View profile

Вісткар - Issue #418

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

April 24 · Issue #418 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

70% людей ходять на роботу в період карантину
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначає, що 70% людей в Україні ходять на роботу в період карантину. Він навів такі дані, посилаючись на соціологічні дослідження.
“Вся критична інфраструктура працює. Всі підприємства-експортери працюють. Якщо брати соціологічні дослідження, то у нас 70% людей ходять на роботу”, – сказав голова уряду за підсумками засідання Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Закарпатській області.
Він додав, що економіка в Україні працює, попри обмежувальні заходи, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зупинені лише галузі споживання, такі як ресторанний бізнес, готельний бізнес, масові заходи, – для того, щоб розірвати ланцюг зараження, сказав голова уряду. (Радіо Свобода)
Більше новин
Заробітчани переказали в Україну рекордні $16 млрд. Українські заробітчани у 2019 році переказали на батьківщину близько $16 млрд доларів, йдеться у свіжій доповіді Світового банку. Таким чином Україна залишається найбільшим отримувачем грошових переказів в Європі. “Україна залишається найбільшим отримувачем грошових переказів в регіоні, досягнувши нового рекордного показника близько 16 мільярдів доларів США”, - йдеться у доповіді. Для порівняння, у 2018 році трудові мігранти з України переказали додому близько $14 млрд. В 2020 році банк очікує на падіння переказів з-за кордону в Європі та Центральній Азії на 28%, а загалом у світі - на 20%. (BBC Ukr / VoA)
Лідери ЄС схвалили пакет заходів для “відновлення” економіки. Задля протидії спричиненій коронавірусом кризі глави держав та урядів ЄС затвердили пакет економічної допомоги на загальну суму до 540 мільярдів євро. Також лідери ЄС домовилися про створення спеціального фонду. Ухвалену фіндопомогу передбачається виділити на оплату праці працівників, а також для прямої фінансової допомоги окремим компаніям та країнам ЄС з високим рівнем державного боргу. Водночас канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) визнала, що під час саміту учасники не змогли досягти згоди за всіма пунктами, хоч і згодилися працювати разом. Голова Європейського центробанку Крістін Лагард застерегла від недостатнього реагування на економічні наслідки коронавірусної кризи. Європа ризикує зробити занадто мало і занадто пізно, зазначила вона, додавши, що, за оцінками ЄЦБ, ВВП в Єврозоні в поточному році може скоротитися на 15 відсотків. (DW / BBC)
У Чехії зняли загальнонаціональний карантин. Уряд Чехії в четвер ухвалив рішення скасувати загальнонаціональний карантин, який був введений в середині березня через епідемію коронавірусу. Жителі країни з 24 квітня знову зможуть вільно переміщатися по Чехії і виїжджати за кордон (за умови двотижневого карантину після повернення). Дозволено збиратися групами по 10 осіб. Чехія – одна з перших європейських країн, які ввели жорсткий карантин, і однією з перших його знімає. (Радіо Свобода)
Майже 50% смертей від коронавірусу у Європі стались у закладах соціального піклування. про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.  “За оцінками з країн Європейського регіону, до 50% тих, хто помер від COVID-19, знаходилися у закладах соціального піклування довгострокового перебування. Це неймовірна людська трагедія”, - зазначив він. (Eurointegration)
Національний банк знизив облікову ставку до 8%. Національний банк України знизив облікову ставку із 10 до 8%. “Продовження пом’якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів”, – пояснив голова НБУ Яків Смолій. Упродовж року Національний банк планує знизити облікову ставку до 7%. (Радіо Свобода)
SpaceX вивела на орбіту 60 супутників програми Starlink. Американська компанія SpaceX 22 квітня провела сьомий запуск у рамках програми Starlink. Ракета Falcon 9 стартувала з Космічного центру Кенеді у Флориді, який належить Національному аерокосмічному агентству США. Falcon успішно вивела на орбіту 60 супутників проекту Starlink. Перший ступінь ракети успішно посадили на платформу в Атлантичному океані. (Радіо Свобода)
Starlink Mission
Для розміщення реклами у Google доведеться пройти ідентифікацію. Відтепер для розміщення реклами на сервісах Google доведеться посвідчувати свою особу та вказувати країну перебування, повідомили в компанії. “Замовникам реклами потрібно буде представити посвідчення особи, документи про реєстрацію бізнесу або іншу інформацію, що дозволяє визначити, хто вони і в якій країні працюють”, - попередили в компанії. Починаючи “з цього літа” користувачі матимуть змогу перевірити, хто саме замовив розміщення реклами на платформах Google. (DW)
Один раз побачити
Велика. Трейлер (оригінальний)
“The Great” (Велика) - сатирична комедія про прихід до влади та панування імператриці Катерини II. Автори серіалу визнають, що їх більше цікавила можливість показати “сутність жінки”, ніж точне відтворення історичних подій. Актори: Ель Феннінг, Ніколас Голт, Фібі Фокс, Філл Вебстер, Крістоф Тек та інші. Прем'єра відбудеться 15 травня 2020 року на сервісі Hulu. (Vanity Fair)
Цей день в історії
24 квітня 1800 року - розпочато створення бібліотеки Конгресу США.
24 квітня 1895 року - Джошуа Слокам відправився у перше в світі одиночне кругосвітнє плавання. Більш ніж через три роки, 27 червня 1898 року, він повернувся в Ньюпорт (Род-Айленд), обігнувши земну кулю, пройшовши в одиночному плаванні більше 46000 миль (74000 км). 
24 квітня 1915 року - розпочато депортацію вірмен зі Стамбула, Александретти і Адани. Протягом подальших трьох років загинуло понад півтора мільйона вірмен, інші втекли або були виселені в пустелі Месопотамії, Лівану, Сирії, де більшість з них загинула через голод і хвороби. Більш ніж мільйон вірменських біженців було розсіяно по всьому світу.
Чому б не підтримати Вісткар?
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь