View profile

Вісткар - Issue #416

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 22 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

April 22 · Issue #416 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 22 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Як в Україні планують пом'якшувати карантин
В Україні заговорили про пом'якшення карантинних обмежень. У середу, 22 квітня, уряд має прийняти рішення, що робити з карантином. Скоріш за все його продовжать, але пом'якшать.
Робоча група з математичного моделювання проблем, пов'язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2, яка створена в Національній академії наук (НАН) України, змоделювала пік захворювання та смертності від нового коронавірусу в країні. За розрахунками вчених, пік реєстрації нових випадків захворювання на COVID-19 на день припадатиме на 2-5 травня. А найбільше летальних випадків від коронавірусу фіксуватимуть в Україні 3-8 травня. За даними вчених, кількість нових випадків інфікування буде знижуватися до кінця травня.
Науковці, однак, зазначали, що ці розрахунки будуть дійсними, якщо українці не порушуватимуть правила карантину.
В МОЗ рекомендують уряду зняти обмеження на прогулянки в парках, але невеликими групами людей та з “дуже чітким обмеженням щодо кількості осіб та систем індивідуального захисту під час прогулянок”. Міністерство наполягатиме також, щоб для українців були відкриті музеї та бібліотеки.
Експерти дещо збентежені планом виходу України з карантину. Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що послаблення карантину варто починати з підтримки малого та середнього бізнесу.
Нещодавнє опитування Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) свідчить про те, що 18 відсотків представників малого бізнесу можуть закрити свій бізнес, 78 процентів говорять про можливу втрату майже всіх доходів, і тільки 4 відсотки прогнозують зростання прибутку.
Натомість Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що в столиці обмеження поступово послаблюватимуть лише після того, коли буде подолано пік поширення захворювання на коронавірус. За його словами, за тиждень-два, коли в країні пройде пік захворювання, виходячи із ситуації, Київ буде впроваджувати поступове послаблення обмежувальних заходів. (DW)
Більше новин
На Житомирщині та Київщині триває гасіння пожеж. У лісах Житомирської та Київської областей триває ліквідація осередків займання. На боротьбу з вогнем у двох областях кинуто понад 2 тисячі людей. (DW)
Індекс свободи преси: Україна опинилася на 96 місці. Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” (RSF) оприлюднила новий щорічний індекс свободи ЗМІ. В оприлюдненому рейтингу Україна посіла 96 місце і таким чином покращила свої позиції (роком раніше Україна була на 102 місці).  “Зростання України на шість позицій, найбільше в регіоні, обумовлене швидше падінням інших країн, ніж якимось реальним прогресом”, - йдеться у прес-релізі “Репортерів без кордонів”. Росія розташувалася на 149 місці. Найкраща ситуація зі свободою преси - в Норвегії, Фінляндії та Данії. Індекс свободи преси містить інформацію про 180 країн світу. (DW / RSF)
ВООЗ запевняє, що його не створили в лабораторії. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що коронавірус має тваринне походження, що заперечує повідомлення про його виробництво в лабораторії Уханя. Минулого тижня президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація перевіряла інформацію про можливе походження вірусу з лабораторії в Ухані. “Можливо, швидше за все, що вірус має тваринне походження”, - кажуть у ВООЗ. Як він передався від тварин до людей - досі незрозуміло. (BBC Ukr)
Оголошено переможців World Press Photo 2020. World Press Photo 2020 оголосив результати 63-го щорічного міжнародного фотоконкурсу. World Press Photo. Це один із найпрестижніших міжнародних конкурсів фотографів, заснований 1955 року. Цьогоріч члени журі переглянули майже 79 тисяч світлин від майже 5 тисяч фотографів із 129 країн світу. Серед переможців і призерів - 43 фотографи із 25 країн. (WPP)
IKEA розкрила секретний рецепт своїх фрикадельок. В компанії вирішили, що люди, які не можуть через карантин побувати в магазинах, тепер матимуть можливість приготувати фірмове блюдо у себе вдома. (highsnobiety)
Один раз побачити
AMONG THEM Official Trailer (2020)
Вийшов офіційний трейлер хорору “Among Them”.  Двоє грабіжників банку разом із небажаною заручницею ховаються у віддаленому мотелі в зимовій тиші. Коли їхній бос у призначений час не з'явився і вони втратили надію на отримання паспортів та “квитків на свободу”, вони починають боротьбу за виживання, щоб вціліти у протистоянні між собою.
Цей день в історії
22 квітня 1915 року - з газової атаки німців на війська Антанти почалась Друга битва за бельгійське місто Іпр. Хмара зі 168 тон хлору вивела з ладу дві французькі дивізії, які втратили біля півтори тисячі загиблими. Через два роки в цьому ж районі німецька армія застосувала уже інший газ, гірчичний, котрий отримав назву по місцю боїв — іприт.
22 квітня 1952 року - підрив атомної бомби в штаті Невада показано по телебаченню в прямому ефірі.
Чому б не підтримати Вісткар?
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь