерела в Організації країн-експортерів нафти (OPEC) та в російській делегації, сторони домовилися зменшити обсяги видобутку сировини загалом на 20 мільйонів барелів на добу. Досягнуті обсяги скорочень нафтовидобутку відповідають близько 20 відсоткам світових поставок. “Це глобальна угода”, - запевнило одне з джерел, що представляє OPEC, не уточнивши, чи візьмуть у ній участь США, на чому раніше наполягали Росія і деякі з країн-членів OPEC. В той же час, очікуваного зростання ціни на нафту за результатами угоди не відбулося. (DW / Радіо Свобода)
COVID-19: Стан Бориса Джонсона покращився. Хворий на COVID-19 прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон залишається в лікарні, однак, за даними британського уряду, стан його здоров'я покращився. (BBC Ukr / DW)
Банки продовжать термін дії карток, щоб люди не йшли у відділення. Українські банки під час карантину продовжать на три місяці термін дії карток, у яких він закінчується. (НБУ)
Кличко обіцяє не вимикати гарячу воду в Києві під час карантину. “Щороку одразу після завершення опалювального сезону столичні служби та підприємства починають готуватися до наступного сезону. Проведення гідравлічних випробувань – це не забаганка міської влади. Це необхідність, вимога чинного законодавства. Але за моїм дорученням на період обмежень технічна підготовка до наступного сезону буде проводитися тільки на об’єктах, де не треба вимикати воду споживачам”, – сказав мер Києва. Він додав, що міська влада хоче змінити формат випробувань і зменшити час, коли в будинках немає води під час тестувань трубопроводів. (Радіо Свобода)
Вчені виявили фермент, який розкладає пластикові пляшки на 90%.  Вчені з Університету Тулузи синтезували фермент, який розщеплює 90 відсотків поліетилентерефталату - пластика, який використовується при виготовленні пляшок. Нове дослідження опубліковано в журналі Nature.  ПЕТ є одним з найбільш поширених видів - на нього припадає близько 70 з 360 мільйонів тонн пластику, виробленого в світі щорічно. Вартість нового ферменту, необхідного для переробки тонни пластика, склала лише 4% від ціни первинного пластику.  Виготовлені з переробленої маси пляшки за якістю не відрізнялися від оригінальної партії. (The Guardian)
Один раз побачити
Про вчителя. Трейлер (оригінальний) (2020)
На Amazon Prime днями вийшла драма “About a Teacher” (Про вчителя). Молодий вчитель, який розпочинає свою кар'єру в школі проблемного району, навіть не уявляє, яких зусиль вимагає ця робота, до того ж чоловік не здогадується про власні упередження та незрілість. Режисер Ханан Хархоль зняв цю картину, спираючись на власний досвід. Актори: Леслі Хендрікс, Дов Тіфенбах, Аврора Леонард, Тібор Фельдман, Кейт Істман та інші. (Hollywood Reporter)
Цей день в історії
10 квітня 1815 року - на острові Сумбава в Індонезії почалось виверження вулкану Тамбора, яке тривало півроку і привело до глобального похолодання в усьому світі та голоду в Європі в 1816 році. Виверження вулкану Тамбора є найбільшим в історії людства.
10 квітня 1912 року - лайнер Titanic вийшов у своє перше й останнє плавання
10 квітня 1970 року - у Великій Британії вийшов перший сольний диск Пола Маккартні “McCartney”. На пресконференції з цієї нагоди Пол заявив про свою відмову співробітничати з Джоном Ленноном, що фактично означало припинення музичної діяльності The Beatles.
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь