View profile

Вісткар - Issue #422

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 30 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

April 30 · Issue #422 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 30 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Китай категорично проти розслідування щодо походження COVID-19
Китай виступає проти того, щоб будь-яке розслідування було спрямоване на те, щоб звинуватити країну в розповсюдженні пандемії, заявив заступник глави МЗС КНР Юе Юйчен.
“Ми виступаємо проти того, щоб посадити Китай на лаву підсудних без жодних доказів його провини, а потім шукати ці докази за допомогою так званого міжнародного розслідування. Ми категорично проти такого міжнародного розслідування”, - сказав дипломат в інтерв'ю американському телеканалу NBC.
Раніше про те, що США ведуть розслідування щодо вини Китаю в поширенні інфекції, заявляв президент США Дональд Трамп і низка політиків інших країн світу.
Юе Юйчен також назвав абсурдними вимоги деяких країн про компенсацію Китаєм викликаних коронавірусом економічних втрат. (Reuters / Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Німецька економіка переживає найгірший спад за 50 років. Економіка Німеччини скоротиться на 6,3% у 2020 році через вплив коронавірусної інфекції. Такий прогноз оприлюднив 29 квітня міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр, відзначивши, що це буде найбільший спад у провідній економіці Європи з 1970 року. “Наслідки пандемії коронавірусу підштовхнуть нашу економіку до рецесії після 10-річного зростання”, – вказав Альтмаєр. Він додав, що уряд очікує на відновлення вже в 2021 році. (DW)
В Україні 30 квітня зможуть відкритися 872 ринки. Кабінет міністрів ухвалив рішення за яким в Україні 30 квітня зможуть відкритися 872 ринки. За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, урядову постанову опублікують 30 квітня. Контроль за дотриманням ринками протиепідемічних вимог здійснюватиме Державна продспоживслужба. (Радіо Свобода)
Нова монета номіналом 10 гривень з’явиться в обігу в червні. Національний банк України 3 червня введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти, повідомила 29 квітня пресслужба НБУ. На реверсі монети зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети. На першому етапі Національний банк планує увести в обіг понад 5 мільйонів 10-гривневих монет, що будуть розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах. Тож з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку й видавати їх своїм клієнтам. (Радіо Свобода)
Російських генералів позбавлять каракулевих шапок. Міноборони Росії запропонувало заборонити вищим офіцерам носити каракулеві шапки. Відповідний проект наказу президента розміщений на порталі правової інформації. Зараз каракулеві шапки в сухопутних військах РФ носять генерали і полковники, на флоті - адмірали і капітани першого рангу. (BBC Rus)
Пілотажні групи ВПС і ВМС США влаштували авіашоу на честь борців із коронавірусом. Пілотажні групи ВПС США Thunderbirds (Буревісники) і ВМС США Blue Angels (Сині Ангели) здійснили 28 квітня демонстраційний проліт над Нью-Йорком. Так вони висловили подяку всім, хто бореться з пандемією коронавірусу. (Радіо Свобода)
Andrew deGrandpre
The Defense Department just released this cockpit-cam footage of the Blue Angles honor flight over NYC today. https://t.co/wCkuBHy9gK
Один раз побачити
Run: Official Trailer | HBO
На американському HBO йде серіал “Run” (Біжи) - гостросюжетна історія про втечу двох колишніх коханців від своїх сімей і кар'єр. Головних героїв грають Меррітт Уівер і Донал Глісон Автори шоу - творці п'єси і серіалу “Дрянь” Фібі Уоллер-Брідж і Вікі Джонс. Головні герої - колишні коханці, які уклали пакт. Якщо один напише іншому есемеску зі словом «біжи», а інший протягом доби відповість тим же, то вони зустрінуться на Центральному вокзалі Нью-Йорка і разом відправляться світ за очі. (Vulture)
Цей день в історії
30 квітня 1897 року - професор Кембриджського університету Джозеф Томсон зробив доповідь у Лондонському королівському товаристві, якою повідомив про результати електро-магнітних досліджень, які дозволили встановити існування легкої субатомної частинки з негативним зарядом, названої ним “корпускулою”. Це відкриття революційно змінило уявлення про будову матеріального світу, і у 1907 році Томсон був удостоєний Нобелівської премії з фізики.
30 квітня 1975 року - війська Північного В’єтнаму зайняли Сайгон і, піднявши прапор над Палацом незалежності, проголосили завершення В’єтнамської війни, яка тривала з 1957 року. Вона стала одним з найбільших військових конфліктів другої половини XX століття, що залишив помітний слід в новітній історії В’єтнаму, СРСР, США, Лаосу і Камбоджи.
Чому б не підтримати Вісткар?
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь